Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwerter 140A z anti stick

w_mirek 23 Mar 2018 12:42 558690 1125
 • #1111
  weing
  Poziom 11  
  Do pio-kan.Jak idzie walka z mig-iem. Moźe trochę więcej informacji.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • #1112
  balcerowicz79
  Poziom 14  
  Witam. Chciałem was zapytac jesli ktos jeszcze sledzi ten temat (oczywiscie tych co już jakiś czas smarzą tą spawarką elektrody) o jedną rzecz a mianowicie usterkowość tego projektu...na jakmi jest poziomie idiotoodporna bo w cenie 300 zl sa mma made in china po tyle ze tam to loteria i parametry raczej wyssane nawet chyba nie z palca.
  W jakiej cenie bym sie zmieścił ze zrobieniem tego inwetora nie liczac obudowy kabli gniazd i i innych zewnetrznych detali...oczywiście wartość satysfakcji zrobienia czegoś osobiście jest niewyliczalna😝
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • #1115
  atom1477
  Poziom 43  
  Koszty są trudne do określenia bo dużo rzeczy trzeba wykonać samemu. A każdy inaczej liczy swoją pracę.
  Bez oscyloskopu będzie ciężko. Myślę że osoba nie posiadająca nigdy oscyloskopu nie uruchomi tego. Bo taka osoba skoro nie posiada oscyloskopu to nie jest elektronikiem.
  Co innego elektronik nie posiadający oscyloskopu bo np. go sprzedał albo pożyczył komuś.
 • #1117
  weing
  Poziom 11  
  Do pio-kan.Dostałem od kolegi wiadomość ,nie skojarzyłem że kiedyś zadałem pytanie i normalnie usunąłem z poczty.Proszę o powtórkę.
 • #1118
  LDAWID
  Poziom 11  
  @w_mirek Panie Mirku
  finalizuję w końcu moją spawareczkę(w maju ma pracować przy moim ogrodzeniu na działce 😁). Jestem na etapie intensywnego "upychania" poszczególnych modułów do obudowy :shii: :D Sama obudowa wykonana na bazie płyt textolitowych :P
  Pierwsze pytanie - da radę zrealizować na dwu gniazdach prądowych wersję MMA +TIG? Mam/przewiduję taki jak poniżej, zestaw gniazd na płytę czołową
  https://obrazki.elektroda.pl/8321524700_1552897240_thumb.jpg
  Będę wdzięczny za odpowiedź/podpowiedź/sugestie - jak to ew. fizycznie zrealizować. W spawarkach prezentowanych np. w "Obi", spawarki Pirotec-a właśnie na takim zestawie gniazd, są realizowane.
  Pytanie drugie - jak fizycznie/praktycznie rozwiązać uziemienie(masę), dla trafa "TIG-owego" w przypadku rozbudowy spawarki o tę funkcjonalność?

  Pozdrawiam ... Leszek
 • #1120
  LDAWID
  Poziom 11  
  Panie Mirku - pewnie i Pan ma wiele racji - w poście #329 kol. kamatssu znalazłem wymienionego PDF-a chociaż ... jego wydruk leży na moim warsztacie 😀
  Nie mam doświadczenia z dużymi prądami(tu spawarki) stąd moje może i infantylne zapytanie 🤗 W moim poście wyżej "zapodałem" foto z czterema gniazdami. Doprecyzuję ... czy tam, zaprezentowane gniazdo drugie od prawej, może zostać wykorzystane zarówno do podania gazu jak i sygnału "TIG -" z rysunku 7 strona.19 EdW wymienionej przez Pana publikacji?
  W tymże wydaniu też na stronie 20 napisano:
  Spoiler:
  Rdzeń musi być
  uziemiony do korpusu spawarki za pomocą
  dobrze kontaktującej sprężyny. Można rów-
  nież skorzystać z rozwiązań p. Stanisława
  Krasickiego z „Elektroniki Praktycznej”
  10/2006.

  Nie mam dostępu do wymienionego rocznika EP. Stąd moje nieśmiałe pytanie/prośba ... o sugestię praktycznego rozwiązania. Będę wdzięczny za każdą pomoc 😉
  Ps. Panie Mirku - no tak - art. z EP"zapodanego" przez kol. Lechoo) jeszcze nie "wyhaczyłem" ... moje przeoczenie 😋
 • #1122
  LDAWID
  Poziom 11  
  Czyli jednak ... dwa gniazda minusowe i jedno plusowe 😋
  ... a tak liczyłem na to, że uda wygospodarować się sensownie miejsca - na "czołowej" 🤗 No trudno, przeżyję...
 • #1123
  LDAWID
  Poziom 11  
  Panowie - kto ma aktualny namiar na firmę, która sprzeda ilość taśmy miedzianej, do nawinięcia naszych transformatorów? "Omeilowałem" :D z sześć firm, i w każdej albo brak/albo min.500kg/albo brak odpowiedzi ... :shii:
 • #1124
  lmyk
  Poziom 9  
  Wiele jest pytań o przeróbkę tej lub podobnej spawarki jako miga. Najprostszy sposób to zmiana przekładni transformatora na 1/4 dla prądów w granicach 120 do 160 a lub 1/5 dla prądów znacznie mniejszych. Wypraktykowane z sukcesem. Jakość spawu poprawia bardzo odpowiedni dławik. Ja stosuję dławik otwarty wykonany z blachy transformatorowej. Jakość spoiny jest bardzo dobra.
 • #1125
  jantronik
  Poziom 11  
  Witam. Do LDAWID. Zostało mi trochę taśmy na pierwotne 35mm/0.15mm i na wtórne 40mm/0.5mm
  na 2 trafa wystarczy. O ile jeszcze potrzebujesz. Nie było mnie przez spory czas i tu nie zaglądałem.
 • #1126
  robokop
  Moderator Samochody
  lmyk napisał:
  Wiele jest pytań o przeróbkę tej lub podobnej spawarki jako miga. Najprostszy sposób to zmiana przekładni transformatora na 1/4 dla prądów w granicach 120 do 160 a lub 1/5 dla prądów znacznie mniejszych. Wypraktykowane z sukcesem. Jakość spawu poprawia bardzo odpowiedni dławik. Ja stosuję dławik otwarty wykonany z blachy transformatorowej. Jakość spoiny jest bardzo dobra.
  MIG ma inaczej kontrolę - stabilizowane sprzężeniem jest napięcie wtórne, nie prąd - ten musi być tylko ograniczany od góry, dla uniknięcia wysadzenia kluczy przy zwarciu palnika.