Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AL88X - wywala różnicówkę

03 Gru 2008 23:19 5204 8
  • Poziom 13  
    Witam,

z moją poczciwą pralką Ariston AL88X nie było kłopotów, ale do wczoraj, gdy podczas prania (doszła już do wirowania) wywaliła mi bezpiecznik różnicowy. Aby dokończyć pranie, "na szybko" podłączyłem ją przez przedłużacz bez uziemienia - pomogło. Myślałem, że coś w niej zamokło i po wyschnięciu będzie OK. Niestety przy nowym praniu od razu wyrzuca bezpiecznik różnicowy, więc na razie działa na w/w przedłużaczu. Wiem, że to dosyć niebezpieczne, dlatego przybieram się do diagnozy problemu. Może ktoś już miał podobny problem i przynajmniej orientacyjnie powie mi, gdzie mam szukać przyczyny ?

Pozdrawiam.
    Tomek.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Prawdopodobnie przyczyną będzie uszkodzona blokada drzwi.Jeżeli to się dzieje zaraz po włączeniu.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Napisz dokładnie w którym momencie wywala Ci różnicówkę po włączeniu. Blokada drzwi rzeczywiście to może być to (elektromagnes ma przebicie?). Spróbuj odpiąć grzałkę wody. Sprawdź elektrozawór wody i pompę (czy nie ma przebicia). Oczywiście wszelkie działania wykonuj beznapięciowo!
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Sprawdz filtr PZ wejsciowy /często lubi strzelić /...
    Powodzenia...
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Wymień grzałkę.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam sprawdż czy nie sparciał wąż łączący bęben z pompką wizualni bedzie widoczne pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi.
    W weekend będę miał trochę wolnego czasu i postaram się zweryfikować każdą z hipotez.

Pozdrawiam.
    Tomek.
  • Poziom 13  
    brummer napisał:
    Sprawdz filtr PZ wejsciowy /często lubi strzelić /...
    Powodzenia...

No i kolega miał rację. Uszkodzony był filtr przeciwzakłóceniowy (przebity do masy kondensator). Na razie go usunąłem, podłączyłem "na krótko" i wszystko działa jak dawniej.
    A tak przy okazji, może ktoś wie, gdzie można dostać taki filtr (FLCB 942561) lub inny o podobnych parametrach?

Pozdrawiam.
    Tomek.
  • Specjalista AGD
    cea napisał:

A tak przy okazji, może ktoś wie, gdzie można dostać taki filtr (FLCB 942561) lub inny o podobnych parametrach?
    W sklepie z częściami AGD, może być od dowolnej pralki.