Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zauważyłem, że mój PC coraz gorzej pracuje.

dawid789456 05 Gru 2008 09:03 5759 39
    dawid789456
    Poziom 11  
    Gadalem z kolega ze sklepu komputerowego powiedzial mi ze najprawdopodobniej jest to wina zasilacza powiedzial ze ASRock nie lubi slabych zasilacz wiec chyba go zmienie. Jak cos sie poprawi dam znac.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    dejfit
    Poziom 20  
    dawid789456 napisał:
    najprawdopodobniej jest to wina zasilacza powiedzial ze ASRock nie lubi slabych zasilacz wiec chyba go zmienie jak cos sie poprawi dam znac

zrób tak koniecznie !
    Saabotaz napisał:
    Uwielbiam czytać porady 14 latków :-)

może pozbieramy takie kwiatki i stworzymy coś na wzór audiovoodoo tylko w wersji hardware ? :) sorry za OT :P
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    xray81
    Poziom 21  
    Napięć nie mierzy się programem tylko miernikiem.
    Czy używasz Trial reset? Lepiej usuń plik regx32.exe, wcześniej jak chcesz możesz go sprawdzić na Virustotal.
    dawid789456
    Poziom 11  
    Nie używam w. Trial reset. Nie ma pliku regx32.exe.
    TANGLANG
    Poziom 11  
    Witam - stary juz jestem, nie uzywam polskich znakow, to pewno i glupi jestem. Poniewaz jednak to jest forum i zaresjestrowalem sie na nim, no i ponad 20 latek klece te komputerki i klece, klienci wracaja bo zadowoleni, te ktore sklecilem jakos sie nie psuja... to moze cos tam jednak wiem.
    Na poczatek mala uwaga - skad tyle jadu i zlosci?? Wyzywanie sie od 14to latkow, sugerowanie braku wiedzy itd. Po co to - jak cos wiesz to pisz, to "pacjent" oceni przydatnosc Twojej porady. A jesli musisz tak krytykowac - to raczej swiadczy o braku wiedzy i checi popisania sie "jaki to ja mocny jestem". To uwaga do WSZYSTKICH ktorzy tutaj naskoczyli na swoich poprzednikow.

Teraz do "ad rema" ;) -
    1 - Po opisie konfiguracji nasunely mi sie dwa wnioski - "pacjent" ma malo kasy albo kocha swoj komputer bo...
    2 - komputer w tej konfiguracji musi byc stary

Zatem
    Skoro nie ma kasy i kocha ten komputer niech jak najszybciej WYMIENI zasilacz - jako najtansze w miare rozsadne rozwiazanie porponuje cos ze stajni Modecoma z linii Feel - powinien wystarczyc tutaj Feel 400 lub 500.
    zasilacze Codegen sa GORSZE od zasilaczy No-Name i osobiscie uwazam ze to cud, ze ta maszyna jeszcze sie nie spalila (czesta radosc aplikowana uzytkownikom przez zasilacze codegena - szczegolnie TUZ po okresie gwarancyjnym)
    Osobiscie, jesli Klient wybieral sobie obudowe Codegena - nawet z zasilaczem - ZAWSZE wymienialem go na inny a Codegen lecial na smieci.
    Zreszta - z screena widac, ze tam i napiecia juz jakies dziwne sa ;)

Koledzy - ZAWSZE temperatura ma znaczenie dla pracy komputera - wiem to - bo skladam komputery glownie dla graczy - a tu musi byc SPEED i COLD.
    Kwarc trzyma napiecia - jesli ma prawidlowe podawane - inaczej ... nie trzyma.
    Brud, kurz, stara pasta - wszystko to nalezy wyeliminowac poprzez oczyszczenie i wymiany co jakis czas - to jak w samochodzie - eksploatacyjne zuzycie pewnych podzespolow i pewne czynnosci konserwacyjne.
    Z jakiegos screena wylapalem ze bateria umarla - isc - kupic - wymienic. Ustawic Bios od nowa w prawidlowy spososb i znow spokoj na 3-5 lat (zalezy od baterii)
    W wypadku tej maszyny pragne teraz podac info, ze o ile pamietam Semprony nie posiadaly regulacji predkosci mnoznika w razie przegrzania - jedynie potrafily sie wylaczac aby sie nie spalic jesli temp. doszla do krytycznej - wiec .... ups ;)
    Natomiast cecha wszystkich AMD z tego okresu byla spora "wydajnosc" cieplna i wrazliwosc na wyzsze temperatury - objawiajaca sie wlasnie spadkiem osiagow. Nie bylo to jednak spowodowane na pewno zadnym Thermal Throtlingiem tylko normalnym efektem spowolnienia pracy proca pod wplywem wyzszej temp.

Zatem reasumujac - wymienic zasilacz bo trefny od poczatku byl i grozi powaznymi zniszczeniami i stratami jak niewypal
    Wyczyscic wszystkie radiatory, gdzie mozna - wymienic paste (na pewno pod procesorem)
    Te dzialania zamykaja sie w kwocie 100,-zl - to nie majtek przy potencjalnym mozliwym "pozarze"
    Wymienic baterie na plycie i po tej operacji skontrolowac i ustawic Bios
    Sugerowalbym przeinstalowanie Windowsa - poniewaz takie problemy z sprzetem mogly juz niezle pouszkadzac pliki systemowe (i prosze naprawde nie wdawac sie w dyskusje czy ma to sens czy nie ma - wiem co mowie i juz)
    Sadze, ze po tym wszystkim - istnieje 99% szans ze problem sie skonczy.

Pozdrawiam i czekam na jakies info