Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALPINE 7390M jak podłączyć zmieniarkę

Lukasz62 03 Gru 2008 13:17 1423 4
  • #1 03 Gru 2008 13:17
    Lukasz62
    Poziom 15  

Witam,

Mam następujący problem, a mianowicie posiadam ALPINE 7390M (w idealnym stanie:) ) jest to DECK, prawdziwy klasyk i bardzo rzadki model. Obsługuje zmieniarki M-Bus. Niestety nie posiadam do niego kieszeni i nigdzie nie mogę znaleźć rozpiski złącza z tyłu. Na studio24 jest identyczne gniazdo ale od wersji CD w większości piny się zgadzają, ale od wyjść audio trochę się różnią i CD nie ma wyjścia na zmieniarkę. Radio rozkręciłem ale na płycie złącza od gniazda nie mają żadnych oznaczeń. Będę wdzięczny za pomoc gdyż już mam przygotowany do radia wzmacniacz ALPINE 3553 i zmieniarka byłaby zwięczeniem całego zestawu:)

0 4
  • #2 03 Gru 2008 13:36
    wit007
    Poziom 24  

Jak znajde chwile to poszukam - gdzies powinienem miec takie radio/kieszen i spisze piny co i jak. Mam nadzieje ze nie zamierzasz sprofanowac tego radia i nie chcesz wyprowadzic kabli na stale??

0
  • #3 03 Gru 2008 16:05
    Lukasz62
    Poziom 15  

Niestety jestem w tym momencie przesunąć moją granice moralności w tym radiu. Na czas do póki nie znajdę do niego kieszeni dorobię dodatkową wiązkę ale nie będę nic przerabiał w radiu po prostu wygrzebałem u siebie takie same kostki poprzez jakie złącze radia jest podłączone do płyty głównej. Wypnę na ten czas oryginalne złącze które poczeka na lepsze czasy. A może chciałbyś odsprzedać mi kieszeń?

0
  • #4 08 Sty 2009 17:41
    wit007
    Poziom 24  

Sorry ze tak dlugo - patrzac na kostke od tylu i do gory nogami mamy piny od 1 do 28 - rzedami po dwa, 1 z prawej, 2 z lewej, ponizej 3 z prawej, 4 po lewej i tak az do 28. Mam nadzieje ze mozna cos z tego zrozumiec ;)
    Pod 1 jest czerwony plus i czerwony do zasilania zmieniarki, pod 2 zolty plus i zolty do zmieniarki, pod 3 jest masa radia i masa zmieniarki, pod 4 remote. Do kabla zmieniarki ida jeszcze dwa przewody - czarny pod 11 i brazowy pod 14. Sygnal audio idzie do pinow 21, 23 i 25 - kolejno, czerwony, bialy i masa. Teraz sie zorientowalem ze sa dwa czarne - sprobuje dojsc gdzie ktory idzie do gniazdka zmieniarki.

0
  • #5 09 Sty 2009 16:53
    Lukasz62
    Poziom 15  

Witam,

Dzięki za pomoc:) Jak już złożę radio w całość i podłączę zmieniarkę napiszę o wrażeniach z odsłuchu:)

0
  Szukaj w 5mln produktów