Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

waga Mettler ID1 MultiRange źle waży

03 Gru 2008 07:43 4699 13
 • Poziom 10  
  Witam

  Moi mili, chcę naprawić wagę elektroniczną Mettler ID1 trzy zakresową 15/30/60 kg.
  Są takie objawy: Po kalibracji wzorcem 60 kg przeklamuje mi ona przy 5kg o 250g przy 15 też okoŁo 200g i im bliżej 60 kg to bląd jest mniejszy. Waga nie ma klasycznego wyznaczania liniowości ale ma wprowadzanie wspóŁczynnika liniowośći funkcja LIN który trzeba obliczyć z jakiegoś wzoru którego nie znam.

  POMOCY!!!

  dla utrudnienia dodam że to nie jest waga Mettler Toledo ID1 do której dokumentacja jest dostępna w necie na stronach Mettlera.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 23  
  Witam, rzadko mam docznienia z tymi wagami , ale najczęściej przy tak dużych błędach powodem nieliniowości mogą być zanieczyszczenia pod tensometrem ,źle zmontowany pomost, ewentualnie uszkodzony tensometr gdzie w tym przypadku korekta liniowości nic nie zmieni jedynie zmieni położenie występowania błędów, co do współczynnika liniowości to najczęściej program wagi sam go wylicza na podstawie punktów korekcyjnych.
  W starszych modelach tej wagi najczęściej korzystałem z tej dok.
  pozdrawiam i powodzenia
 • Poziom 10  
  Dzięki z za instrukcję ale to jest nie ta waga - mimo to dzięki będę szukal tego wzoru do obliczania:

  bo liniowość w tej wadze się robi tak:

  kalibruje się wagę pelnym obciążeniem 60kg
  wchodzi się w ważenie i kladzie się 60 kg i jeżeli jest idealnie to ok
  i kladzie się pól udźwigu czyli 30 kg i odczytuje się wartość z blędem
  potem bierze sie wzor którego nie znam i podstawia odw kalibracyjny podzielony przez ten bląd cowyszedl i mnoży przez coś i wynik wprowadza jako ten LIN

  ambunia
 • Poziom 1  
  Witam
  Kolego czy na tejże wadzę,można regulować wzmocnienie? Dla mnie jest to dziwny sposób kalibracji,nie mnie go osądząć , być może jest to jedyny i najlepszy sposób kalibracji tejże wagi.Moim zdaniem należy położyć 1 kg odważnika kalibracyjnego , lub mniejszy, i uzyskać na czytniku taką samą wartość,jaka jest posadowiona na tejże wadze,jeżeli tak jest zakodować wzmocnienie, i kłaść na wagę po kolejnych kg,powinno się zgadzać wartość posadowiona na wadzę z wartoscią na czytniku,jeżeli nie,to może waga nie jest wypoziomowana, lub podstawa na której stoi,ulega naciskom,mam na myśli "siada".Pozdrawiam:D,życząc szybkiego rozwiązania problemu.
 • Poziom 10  
  tutaj menu servisowe jest bardzo podobne do wagi Mettler Toledo Spider - taki niebieski miernik płaski, w Spiderze też się tak robi liniowość że przeliczasz ze wzoru współczynnik i wpisujesz go ręcznie - dziwne ale tak jest w mettlerach. W tej wadze czyli ID1 też się tak wpisuje ale chyba wzór jest inny.


  Poszperałem trochę po necie i znalazłem coś ciekawego mianowicie że głowice metter ID1 to dokładnie to samo co Garvens ID1 potem okazało się że firma Mettler kupiła firmę Garvens przejmując jej produkty - Garvens ID1 była stosowana w bardzo dobrych wagach dynamicznych np: "Garvens ID1 plus 100" - może ma ktoś serwisówkę do takiej wagi???
 • Poziom 2  
  Witam.
  Przede wszystkim ID1 jest typem miernika nie wagi. Chcąc znaleźć instrukcje, musisz poszukać symbolu platformy. Najczęściej znajduje się on na tabliczce znamionowej pod szalką. Poza tym, w całej rozciągłości zgadzam się z Grzeban-em w kwestii diagnozy uszkodzeń. Jest to raczej uszkodzenie mechaniczne. Umieść na forum zdjęcie platformy (bez szalki), to dowiemy się czegoś więcej.
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Tu masz kolego rację ID1 to miernik a platforma w tej wadze to Mettler Toledo FB60s nierdzewka nie na belce tylko na monoblocu chyba. To na 100% nie jest analogówka tylko waga cyfrowa. /wogóle to jak włączona jest waga i szala jest pusta to z tego monobloca coś piszczy dość intensywnie, jak dokładam ciężar to pisk jakby zwiększa częstotliwość i lekko cichnie, jak zdejmę ciężar to powraca do pisku jak przy zerze/ pozatym dokładam fotkę jak prosisz Kolego z otwartą klapką monobloca.
  https://obrazki.elektroda.pl/72_1229880518.jpg

  https://obrazki.elektroda.pl/51_1229880548.jpg
 • Poziom 35  
  Sprawdź mocowanie blaszek. Jak widać na zdjęciach ta waga to jest coś podobnego do hybrydówki z przetwornikiem o ile się nie mylę elektromagnetycznym.
  Sprawdź też punkty na pomoście bo może któryś jest walnięty i dlatego tak duży błąd.
  Jeśli masz możliwość odczytania bezpośredniej wartość z przetwornika AC to sprawdź np przy 1/2 obciążenia i pełnym. Sprawdź przyrosty powinno być jeszcze raz tyle. Jeśli jest inaczej nie ma co grzebać w programie bo i tak nie wyregulujesz - błąd jest gdzieś w mechanice.
 • Poziom 2  
  To jest celka z przetwornikiem strunowym. Waga ma już chyba z osiem latek. Może już dożyła swoich dni? Spróbuj kolego skalibrować wagę ciężarem 30kg, powinno to zminimalizować błąd wskazań.
 • Poziom 10  
  już robilem testy zróżnymi obciążeniami przy kalibracji i to nic nie daje - tu kolega ma chyba pomysŁ dobry żeby sprawdzić te zawieszki - wieczorem w to popatrzę. pozatym kalibracja z połową obciążenia przesówa tylko błąd i 60 kg jak się położy to waga mówi że jest przeciążona.
 • Poziom 23  
  Witam, mam podobny problem z liniowością układu elektromagnetycznego w wadze z miernikiem Mettler ID1 MultiRange z elektroniką Sauter po wymianie cięgna i chciałbym się dowiedzieć czy udało się z korygować błędy .....
  pozdrawiam
  Grzegorz

  Witam,
  po ponownym zamontowaniu i ustawieniu układu elektromagnetycznego problem z liniowością sam się rozwiązał, wpływ na poprawne działanie i liniowość ma zakres pracy układu mechanicznego czyli zbyt duży naciąg ( za duże obciążenie wstępne mechanizmu) przy " zerze" powoduje obcięcie działek przy pełnym zakresie a różnica to błąd powodujący nieliniowość
  Dla zainteresowanych bardziej szczegółowym opisem ze zdjęciami zapraszam na priva
  pozdrawiam
  Grzegorz
 • Poziom 10  
  powiedz co dokładnie regulowałeś kolego w tej wadze bo ja ciągle z nią walczę to znaczy potykam się o nią od pół roku - jak byś coś podpowiedział to bym w końcu ją oddał klientowi :-) pozdrawiam
 • Poziom 2  
  Czy może ktoś mi powiedzieć gdzie się przełącza zworkę w mierniku Mettler Toledo ID1, bo w puszcze przy przetworniku jej nie znalazłem ...


  dzięki i pozdrawiam