Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak cena turbo do civica v Gen

arnoldzik91 03 Gru 2008 18:15 7355 15
  • #1 03 Gru 2008 18:15
    arnoldzik91
    Poziom 11  

Witam. Mam zamiar zakupic hondę civic z silnikiem wyżej niż 1.4 pod turbo. Chciałbym uzyskac z tego samochodu około 200 KM do 250 ( nie obraze sie za więszką moc) :). Z tego co się orientuje silnik 1.5 90 km jest bardzo mocny. Rozważałem też 1.6 160 km i iśc na tuning N/A ale wydaje mi się ze turbo lepsze rozwiazanie:) jaki był by kosztorys przeróbki samochodu ( 30 % wiecej mocy więc licze sie z tym ze trzeba wymienic zawieszenie hamulce skrzynie sprzeglo itp;) Pozdrawiam :)

• #2 04 Gru 2008 12:32
    loodvis
    Poziom 14  

Zależy co potrafisz zrobić sam.

Jak nic to od ok 8tyś wzwyż.

• #4 04 Gru 2008 16:35
    arnoldzik91
    Poziom 11  

Nie umiem nic sam zrobic;P czyli razem wyjdzie około 20 tysiaków . A co sądzicie o tym żeby kupic fiata coupe 2.0 20 v i ustawic turbo na wieksze cisnienie?

• #5 04 Gru 2008 20:14
    siewcu
    Poziom 33  

Sam się za to nie bierz, bo możesz bardzo łatwo rozwalić silnik, a remont tani nie jest...

• #6 04 Gru 2008 21:22
    arnoldzik91
    Poziom 11  

ja się w to nie bawię:) ja tylko się tym cieszę :) dlatego wychodze z załozenia ze lepszym rozwiązaniem bedzie fiat coupe ...

• #7 05 Gru 2008 15:12
    Roli
    Poziom 26  

Silniki fiatowskie 2.0T są słabe i na dodatek stare konstrukcyjnie. Proponuje kupić Civica, zakuć silnik, zrobić zawieszenie i hamulce i będzie dobrze. Skrzynia spokojnie wytrzyma.

• #8 05 Gru 2008 17:37
    arnoldzik91
    Poziom 11  

Chyba masz rację. Bardziej by się tak opłacało mniej się z pewnością sypie honda:) wpadł mi jeszcze silnik opla astry gsi cx20 bodajże i do niego walnąć turbo. Astrze tylko przyciemniam szybki i nowe felgi bo ja nie lubię tuningu optycznego:P mnie rajcuje co jest pod maseczką:) do Asty są taniusie części mało się psuję ( ja mam vectrę b c i wujaszek ma od nowosci astre a nawet swiece ma orginalne nic mu nie padło :P a to juz 11 lat:P ) Pozdrawiam

• #9 05 Gru 2008 20:56
    siewcu
    Poziom 33  

W Opla nie inwestuj, nie ma sensu... Lepiej kupić Imprezę GT i mieć święty spokój(trzeba tylko bardzo dbać o silnik - kolega nie zadbał i po 3tyg wymienił)...

• #10 06 Gru 2008 09:37
    jackol68
    Poziom 14  

arnoldzik91 napisał:
    wujaszek ma od nowosci astre a nawet swiece ma orginalne nic mu nie padło :P a to juz 11 lat:P ) Pozdrawiam

Sory, ale musiałem zadać to pytanie:
    Czy olej silnikowy też ma oryginalny od 11-stu lat ?

• #11 06 Gru 2008 10:31
    arnoldzik91
    Poziom 11  

Sam sobie odpowiedz na to pytanie....;|

• #12 07 Gru 2008 06:12
    tplewa
    Poziom 37  

arnoldzik91 napisał:
    ja się w to nie bawię:) ja tylko się tym cieszę :) dlatego wychodze z załozenia ze lepszym rozwiązaniem bedzie fiat coupe ...

To kup jakies normalne auto ktore zapewni ci frajde bez tuningu. Bo niestety tuning nie jest tani - nawet jak to sie robi samemu. A w twoim wypadku jak chesz to zlecic dobrej firmie to szykuj dobrze wypchany portfel.

O fiacie,oplu zapomnij :) Jak juz to celuj w jakas Toyote Supre, Honde Type-R, Nissana Skyline, 200sx (s14/s14a) itp.

A najlepiej to pocztaj np. to forum http://www.streetracing.pl/ - zwlaszcza o projektach innych ludzi. Dowiesz sie co i za ile z danego auta mozna wycisnac...

• #13 07 Gru 2008 11:49
    arnoldzik91
    Poziom 11  

Tez prawda. Zastanawiałem się nad Evo VII ale to kupował bym ją dopiero za około 1.5 roku i nie wiem czy nie warto poczekać w spokoju i potem kupić EVO albo Supre.. Myslalem też juz nad 3000 gt i bmw 8 :) to takie fajne samochodziki idealne jak dla mnie to ja poczytam jak proponujesz i dzieki:)

• #15 07 Gru 2008 14:22
    tplewa
    Poziom 37  

Cytat:

Myslalem też juz nad 3000 gt i bmw 8 Smile to takie fajne samochodziki idealne jak dla mnie to ja poczytam jak proponujesz i dzieki:)

gorzej wybrac nie mogles :)

Poczytaj troche podane wyzej forum :) bo narazie widze ze masz podejscie "dziecka" napalajacego sie na ladnie wygladajace samochodziki - niestety pomijasz bardziej znaczace fakty (jesli chodzi o osiagi, awaryjnosc itd.)

• #16 07 Gru 2008 15:52
    Roli
    Poziom 26  

Cytat:
    ...kupował bym ją dopiero za około 1.5 roku i nie wiem czy nie warto poczekać w spokoju i potem kupić EVO albo Supre...

Życze spełnienia marzeń bo i supra i evo to naprawde wspaniałe auta o ogromnych możliwościach, ale na razie bym sobie tym nie zaprzątał głowy bo za taki kawał czasu wiele może sie zdarzyć i być może kupisz sobie nowego SKY'a a możesz też nic nie kupić, jak już powiedziałem 1,5 roku to szmat czasu ........