Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

packard bell easynote H5310D + win xp - zawiesza się

misiek_wwa 03 Gru 2008 21:31 1407 2
  • #1 03 Gru 2008 21:31
    misiek_wwa
    Poziom 13  

Witam
    Mam problem z laptopem packard bell.
    po włączeniu gdy jest jeszcze zimny działa maximum 15 minut,po czym na ekranie pokazują się białe,szare paski bądź w ogóle cały biały lub szary ekran. Udało mi się pod windowsem w programie aida zobaczyć temperatury płyty i procesora - Wahają się one w okolicach 40 stopni , więc nie jest źle, nie potrafię tylko sprawdzić temperatury karty graficznej. W biosie nie ma monitora temperatur. Rozebrałem laptopa sprawdziłem co się dało. Wentylator na procesorze działa,na chipsetach też działa, pasta na procesorze ok. wymieniałem też pamięci i próbowałem montować w następne gniazdo. Dysk nie jest gorący. jeszcze jedna ciekawostka, wchodząc w panel sterowania -system i menadżer urządzeń wyświetla mi się że nie może otworzyć strony i zaraz się wyłącza wszystko. laptop tak samo się zachowuje nawet w biosie, po kilku minutach zwiecha.Czy wie ktoś może o co tu może chodzić? Możliwe że procesor jest uszkodzony?

widziałem tu podobne a nawet identyczne problemy na elektrodzie,ale nigdzie nie widziałem odpowiedzi na ten problem - dlatego założyłem nowy temat. Proszę o pomoc i z góry dzięki

0 2
  • #2 04 Gru 2008 13:47
    bodzio64
    Poziom 16  

Witam.Z tego opisu może wynikać iż uszkodzony jest chipset grafiki.Przy uszkodzeniu procesora raczej nie ma zawieszki tylko restart kompa.Może to być grafika lub pamięci do niej dedykowane.Trzeba spróbować przelutować grafikę na maszynie do BGA.Nie polecam HotAir, bo nie do tego służy.Pozdrawiam

0
  • #3 04 Gru 2008 19:01
    misiek_wwa
    Poziom 13  

Jeśli to chipset grafiki to takiej maszyny nie mam:D czy istnieją jakieś zewnętrzne karty grafiki na pcmie lub coś takiego. W ogóle czy to zmieni sprawę?

Dodano po 1 [minuty]:

dzisiaj będę próbował z innymi procesorami i pamięciami go odpalać. Zobaczę co z tego wyjdzie

0