Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SeaCom M-168F - potrzebna nota do syntezy M54959P

artha 21 Mar 2004 22:22 839 0
    artha
    Poziom 12  
    Zostałem posiadaczem uszkodzonego radyjka morskiego SeaCom M-168F. Synteza jest zbudowana w oparciu o układ M54959P. Poszukuję noty katalogowej tego scalaka. Mam zamiar po naprawie przestroić go na 2m, może ktoś już coś takiego robił?

W radyjku jest prawdopodobnie uszkodzony procek sterujący. Chciałbym to naprawić ale w necie prawie nic nie mogę znaleźć o tym urządzeniu. Poprzedni właściciel twierdzi, że radio zostało umieszczone bezpośrednio na leżącej antenie innego nadajnika, który ktoś uruchomił. Miało to spowodować tę awarię (radio ma plastikową obudowę).

Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat mojego radyjka.
    --------------------------------------------------------------------------------
    Koledzy, czy na prawdę nikt nie wie gdzie znaleźć opis M54959? Ten sam scalaczek jest stosowany w syntezie Alinco R-520. W SeaCom'ie na pewno padł procesor. Teraz mam zamiar go odłączyć i sterować syntezą z kompa, tylko nie wiem co do niej wysłać.
    Nadal też poszukuję schematu, może ktoś z wybrzeża będzie znał namiary na jakąś firmę zajmującą się naprawą morskiego sprzętu komunikacyjnego.

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.
  • flexghzflexghz