Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfra+ Philips DSR 3201 brak diseq?

ionion 04 Gru 2008 15:20 7155 26
  • #1 04 Gru 2008 15:20
    ionion
    Poziom 11  

Czy to możliwe, że ten philips nie obsługuje diseq? Nie przechodzi mi sygnał z multiswitcha i Cyfra mi nie działa.
    Czy inne tunery Cyfry obsługują diseq?
    Thomson SD
    Strong SD
    Pace

• #2 04 Gru 2008 18:21
    michał1201
    Poziom 18  

Mam ten tuner i nie obsługuje on diseq. Na pewno mają taką mozliwośc Strongi 6860 i 6880 ( też mam). Co do reszty to nie wiem

• #3 04 Gru 2008 18:55
    ionion
    Poziom 11  

Thx. Warto brać Stronga 6880?

• #5 04 Gru 2008 19:05
    ionion
    Poziom 11  

Czyli nie taki zły a co z EPG?

Moze lepiej wziąć Thompsona? Ale czy ma diseq?

• #6 04 Gru 2008 19:28
    michał1201
    Poziom 18  

W EPG w Strongu jest problem żeby zobaczyc co jest aktualnie nadawane ( opis nie na wszystkich kanałach), a jeżeli chcesz zobaczyć co będzie następnego dnia to...nie zobaczysz. Mam nadzieję ze będzie to poprawione w niedalekiej przyszłości.
    Co do Thomsona, to z tego co sprawdziłem nie mam on obsługi diseq, ale mogę sie mylić.

• #7 05 Gru 2008 19:43
    ionion
    Poziom 11  

Wziąłem Stronga. Jest ok. Ma diseq. Pilot zdecydowanie lepiej mi leży niż w Philipsie i nie jest taki tandetny. Menu jest wygodne. Włącza i przełacza się w miarę szybko. Epg jest faktycznie ubogie.

• #8 06 Gru 2008 08:47
    michał1201
    Poziom 18  

Jak będziesz dostawiał do niego zeza na Astre to daj znać jak zachowuję sie ten tuner

• #9 06 Gru 2008 10:06
    ionion
    Poziom 11  

Miałem już wcześniej instalację na Hotbirda i Astrę na zezie. Nie ma żadnych problemów. Strong ma możliwość złapania wszystkich satelit, które łapie antena. Jest ich kilkadziesiąt. Antena jest ustawiona na Hotbirda ale najlepszy sygnał jest na Siriusie.

• #10 03 Mar 2009 18:30
    Maximus Magnus
    Poziom 10  

Witam!

Czy mógłby ktoś napisać jakie na ta chwilę istnieją rozwiązania - pomimo braku obsługi komendy DiseqC - oglądania na tym dekoderze kanałów z HotBirda i Astry?

Czy ktoś może to potwierdzić:

"Philips dsr-3201 aktualizacja softu z obsługą Diseqc!

Informujemy, że na satelicie dostępna jest nowa wersja oprogramowania do dekodera Philips DSR 3201.
    Nowe oprogramowanie obsługę przełącznik Diseqc, co umożliwia odbiór programów z dwóch satelitów (Hot Bird i Astra).
    Instalacja antenowa powinna być skonfigurowana w następujący sposób:

Hot Bird - wejście 1 (A) przełącznika,
    Astra - wejście 2 (B) przełącznika.

Aby zaktualizować oprogramowanie należy:
    1. Włączyć dekoder na kanał Hallmark (nr 44).
    2. Wejść do menu przyciskiem MENU na pilocie.
    3. Wybrać opcję AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA naciskając przycisk 8 na pilocie.
    4. Potwierdzić aktualizację przyciskiem OK.

Dekoder samoczynnie wyłączy się i rozpocznie ładowanie oprogramowania. Aktualizacja trwa kilka minut.
    W czasie aktualizacji na wyświetlaczu LED przewija się komunikat "Auto update". Podczas aktualizacji nie należy naciskać żadnych przycisków na pilocie i panelu przednim oraz odłączać dekodera od sieci i instalacji antenowej.
    Po załadowaniu oprogramowania dekoder włączy się ponownie.

Aby sprawdzić czy dekoder załadował nowe oprogramowanie należy:
    1. Wejść do menu przyciskiem MENU na pilocie.
    2. Wybrać opcję PARAMETRY TECHNICZNE przyciskiem 7.
    3. Wybrać opcję WERSJA OPROGRAMOWANIA przyciskiem 2.

Najnowsza wersja oprogramowania nosi nr 47.
    Jeśli wyświetli się informacja "wersja 44" (co oznacza, że dekoder nie załadował oprogramowania) należy:
    1. Wybrać kanał nr 44 (Hallmark).
    2. Wyłączyć dekoder przyciskiem STANDBY na pilocie.
    3. Włączyć dekoder ponownie.
    4. Powtórzyć procedurę ładownia oprogramowania."

To info z innego forum. Sam nie mogę sprawdzić, bo nie mam takiego dekodera, pytam w imieniu znajomego (ma taki tunek od C+, ale jest laikiem w sat.), któremu chciałbym pomóc.

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdr.serd. :D

• #11 12 Mar 2009 08:48
    Goblin
    Poziom 2  

Mogę potwierdzić że najnowsza wersja oprogramowania DSR3201 to 47. Właśnie wczoraj zaktualizowałem oprogramowanie tunera. Można to zrobić na kanale 1 (TVP1) postępując zgodnie z instrukcją jak powyżej. Co do obsługi Diseqc, to nie zwróciłem uwagi, ale sprawdzę i napiszę.
    Pozdrawiam

• #12 12 Mar 2009 15:30
    ansat
    Poziom 25  

Wersja oprogramowania 47 nie obsługuje Diseqc.Jest możliwość odbioru programów z HB i Astry za pomocą przełącznika konwerterów z 12 nogi euro. Diseqc ma tylko
    STRĄG.

• #13 13 Mar 2009 08:13
    Goblin
    Poziom 2  

Taką informację z 19 lutego 2009 znalazłem na potralu media.pl:
    "Cyfra+ wczoraj udostępniła nowe oprogramowanie dla klientów, którzy posiadają dekodery Philips DSR-3201. Aktualizacja wprowadza obsługę przełącznika DiseqC dla obsługi dwóch satelitów.
    Prawdopodobnie to jedyna zmiana jaką zaoferował abonentom operator widoczną gołym okiem. Niestety nie została wprowadzona żadna konfiguracja dotycząca ustawień DiseqC i do poprawnego funkcjonowania instalacji dwóch satelitów (Hotbird 13E i Astra 19,2E) należy pod pierwsze wejście przełącznika podłączyć sygnał z Hotbirda, natomiast pod drugie sygnał z Astry."

Pozdrowienia

• #14 19 Mar 2009 11:50
    Lukasz190
    Poziom 9  

Ja zrobiłem aktualizację oprogramowania (do wersji nr 47) wg instrukcji powyżej. Niestety, dalej nie obsługuje przełącznika diseqc :(

• #15 19 Mar 2009 12:33
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

I nie będzie obsługiwał.
    Napisał już o tym kol.ansat

• #16 20 Mar 2009 18:05
    michał1201
    Poziom 18  

To co w takim razie wprowadziła ta aktualizacja?

• #17 21 Mar 2009 08:30
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

BOK Cyfra+ tam ci udzielą pełnej informacji na ten temat

• #18 21 Mar 2009 12:55
    ansat
    Poziom 25  

Tak Ci namieszają w głowie że dalej będziesz szukał odpowiedzi na zadane pytanie. TEN TUNER NIE MA diseqc.
    Dzwoniąc do BOK tylko stracisz pieniądze na telefon.

• #19 22 Mar 2009 11:40
    michał1201
    Poziom 18  

Wysłałem do nich maila w tej sprawie i czekam na odpowiedź

• #20 16 Kwi 2009 18:33
    michał1201
    Poziom 18  

Dużo czasu mineło a odpowiedzi nie dostałem. Czy ktoś więc może wie co co ta aktualizacja dała?

• #22 17 Kwi 2009 13:16
    Lukasz190
    Poziom 9  

Wg mnie szybciej się dekoder załącza i szybciej zmieniają kanały. Nic więcej.

• #23 19 Kwi 2009 20:51
    bbxb
    Poziom 31  

Philipsy 3201, 6201 [HD] i 7201 [HD PVR] a także dekodery PACE 2221 obsługują konwertery typu Monoblock, które na wejściu A[1] mają Hotbirda a na wejściu B[2] mają Astrę.

Potwierdzam poniższą instrukcję:

Cytat:
    Informujemy, że na satelicie dostępna jest nowa wersja oprogramowania do dekodera Philips DSR 3201.
    Nowe oprogramowanie obsługę przełącznik Diseqc, co umożliwia odbiór programów z dwóch satelitów (Hot Bird i Astra).
    Instalacja antenowa powinna być skonfigurowana w następujący sposób:

Hot Bird - wejście 1 (A) przełącznika,
    Astra - wejście 2 (B) przełącznika.

Aby zaktualizować oprogramowanie należy:
    1. Włączyć dekoder na kanał Hallmark (nr 44).
    2. Wejść do menu przyciskiem MENU na pilocie.
    3. Wybrać opcję AKTUALIZACJA OPROGRAMOWANIA naciskając przycisk 8 na pilocie.
    4. Potwierdzić aktualizację przyciskiem OK.

Dekoder samoczynnie wyłączy się i rozpocznie ładowanie oprogramowania. Aktualizacja trwa kilka minut.
    W czasie aktualizacji na wyświetlaczu LED przewija się komunikat "Auto update". Podczas aktualizacji nie należy naciskać żadnych przycisków na pilocie i panelu przednim oraz odłączać dekodera od sieci i instalacji antenowej.
    Po załadowaniu oprogramowania dekoder włączy się ponownie.

Aby sprawdzić czy dekoder załadował nowe oprogramowanie należy:
    1. Wejść do menu przyciskiem MENU na pilocie.
    2. Wybrać opcję PARAMETRY TECHNICZNE przyciskiem 7.
    3. Wybrać opcję WERSJA OPROGRAMOWANIA przyciskiem 2.

Najnowsza wersja oprogramowania nosi nr 47.
    Jeśli wyświetli się informacja "wersja 44" (co oznacza, że dekoder nie załadował oprogramowania) należy:
    1. Wybrać kanał nr 44 (Hallmark).
    2. Wyłączyć dekoder przyciskiem STANDBY na pilocie.
    3. Włączyć dekoder ponownie.
    4. Powtórzyć procedurę ładownia oprogramowania.

Podaję także aktualny grafik dostępności na satelicie poprawek oprogramowania do dekoderów:

DSR6201 (HD) - poniedziałek 9:00 - środa 9:00
    DSR2221 - środa 9:00 - piątek 9:00
    DSR7201 (PVR) - piątek 9:00 - poniedziałek 9:00
    DSR3201 - do odwołania jest nadawany bez przerw.

Pozdrawiam.

• #24 19 Kwi 2009 22:02
    ansat
    Poziom 25  

Mam taki dekoder i w tej chwili włączyłem aktualizację i nic to nie zmieniło jest wersja oprogramowania nr 47 ale diseq dalej nie ma.

• #25 20 Kwi 2009 13:47
    Lukasz190
    Poziom 9  

Jak pisze bbxb, dekoder obsługuje konwertery typu Monoblock...

To znaczy, że konwerterów zamocowanych na "zeza" nie obsługują?

• #26 20 Kwi 2009 16:59
    bbxb
    Poziom 31  

Zez to może być tylko dwa kable musisz ciągnąć i ręczne przekręcać albo zastosować mechaniczny przełącznik :)

3201 z nową aktualizacją powinien obsługiwać diseq. Sprawdze u siebie i napiszę jakie efekty.

Dodano po 4 [minuty]:

ansat diseq podłaczyłeś tak, że na wejściu A[1] jest HB a na wejściu B[2] Astra?

• #27 20 Kwi 2009 21:54
    ansat
    Poziom 25  

W Philips DSR 3201 nie ma diseq. Programy z ASTRY i HB można odbierać tylko do dekodera należy doprowadzić 2 kable i zastosować przełącznik konwerterów np. sterowany z 12 styku EURO. TO w dekoderach C+ MEDIASAT robiłem 5 lat temu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME