Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 kanały 1 kolumna. Radio Panasonic CQ-C1323NE 50Wx4. Podłączenie.

t-omash 04 Gru 2008 20:49 1508 9
  • #1 04 Gru 2008 20:49
    t-omash
    Poziom 9  

Witam mam pytanko, szukałem tego na forum ale nie znalazłem identycznej sytuacji dlatego pytam. Mianowicie.. mam radio panasonic CQ-C1323NE 50Wx4. L przód P przód mam podłączone 4 głośniki chyba fabryczne, ale na tył chciałem wstawić jedną kolumnę (nie ukrywam że chodzi o b. niskie i b. wysokie tony) którą dostałem od kolegi. Radio obsługuje głośniki 4-8 ohm, kolumna jest 8 ohm-owa. Zajmuje dość sporą część bagażnika ale gra dość dobrze jak na moje wymagania, więc chciałem podłączyć do niej kanał L tył i kanał P tył, tylko nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać.. Niechciałbym ani zniszczyć radia ani kolumny. Na razie kolumna śmiga na P tył i już robi wrażenie, proszę mi podpowiedzieć jak ugryźć ten problem.

0 9
  • #2 04 Gru 2008 20:54
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Podłącz ją albo pod L tył albo pod P tył . Innego sposobu nie praktykuj .

0
  • #3 04 Gru 2008 20:54
    StiviHouse
    Poziom 17  

mozna wiedziec co to za kolumna? jesli chcesz podlaczyc wysokotonowy glosnik do radia to musisz puscic przez zwrotnice.

0
  • #4 04 Gru 2008 21:01
    t-omash
    Poziom 9  

Kolumna ma 4 głośniki: basowy, średni, wysoki i gwizdek.. więc chyba ma wbudowaną zwrotnicę, producenta nie pamiętam.. tabliczka nieczytelna jest w całości wiem tylko iż jest 8 ohm i zajmuje 2/5 bagażnika seata toledo.

0
  • #5 04 Gru 2008 21:16
    bruns
    Poziom 30  

Sylwek napisał:
    Podłącz ją albo pod L tył albo pod P tył . Innego sposobu nie praktykuj .
    A co kolega sądzi aby podłączyć oba kanały do jednej kolumny poprzez diody zaporowe ? Kolumna by grała sygnałem L i P a dzięki diodom kanały by się nie zwierały .

0
  • #6 04 Gru 2008 21:29
    wasylwek

Cytat:
    Witam mam pytanko, szukałem tego na forum ale nie znalazłem identycznej sytuacji dlatego pytam. Mianowicie.. mam radio panasonic CQ-C1323NE 50Wx4. L przód P przód mam podłączone 4 głośniki chyba fabryczne, ale na tył chciałem wstawić jedną kolumnę (nie ukrywam że chodzi o b. niskie i b. wysokie tony) którą dostałem od kolegi. Radio obsługuje głośniki 4-8 ohm, kolumna jest 8 ohm-owa. Zajmuje dość sporą część bagażnika ale gra dość dobrze jak na moje wymagania, więc chciałem podłączyć do niej kanał L tył i kanał P tył, tylko nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać.. Niechciałbym ani zniszczyć radia ani kolumny. Na razie kolumna śmiga na P tył i już robi wrażenie, proszę mi podpowiedzieć jak ugryźć ten problem.

Zorientuj się czy Twoje radio ma możliwość pracy w mostku (bridge , bridged ) w co watpię jezeli nie rób jak mówie podłacz kolumne albo pod prawy albo pod lewy kanał albo... wymień na dwa inne głosniki samochodowe.
    Bruns tym postem o DIODACH w torze audio nasmarowałeś chyba jeden z większych przebojów AD 2008 by elektroda.

0
  • #7 04 Gru 2008 21:33
    t-omash
    Poziom 9  

Przeglądając forum znalazłem coś podobnego a'propo wzmacniaczy... ale nie jestem pewien, czy ja tak mogę do samego radia.. tzn. podłączyć P+ do kolumna+ i L- do kolumna- ? Chodzi mi tylko o to aby i wysokie i niskie tony były "grane" z obu kanałów na jednej kolumnie.

wszystko o moim radiu: http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2901

0
  • #8 04 Gru 2008 21:47
    wasylwek

Nie jestes na elce od kilku dni (wziałem Cie za elektronika)może faktycznie za mocno się uniosłem . Chciałes sie dowiedzieć pewnej rzeczy a ja odruchowo jako elektronik widząc diody w torze audio postanowiłem napietnowac post.
    NIE nie daje sie diod w tory audio tłumacze dioda "przepuszcza" sygnał w jedna stronę , resztę ... przeteoretyzowac, jak trzeba przepraktykować.

0
  • #9 04 Gru 2008 22:01
    bruns
    Poziom 30  

No tak , już zrozumiałem jaką gafę palnąłem ! W pierwszej chwili pomyślałem o sygnale audio jak o prądzie przepływającym z + do - i dla tego napisałem o tych diodach a przecież tam tam sygnał jest w obie strony . Przepraszam i wstydzę się .

0
  • #10 06 Gru 2008 01:00
    ciuqu
    Poziom 34  

Panowie o czym wy piszecie, przecież końcówki mocy takich radioodtwarzaczy pracują już w mostku a poprawnie mówiąc w układzie różnicowym. Jakiekolwiek podłączenie inne niż zalecane nic nie da i można sobie tylko radio spalić.

Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów