Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału w kablówce

22 Mar 2004 07:59 9810 19
  • Poziom 18  
    Jak najlepiej rozdzielić sygnał z TV kablowej ? Z punktu widzenia mieszkania najwygodniej byłoby wpiąć splitter w przewód w przedpokoju i pociągnąc dodatkowy przewód do drugiego pokoju, ale nie wiem czy nie wpłynełoby to na sygnał 'widziany' z instalacji ? Podobno operatorzy kablówek nie chcą aby samemu rozdzielać sygnał na 2 telewizory. Mogę dac splitter na przewodzie wychodzącym z gniazdka TV, do którego jest podłaczony TV w dużym pokoju, ale oznacza to dodatkowe kilkanaście m przewodu antenowego. Poza tym: czy sam splitter wystarczy czy trzeba dać jakiś wzmacniacz antenowy ?
  • Poziom 16  
    Nie musisz dawać dodatkowego wzmaciacza .Z gniazdka wejdz na wejście splittera. Z wyjścia do jedego tv, a z drugiego do następnego.Długość przewodu nie ma dużego znaczenia. NIe powinno Ci to pogorszyć jakości obrazu.Panowie z kablówki też podłączają w ten sam sposób i kasują za podłączenie. Ja mam podpięte 3 tv. Powodzenia
  • Specjalista elektryk
    tolko napisał:
    Nie musisz dawać dodatkowego wzmaciacza .Z gniazdka wejdz na wejście splittera. Z wyjścia do jedego tv, a z drugiego do następnego.Długość przewodu nie ma dużego znaczenia. NIe powinno Ci to pogorszyć jakości obrazu.Panowie z kablówki też podłączają w ten sam sposób i kasują za podłączenie. Ja mam podpięte 3 tv. Powodzenia

witam
    Skąd ta pewność???czy zna Pan poziom sygnału jaki jest w tym przewodzie??? w każdym mieszkaniu sytuacja wygląda inaczej - chociaż teroretycznie na GA powinno być około 65dB.
    cyt"Długość przewodu nie ma dużego znaczenia. NIe powinno Ci to pogorszyć jakości obrazu" hmmm, totalne zaskoczenie - chyba wszyscy byśmy chcieli żeby tak było w rzeczywistości ;)

proponuje jednak - jeżeli zależy Panu na tym, żeby nie ciągnąć przewodu od gniazdka - wstawienie odgałęźnika lub rozgałęźnika - w miejscu o którym Pan wspomnial - rozchodzi się o to, żeby sygnał podzielić mozliwie równo - zliczyc straty w przewodzie (orientacyjnie)od miejsca cięcia przewodu do gniazdka i od tego samego miejsca do nowego punktu - (dobry przewod na 100m tlumi min 17dB)
    niekiedy firmy moga mieć jakieś "ale" do przeprowadzonego cięcia przewodu przed gniazdem, zalezy jak ma Pan zawartą umowę. - jeżeli zastosuje Pan dobry rozgałęźnik - nie powinien się nikt przyczepić
    pozdro
  • Poziom 18  
    tolko napisał:

Zrobiłem tak (zastosowałem rozgałęźnik Badmor), ale są zakłócenia - charakterystyczne dla kablówek. Czy da się z tym coś zrobić ?
  • Poziom 28  
    ...ale męka, porostu trzeba spróbować i wszystko będzie jasne, tutaj na pewno nic nie da się zepsuć
    Powodzenia
  • Poziom 18  
    bemo1 napisał:
    Opisz blizej te zalocenia.

Hmmm, latają takie pionowe 'fale'; postaram sie zrobic zdjęcie
  • Specjalista elektryk
    Witam

rtv.service napisał:
    ...ale menka, poprostu tszeba sprubowacz i wszysko bendre jasne, tutaj napewno nic niedaszie zepsucz.
    Powodzenia

.. nie rozumiem - czy ja napisałem, że można coś zepsuć?? :)

wróć..... tutaj nic nie da się zepsuć..... myślę, że to nie wymaga komentarza, jeżeli ktoś pracuje w tej branży i co kilka dni dostaje zgłoszenie: Panie mam brzydki odbiór, panie mi nie działa, co wy robicie, że jest taki do dupy odbiór!!! i z pyskiem.. OK już Pana zapisuje, będziemy o tej porze o tej godzinie. Wchodzimy, dzień dobry , gdzie ma pan telewizor no i się zaczyna: pokombinowane rozgałęźniki - albo lepiej złączone równolegle kilka telewizorów, swojskie łączenia przewódów na skrętkę, pozakładane kilka przelotowych gniazd, poodrwracane wejścia z wyjściem, porozkręcane gniazdka, pozakładane wzmacniacze - oczywiście bez prawidłowego wysterowania, - to tylko część - nie wspominająć już o przybitych przewodach do podłogi(dosłownie przybitych samymi gwoździami) - dobrze się dzieje - jeżeli tylko u siebie "ten sprytny" klient namieszał - ale kiedy zakłocenia cofią się w sieć, zakłocą pracę internetu - to stawki za naprawy soporo kosztują.... można by pisać pisać i pisać.... ostatnio klientka zgłasza usterkę - że ma niewyraźne oczy w telewizorze.... :) nieraz przynajmniej jest śmiesznie

badmor - jak najdalej od stosowania tych urządzeń w kablówkach -
    czyli bez rozgałeźnika po podłączeniu do 1 TV jes wszystko ok?? a przez rozgałęźnik pojawiają się zakłócenia w jednym z telewizorów czy obydwu?
  • Poziom 18  
    Bez rozgałężnika było raczej OK, zakłócenia są teraz w obu TV.
    A czemu Badmor jest be ? Na swojej stronie internetowej maja ładnie opracowany katalog i twierdzą, że ich produkty to nie to samo co dalekowschodania tandeta
    Poza tym starałem się zrobić wszystko porządnie - jestem inz. elektrykiem i zajmuję się elektroniką od wielu lat
  • Specjalista elektryk
    Witam

skoro po rozgałęźniku są te zakłócenia -nie jest to rozgałęźnik aktywny ??? - to najwyraźniej ma słabą separację wyjść gdy takie coś występuje to musi sie dziać podczas włączonych obydwu telewizorów - jest tak????

a z tą firmą - po prostu złe doświadczenia - wykonanie tego sprzętu, pomiary mówią same za siebie - a przede wszystkim praktyka. Jest Adidas i Adonis jest Telmor i Badmor. :) (chwyt reklamowy)
  • Poziom 28  
    Wybacz, kolego tak mi szie powiedrzialo, to niebylo skierowane do Cziebie, jescze raz pszepraszam. Jestem w branrzy ponad 20 lat, jestem magistrem w drziedrzinie fizyki wysokiej prorzni ( pochvalilemszie ). Doskonale wiem co szie drzieje z sygnalem w kabliu, i rozumiem, rze niedaszie byle jak drutem dolonczycz drugij telewizor, ale terz znajonc klijenta, wiem rze on i tak zrobi swoje, a calego zagadnienia w postach wyjasznicz szie nieda, z drugiej strony i nietszeba, bo jak jurz tszeba napewno calo teorie mozna znalerzcz w interneczie, ale nietszeba jeszcze dlatego, bo so tanie i drorzsze rozgalenrzniki jurz gotowe w spszedarzy, wystarczy pojscz do klatki schodowej, zobaczycz jak to wyglonda, i kupicz takij, albo drorzszy ( niezawsze lepszy ) w sklepie, albo na gieldrzie.
    Powodzenia
  • Poziom 12  
    polecam rozgalezniki aktywne z reguklacja wzmocnienia nie ma znimi problemów
  • Poziom 11  
    kup rozgałężnik Telmora i dobrze załóż złącza i wszystko będzie
    OK
  • Poziom 14  
    czasmi spadek sygnalu o 3 dB to bardzo duzo a tyle ma np zwykly rozgałęznik 02-3,5 dB 03- 7,5 i 10m dobrego kabla 0,19dB dla ostatniego pasma czyli nie zawsze bedzie ok ostatnio miałem przypadek gosc zeby miec mocniejszy syg wpioł sie besposrednio w gniazdo i obcieło mu dokładnie 5 kanałow z IV pasma a reszta poprostu ideał. czyli rózne zeczy moga sie zdarzyć .
  • Specjalista elektryk
    Witam

oj bardzo różne rzeczy... klient miał zasnieżony jeden program - oczywiście z pretensjami do nas i okazało się, że miał także kawałek przewodu (kilka centymetrów) wpięty w gniazdo, innym razem połączeniówka potrafiła poprzestawiać kanały telewizyjne z jednej częstotliwości na inną. Zaprogramowałem telewizor - programy nie były zaciekawe - wymieniłem połączeniówke i prawie wszystkie programy musiałem od nowa wprogramować.
    pozdro
  • Poziom 18  
    najprościej żeby nie było problemu z kablówką i monterami to rozgałęzić sygnał po gnieżdzie dobry rozgałęźnik sobie z tym poradzi a jeżeli trzeba to regulowany rozgałężnik aktywny.
    pozdrawiam
  • Poziom 23  
    witam
    Ja niezastosowałem żadnego rozgałęźnika, wzmacniacza itp. Przeciołem kabel, wlutowałem drugido innego pokoju (nawet nie zaizolowałem :-D)
    i działa już chyba z pół roku bez najmniejszych problemów, niema zadnych zakłuceń na żadnym z telewizorów. PozDDRawiam :D
  • Poziom 40  
    :arrow: kol. majster_14 to jest poważne forum i proszę nie wypisywać tego typu porad. Głupota i brak elementarnej wiedzy jest tolerowana w dziale "poczatkujacy........" i tam możesz sie popisywać, ale też do czasu.
    post zostaje w dziale TV, ale proszę go raczej traktować jako przestrogę a nie poradę
  • Poziom 17  
    zawsze bedzie strata na kazdym splterze czy rozgałezniku,najlepiej jak zastosujesz ze strata tylko 3,5 decybela