Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z gazem we fieście

02 Gru 2008 20:01 855 1
  • Poziom 9  
    Witam!
    Posiadam forda fiestę, roczki 96 w gazie. Problemy są następujące:
    - dość duże spalanie- po mieście około 11 litrów (na silniczek 1,3 raczej za dużo)
    - gdy jestem na niskich obrotach i mocniej wcisnę gaz strzelają bezpieczniki na kolektorze ssącym. Zauważyłem, że częściej się tak dzieje przy niższej jakości gazie. Od czasu do czasu bezpieczniki potrafią wywalić bez szczególnego "dawania na gaz"
    - zauważyłem, że spaliny śmierdzą niedopalonym gazem ( czy to kwestia regulacji?)
    - Słyszałem, że wymiana filtru gazu zmniejsza spalanie. Samochód nabyłem niedawno więc nie wiem kiedy ostatnio wymieniany był filterek. Gdzie mieści się ten filtr?
    - Zauważyłem, że na benzynie falują mi obroty przy puszczonym gazie
    - Na gazie obroty spadają wolno- tzn. np. przy zmianie biegu puszczam gaz a on nadal jest na obrotach. Jaka może być przyczyna?
    Dzięki za ewentualne odpowiedzi!
    pozdrawiam!
  • Poziom 38  
    Co to za instalacja? Jaki przebieg ma reduktor (parownik)?
    Na obniżenie zużycia benzyny ma wpływ filtr powietrza.
    Z tego co piszesz to cierpisz na nadmiar gazu. Ale najpierw bym sprawdził jak silnik chodzi na samej benzynie (zakręcony gaz na butli). Jeżeli dobrze to, a powinien i dopiero bym grzebał w gazie. Prawdopodobnie jest również lekko nieszczelna instalacja i gaz nakłada się na benzynę i dlatego falują obroty. Trzeba sprawdzić jak pracuje reduktor, czy szczelny jest układ dolotowy i doprowadzenie gazu do silnika, a wątpię żeby był szczelny po tym strzelaniu bezpieczników. I dopiero wtedy jest sens brać się za regulację. Tyle można powróżyć z fusów.