Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PSK31 i SSTV - program

anglers 04 Dec 2008 20:34 3550 6
    anglers
    Level 9  
    Witam

Przymierzam sie do rozpoczecia pracy w eterze emisja PSK31 i SSTV. Mam jednak dylemat: Na jakim programie rozpocząc pracę? Chodzi o to aby był łatwy i przyjemny a jednoczesnie dobry dla początkujących., Kolega proponuje mi MixW. A moze są lepsze ? Dzięki wielkie za podpowiedz . Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Kali22
    Level 10  
    MixW jest wygodnym programem (tzn. obsługuje wiele emisji), jednak wymaga wykupienia rejestracji - zdaje się 100złotych.
    Ja używam MMVARI do PSK31 i MMSSTV do SSTV.
    Czy są lepsze ? Na pewno nie. W swoim czasie testowałem wiele (myślę, ze nawet kilkanaście) różnych programów do emisji cyfrowych) i wszystkie są raczej na zbliżonym poziomie jeżeli mowa o samej emisji i odbiorze sygnału. Różnice są w interfejsie i co za tym idzie prostocie i szybkości obsługi.
    Dla SSTV bardzo przyjemny jest np. ChromaPix.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

Bezwzględnie powinno sie mieć jeden program , który odbiera dużo emisji cyfrowych i w dodatku posiada Log i DXclaster.

Popieram kolegę Kali22 i jest za MixW.

Po kilku latach pracy różnymi emisjami , teraz posiadam (reg) MixW ver. 2.19 i jestem całkiem zadowolony. Rejestracja 100zł nie majątek. :D
    Pełna polska wersja programu a rejestrowanie u Wiesława SP8SW.

Odbiór przez kartę audio z dowolnego komputera.

Pozdrawiam.
    mfriedrich
    Level 16  
    Jak ma być darmowy to Ham Radio Deluxe.
    koniol
    Level 16  
    Potwierdzam wypowiedzi przedmówców. MixW to bardzo fajny program i dobrze sie sprawuje. Pozdrawiam.
    anglers
    Level 9  
    Dzięki wielkie koledzy za podpowiedzi. W zwiazku z tym mam jeszcze jedno pytanie . Czy MixW nalezy skonfigurować i zastosować do odpowiedniego trx? Bede na nim pracował na Yaesu 857D
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    MixW w emisjach cyfrowych , pracuje poprzez kartę dźwiękową.

Jedynym ustawieniem to poziom wej./wyj. sygnału. Jest to w programie.

Całe polskie menu.

Pasuje do każdego TRX-a.

Wejdź na stronę MixW i ściągnij sobie program w wersji 2.19 ( 15 dni Free ) .

Pozdrawiam.