Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

airbag toyota camry

21 Mar 2004 18:34 3218 12
  • Poziom 10  
    Witam Toyota Camry 92r. Zaczeła się świecić kontrolka airbag-u ( wcześniej było ok) po wyciągnięciu licznika i ponownym włożeniu w celu wymienienia przepalonej lampki ładowania akumulatora. Dziwna sprawa ale nie wiem co się stało wcześniej poducha gasła. Nie mam pewności czy auto rzeczywiście ma sprawną poduchę. Jak to sprawdzić? I co zrobić żeby kontrolka zgasła? Dzięki za info!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    zgadza się miałem przekręcony kluczyk w stacyjce. Ale co teraz zrobić żeby zgasić airbaga?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Wielkie dzięki będę próbował :)
  • Poziom 10  
    Lampka wymrugała mi kod 41. Jednak po wskazówkach w załączniku nadal nie chce zgasnąć. Dziwi mni dlaczego zaświeciła się po przekręceniu kluczyka w stacyjce gdy był zdemontowany licznik. Patrzyłem czy przy okazji czegoś nie rozłączyłem - ale nie wszystko jest w porządku. Proszę o pomoc.
  • Poziom 10  
    Dzięki za podesłane wskazówki. Jednak nie mogę sobie poradzić. Wg załączników trzeba użyć jakiegoś SST co to znaczy "Using SST, connect terminals Tc and E1 of TDCL. SST 09843-18020. ". Ja podłączyłem zwykłą zworę i wtedy lamka błyska 4razy a potem 1raz. Ale nadal świeci. Już nie wiem co mam zrobić . Auto nie jest po wypadku, poducha cała a lampka świeci. Nadmienie że zaczęła się świecić po przekręceniu stacyjki przy odłączonych przewodach od licznika. A i jeszcze jedno kiedy przekręce stacyjkę to lampka airbaga świeci się, ale po wyjęciu bezpiecznika ECU-B gaśnie i po ponownym włożeniu już się nie zaświeca, aż do ponownego przekręcenia stacyjki z pozycji OFF na ON.
  • Poziom 1  
    Ja mam taki sam kłopot w Fordzie Galaxy ..... Uruchomiłem silnik przy wyjętej tablicy i zaczeła świecić..... Z tą różnicą , że u mnie po przekręceniu zapłonu na chwilkę gaśnie i ponownie sie zapala.... Zwarjował także wskaźnik temperatury płynu chłodzącego objaw następujacy : wskaźnik nie działa i błyska kontrolka płynu po wyłaczeniu zapłonu i włączeniu ponownym lamka gaśnie ale wskaźnik dalej nic nie pokazuje . Raz na kilka włączeń zapłonu zaczyna działać jak należy ...

Zgłupiałem....
  • Poziom 21  
    To SST to zwykła zwora, czyli dobrze zrobiłeś. Niestety więcej nie potrafię Ci pomóc.

Bonmis
  • Poziom 21  
    A możesz powiedzieć gdzie to znalazłeś, jeśli to nie tajemnica, szukam jakiejś dokumentacji do Camry????

Bonmis