Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Videodomofon GENWAY

03 Dec 2008 13:25 4681 4
 • Level 15  
  Mam zainstalowany Videodomofon firmy Genway CS02NERRM dla dwóch abonentów. Odległość od bramy to ok.30m . Kable do videodomofonu to
  skrętka telefoniczna 6-parowa , kabel koncentryczny do kamery (zgodnie z instrukcją) oraz kabel 3x1,5 do rygla. Problem polega na tym ,że po kilku dniach działania kiedy wywoływany jest jeden z abonentów (ten na dole) to w słuchawce i głośniku słychać buczenie -brak możliwości komunikacji , a kamera działa poprawnie. Kiedy podłączyłem w to miejsce panel drugiego
  abonenta układ działał prawidłowo. Więc zamieniłem je miejscami , ale ten ,,niby uszkodzony" zachowuje się w drugim miejscu tak samo-buczenie.
  Na domiar złego ostatnio mam problem z ryglem działa kiedy chce. sprawdziłem go z zasilaczem działa sto na sto (rygiel z pamięcią).
  Proszę o opinie.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 28  
  Kolego co do rygla to te wideodomofony maja problem z otwieraniem rygla. Ja osobiście dorobiłem do tego trafo które jest załączane przekaźnikiem którego cewka jest sterowana zasilaniem rygla z domofonu.
  Co to buczenia to nie wiem czemu tak.
 • Level 15  
  Dzięki kolego za podpowiedź. Też zastanawiałem się nad rozwiązaniem z dodatkowym przekaźnikiem i twoja opinia pomogła mi podjąć taką decyzję.
  Co do buczenia , to chyba oddam terminal do serwisu.
  Pozdrawiam.
 • Level 24  
  Witam!
  A może mikrofon ma złą masę?
  pozdrawiam
  Piotrek
 • Level 11  
  Jak buczy to na bank mikrofon, co do rygli to domofony i wideodomofony Genway te wielorodzinne dają 12V przez ok 1 sekundę. musi byc albo zaczep z pamięcia albo układ podtrzymujacy zasilanie. Mają w Genway oryginalne sterowniki do zamkiów trzeba tylko zapytać o LCB :) (LOCK CONTROL BOX )