Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie falownika do testów..Yaskawa 616pc5

Moran 02 Gru 2008 15:10 1753 6
  • #1 02 Gru 2008 15:10
    Moran
    Poziom 18  

Witam serdecznie.
    Od razu mówię, że moje pojęcie o falownikach jest czysto teoretyczne ;-). Problem jest tego typu: potrzebuję podłączyć ww falownik do komputera aby sprawdzić poprawność przesyłania danych i reakcję falownika. Dane idą po RS-485, modbus. Niestety nie za bardzo jest możliwość przetestowania na "żywym organiźmie" (maszyna do gięcia blachy), dlatego moje pytanie jest następujące: co potrzebuję i jak to połączyć aby móc to przetestować na "stole" ?
    Czy muszę podłączyć obciążenie (jakiś silnik indukcyjny), czy wystarczy tylko 3 fazy na zasilanie+ PE na obudowę ?(+uziemienie?).Falownik jest 3 fazowy...
    W komputerze jest zainstalowany program do bsługi tej maszyny, jednak po awarii dysku jest kłopot z uzyskaniem połaczenia z falownikami...i stąd moje pytanie o możliwośc podpięcia tego na stole...

0 6
  • #2 02 Gru 2008 15:24
    karel21
    Poziom 27  

Według mnie każdy sterownik musi być sprawdzony pod obiążeniem , unika się w ten sposób przykrych niespodzianek związanych z póżniejszym uruchamianiem po montażu na miejscu .

0
  • #3 02 Gru 2008 15:44
    Moran
    Poziom 18  

Ok, tylko ten falownik działał bez problemu i działa nadal (po przejściu na ręczne sterowanie..). Problemem jest tylko brak komunikacji z programem sterującym w komputerze...

0
  • #4 02 Gru 2008 15:59
    karel21
    Poziom 27  

Sam piszesz, "po awarii dysku" tak że nie jesteś pewien programu sterującego zainstalowanego w komputerze.O ile na ręcznym działa dobrze, to by oznaczało że sterownik i jego program jest w porządku.Czyli brak komunikacji jest spowodowany, raczej winą programu w komputerze.To pewnie niwiele pomogło , ale czy nie Masz możliwości ponownego zainstalowania programu.

0
  • #5 02 Gru 2008 16:33
    Moran
    Poziom 18  

No właśnie nie jestem pewien programu.(tzn. wydaje mi się , że już jest ok - ale chciałbym sprawdzić co można na miejscu, bo maszyna jest 400 km ode mnie...) najpierw chcę się skomunikować z falownikiem, a dopiero jak to się uda, będę sprawdzać dalej.. i stąd moje pytanie czy można tak na próbę podłączć falownik bez obciążenia - czy się nie uszkodzi?

0
  • #6 02 Gru 2008 16:53
    Rafik4
    Poziom 27  

Nie uszkodzi się, bardzo często parametryzuję falownik na stole i dopiero zakładam do urządzenia, tam najwyżej jakieś korekty.

0
  • #7 04 Gru 2008 09:29
    Moran
    Poziom 18  

Panowie, dziękuje za sugestie. Odpaliłem Yaskawe bez obciążenia, poszła bez problemu. Udało mi się także poprawić konfiguracje programu sterującego i wszystko śmiga po rs-485 znakomicie!

0