Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kod serwisowy w pralce Gorenje WA 132 P

RJasin 21 Mar 2004 21:14 8401 17
  • #1 21 Mar 2004 21:14
    RJasin
    Poziom 10  

Mam pralkę Gorenje wa 132 p ,wyświetla mi kod serwisowy F31.Czy ktoś może mi powiedzieć co on sygnalizuje? Dziękuję

0 17
  • #2 29 Mar 2004 18:33
    RJasin
    Poziom 10  

Znalazłem uszkodzenie- była nim zuzyta szczotkasilnika( nota bene bardzo ciekawie, jedna niemalze się nie zuzyła, gruga całkowicie.
    Po wymianie na nową( pasuje od pralki Candy oraz AEG) pralka pracuje jak nowa,

0
  • #3 07 Sie 2004 21:49
    jarek1
    Poziom 27  

mam taki sam błąd w tej samej pralce o które szczotki chodzi bo nie widziałem jeszce tej pralki tylko sąsiad mi rano zgłasił i pójde tam w poniedziałek

0
  • #4 08 Sie 2004 16:07
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 12 Sie 2004 15:57
    hogyer
    Poziom 10  

Jest to bład zurzytych szczotek w silniku !!! :lol:

0
  • #6 03 Wrz 2004 10:48
    Krzysztof Kaczmarzyk
    Poziom 2  

Mam pralkę Gorenje WA122. też wyskoczył mi błąd nr F031. Podobnie jak u RJasin zużyta była jedna szczotka a druga prawie dobra. Szczotki kupiłem w sklepie z częściami AGD za 49zł. Na opakowaniu pisało Whirpool. Prawdopodobnie prawie wszystkie firmy korzystają z tego samego typu silnika. Prawdę mówiąc byłem zaskoczony, że w pralce jest silnik komutatorowy, byłem przekonany że jest silnik indukcyjny zasilany z przemiennika. Jak ktoś rozpracuje inne kody to umieście je na forum.
    :wink:

0
  • #7 24 Paź 2004 12:38
    edek40
    Poziom 11  

inny kod F5zatkany filtr -F7 brakzasilania grzałki

0
  • #8 26 Paź 2004 20:24
    edek40
    Poziom 11  

po wymianie szczotek koszt surowych 10zł problem się rozwiązał a co ciekawe w serwisie ceny różne 35-70 -100 zł podobno zależne od opakowania przy małych umiejętnościach ok 1 godziny pracy a jaka satysfakcja

0
  • #9 26 Paź 2004 22:37
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 27 Paź 2004 19:58
    edek40
    Poziom 11  

kolega to na pewno biedny serwisant szczotki surowe firmy AEG ale bez szczotko trzymaczy no a silnik nie padł o dziwo ale pracuje aż miło mimo tego że wymienił je laik a nie ktoś kto zgarnoł by grubą kase za usługe , wydaje się że forum jest między innymi dla takich jak ja którzy chcą sami naprawić swój sprzęt i jeżeli spartolą to sami ponoszą koszty swojego partactwa

0
  • #11 27 Paź 2004 21:01
    zayzayer
    Specjalista AGD

Te szczotki po 10,- są gówno warte. Czasami roku nie wytrzymują. Nawet głośniejszy jest komutator. Powinne być specjalne, dwuwarstwowe (klejone).

0
  • #12 28 Paź 2004 19:50
    edek40
    Poziom 11  

ludzie klejone czy nie ważne że usterka usunięta za chwile będziecie pisać sprzęt tylko serwisowany jest coś wart a serwisant przyjedzie nawet żeby wyczyścić filtr bo to jest kasa nie powie przez telefon że ten kod to jest prosta sprawa a po prostu panie trzeba wymienić pompe najlepiej na tę najdroższą no bo ona jest najlepsza

0
  • #13 29 Paź 2004 02:42
    elektryk2000
    Specjalista urządzeń chłodniczych

edek40 napisał:
    ludzie klejone czy nie ważne że usterka usunięta za chwile będziecie pisać sprzęt tylko serwisowany jest coś wart a serwisant przyjedzie nawet żeby wyczyścić filtr bo to jest kasa nie powie przez telefon że ten kod to jest prosta sprawa a po prostu panie trzeba wymienić pompe najlepiej na tę najdroższą no bo ona jest najlepsza

Nie masz racji Kolego, jezeli nie doceniasz tego co napisal Kolega Zayzayer. To prawda o tych szczotkach. Różnie z tym bywa, zalezy jakie kupisz, czasem rzeczywiscie roku nie wytrzymuja. Wszystko zalezy od "punktu siedzenia", gdy prowadzisz komis i udzielasz 3-miesiecznej gwarancji lub zadnej, wtedy masz racje, "ważne że usterka usunięta".....
    Poza tym jesli myslisz ze wymiana szczotek to taka prosta sprawa to... hmmmm, wlasciwie tak. Ale co powiesz na to: mam w tej chwili silnik od Siemensa w ktorym "laik" sam zmienial szczotki. Wstawil surowe, nawet nie doszlifowal do kształtu komutatora (!!!) Malo tego, chcial sprawdzic czy silnik dziala po wymianie szczotek. Pomylil uzwojenie stojana z prądniczką tachometryczną (!!!) i ...podlaczyl bezposrednio do sieci :D

Poza tym dlaczego sie dziwisz piszac "nie powie przez telefon że ten kod to jest prosta sprawa"? A dlaczego ma mowic? chyba ze nie prowadzi firmy ktora przynosi mu utrzymanie, jemu i jego rodzinie, tylko instytucje charytatywną... Ja tez nie udzielam przez telefon takich informacji, bo nie mam zadnego interesu w tym. Świadcze uslugi, a jak ktos chce naprawic sam niech sie nauczy albo skorzysta np. z pomocy Kolegow na elektrodzie. Tutaj wszyscy bezinteresownie sobie pomagaja. I o to chodzi.

Wracajac do tego co napisal Kolega Zayzayer - docen to bo napisal to bezinteresownie a nie musial sie dzielic tymi doswiadczeniami.
    Pozdrawiam.
    Sorry za przydlugawy post ;)

1
  • #14 29 Paź 2004 12:42
    edek40
    Poziom 11  

ja to doceniam ale każdy z nas uczy się na błędach nawet na tych kosztownych chociaż niektórzy zasięgają rad i cieszą sie gdy im coś z tej wiedzy uda wykorzystać , przecież nawet pan tu udziela rad a piszesz kolego żyję ja i moja rodzina z pracy moich rąk a przecież to forum jest poto abyśmy sobie pomagali no a jak ktoś niechce to niezabiera głosu no a serwisańci są różni jeden powie kolego ten kod to coś z pompką sprawdż sobie filtr a drugi bez porady przyjedzie wyczysci filtr i skasuje za usługe no i za dojazd a więc pomagajmy sobie kiedy możemy i w granicach rozsądku

0
  • #15 29 Paź 2004 16:42
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 18 Lip 2005 13:45
    Mariuszkom
    Poziom 2  

Mam pralkę Gorenie i ten sam kod 31.
    Panowie!Szczotki są OK!
    Co wy na to?

Dodano po 22 [minuty]:

Myślę, że nie chodzi w kodzie31 o szczotki , ale o cały silnik.
    co do kodu F2 to nie chodzi o filtr, ale o całą pompę.Ten sam F2 pjawja się
    gdy odłączy się pompę w AEG.

0
  • #17 18 Lip 2005 15:39
    112828
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 18 Lip 2005 17:40
    Mariuszkom
    Poziom 2  

Tak poza dyskusją ,kupił bym taki silnik.

0
  Szukaj w 5mln produktów