Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lan na serwerze +podsieć Wi-Fi - jak to zrobić

02 Gru 2008 20:08 1012 3
  • Poziom 9  
    Witajcie!
    mam sieć LAN na SBSie, dostęp do Internetu przez modem DSL.
    Powstaje potrzeba zorganizowania w którejś z sal możliwości korzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu na kilkunastu laptopach jednocześnie. W jednej z sal mam gniazdo sieciowe, mam tez pociągnięty kabel od switcha, na którym mogę użyć jeden z wolnych adresów IP. Czy mogę to jakoś wykorzystać do utworzenia sieci (podsieci) bezprzewodowej?. Czy 2 gigowy DSL wystarczy na takie potrzeby? Prosze o odpowiedź jak dla ciemniaka sieciowo-sprzętowo-konfiguracyjnego.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Kabel do switcha nie oznacza wcale ze tylko jeden IP masz do dyspozycji, to racze juz z samej sieci LAN, W twoim przypadku podejzewam ze do tego gniazdka podlaczysz podstawowy AP skonfigurujesz tor radiowy wg wizarda i juz, chyba ze masz naprawde jedno IP do dyspozycji to podlacz tam router z wbudowanym Ap reszta juz na forum jest lopatologicznie opisywana.
  • Poziom 24  
    Sprawa na pierwszy rzut oka wydaje się banalnie prosta: wystarczy zwykły router wifi. Jeżeli ma on pracować okazyjnie nie musisz wstawiać do sieci zabezpieczeń. Przy włączeniu na stałe konieczne jest szyfrowanie sieci.
    Wybór sprzętu jest duży: Linksys, US Robotics, TechnicLan (oparty na procesorze RTL8186), aby tylko miał port WAN na RJ45 (nie RJ11 do DSLa).
    Konfiguracja sprzętu zgodnie z załączoną instrukcją ;)

Powodzenia
  • Poziom 9  
    wolny IP: chodziło mi o to,ze mam 5 adresów IP przy DSL-u.
    Sieć jest na jednym, cos tam jeszcze luzem, a jeden mógłby być wolny.