Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kolorofon wybrać? Jaki układ jest godny polecenia? Który fajnie działa?

...KUBA... 04 Dec 2008 20:21 1821 7
    ...KUBA...
    Level 25  
    witam mam taki mały problem, zbudowałem sobie discolitez, fajna sprawa ale nie spełnil moich oczekiwań, i teraz chciałbym sobie złożyć jakiś kolorofon najlepiej na własnym mikrofonie, zrobiłem kiedys kit AVT2742 ale za bardzo nie chciał działać:) i teraz nie wiem jaki układ byście mi polecili bo jest tego trochę ale nie wiem który naprawdę fajnie chodzi, może sa jakieś nowsze juz te układy? miałem zamiar złożyć jable j-50, ale on juz chyba troche stary jest?
    rastabiba
    Level 22  
    Gdzie będziesz tego używał ?
    A może coś takiego Ci się spodoba :
    Ja teraz bawię się sterownikiem USB-DMX 512. Do tego mam odbiornik DMX-LED 8 kanałów :)
    Do tego mam podłączone dwie linijki RGB i dwie linijki jednokolorowe.
    Używam do tego programu MusicVisualization.
    rastabiba
    Level 22  
    DMX jest to profesjonalny system sterowania światłem. Może bardzo dużo . Sterować LED, zwykłymi żarówkami, ruchomymi głowami, skanerami, zadymiarkami itp itd.
    Możesz rozjaśniać, ściemniać, błyskać itp :)
    Kontroler pod USB kosztuje od 60 zł.
    Odbiornik DMX-LED osiem kanałów około 100 zł.
    rastabiba
    Level 22  
    Jest bardzo dużo tematów :)
    Powinieneś zacząć od sterownika DMX 512 :)
    Możesz nim sterować do 512 urządzeniami :)
    Są oddzielne konsole DMX do sterowania, ale napewno taniej wyjdzie Ci sterownik USB-DMX 512. Gotowy w obudowie kosztuje około 80 zł. Możesz też zrobić samemu , ale musiał byś znać się na procesorkach ;]
    Muszę pokombinować czy da się tutaj łatwo umieścić filmik z komórki to pokażę Ci jak to działa z linijką RGB :)
    rastabiba
    Level 22  
    Odbiornik kupiłem. Żeby zrobić samemu to trzeba by zaprogramować procesorek, a u mnie z tym kiepsko ;]
    Może robić wszystko grać w rytm muzyki, basu, migać rozjaśniać, zmieniać kolor itp