Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z uziemieniem gitary.

Klopsik 02 Dec 2008 19:41 2186 6
e-mierniki
    Klopsik
    Level 13  
    Witam!
    Mam spory problem. Otóż kupiłem niedawno nową gitarę i... no właśnie podłączam ją do wzmacniacza (Vox, nigdy problemów z brumem nie było). Podłączyłem ją też do dużego wzmaka (Krank, też problemów z brumem brak), ale na tej brumiał okropnie... Stwierdziłem, a co mi tam, rozkręciłem ją i w sumie tam teraz nie wiem co gdzie i do czego...

Sprawa wygląda tak:
    Gdy używam przystawki pod gryfem i dotykam palcem śrubki (na zdjęciu) to brum jest głośny jak diabli. Gdy ten sam patent robię na innych pozycjach przełącznika - brum ustępuje... Przy gryfie dotykając strun/mostka brum jest głośniejszy niż w przypadku w ogóle nie dotykanej gitary... :/ Tutaj moje pytanie, wie ktoś o co tu chodzi? Ja kombinuje, ale nie wiem co mi z tego przyjdzie.

Proszę o pomoc.

• e-mierniki
    dugi.1985
    Level 20  
    Sprawdź inny kabel gitarowy. Chyba że używasz cały czas tego samego do innej gitary.

Dodano po 3 [minuty]:

Sprawdź miernikiem czy struny są połączone z masą gitary
  • e-mierniki
    Klopsik
    Level 13  
    Sprawdzałem na proelu i planet waves - to samo, te same wzmacniacze na starym jacksonie są ciche i bezbrumowe.

Sprawdziłem miernikiem, nie ma połączenia strun z masą.

Proszę poprawić tytuł zgodnie z regulaminem. Punkt 11.1
    /Faces/
    tomaszgab
    Level 27  
    No to musisz koniecznie to zrobić,połączyć mostek z obudową pota volume.Sprawdż czy się nie odlutował,zdejmij struny i zobacz czy nie ma żadnego kabelka pod mostkiem jak nie to wiertarka i trza połączyć.
    dugi.1985
    Level 20  
    Jeżeli struny nie są połączone z masą to zrobiła się z gitara niezła antena. Co to za badziewie żeś kupił. To jakaś Chińszczyzna czy któraś ze znanych firm wypuściła taki trefny egzemplarz.
    Kosur
    Level 19  
    Quote:
    Gdy ten sam patent robię na innych pozycjach przełącznika - brum ustępuje...

Jest to spowodowane tym, że przełącznik włącza i wyłącza przetworniki w różnych kombinacjach i gdy przetwornik jest włączony to widocznie ma styczność z kablem, którym płynie sygnał. Jeśli jest wyłączony to ma połączenie z masą.

Moje rady są takie :
    -idź do dobrego sklepu muzycznego niech sprawdzą elektronikę, bo coś chyba jest tam nie tak.
    - sprawdź inny kabel np. w sklepie muzycznym
    - podepnij struny pod masę ( wystarczy podłączyć mostek w środku - on jest połączony ze strunami )
    - możesz jeszcze całą elektronikę w gitarze ekranować. Obklejasz drewnianą wnękę najlepiej miedzianą blaszką ( ostatecznie może być folia aluminiowa ), podłączasz pod masę i dobrze by było jakbyś to pokrył jakimś izolatorem ( lakier bezbarwny, farba, folia itp. ) żeby nie było zwarć.
    User removed account
    User removed account