Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo v40 2000r. 1,9 D kontrolka poduszki

02 Gru 2008 17:11 6219 3
  • Poziom 9  
    Witam. Pytanie dotyczy kontrolki poduszki pow. Dwa lata temu po raz pierwszy wystąpił błąd,pojechałem do ASO wykasowali,po mniej więcej roku znowu,wykasowali,od pół roku występuje coraz częściej,zauważyłem,że spowodowane jest to nierównością drogi ,(jakaś wyrwa w asfalcie ,bądź "leżący policjant".zaczyna mi brakować kasy na kasowanie,każda taka operacja 100PLN.Moje pytanie. Gdzie zajrzeć,albo co zrobić żeby problem minął
    z poważaniem
  • Poziom 16  
    Wszystko zależy od tego co pokazuje diagnoza, jeżeli dzieje się tak jadąc po dziurach to pewnie coś nie łączy dobrze, podjedź do kogoś kto ma jakiś sprzęt do volvo i niech sprawdzi gdzie jest przyczyna, wtedy będziesz wiedział na czym stoisz i na pewno będzie taniej niż w ASO, bo oni to od razu pół wiązki kazali by wymienić he he.
  • Poziom 2  
    myślę że to zestaw stykowy pod kierownicą "tzw. taśma"
    należy ją wymienić i wykasować błąd.
  • Poziom 42  
    Po pierwsze, volvo ma dość rozbudowany system diagnostyki, zapraszam na VADISA lub pojedz gdzie kolwiek na diagnostykę która pokaże jaki to błąd. Taśma jak się zwali to najczęściej "na ament" więc niekoniecznie. Częstą praktyka jest obchodzenie wystrzelonych jaśków rezystorami, po których później zostają uszkodzone złącza. Ale komputer powie dokładnie który to czujnik lub pirotech...