Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czajnik - wyłącza się tuż po włączeniu.

04 Gru 2008 21:06 5087 9
  • Poziom 9  
    Mam problem z czajnikiem. Wylącza sie zaraz po wlaczeniu. Po rozkreceniu wyglada jak by blaszka w ksztalcie okregu ze specjalnym wypustkiem odgiela sie na dobre a to ona odpowiada za wylaczenie czajnika. Czy w polsce w ogole mozna takie cos dokupic. W serwisie twierdza to sie nazywa strix dla mnie to bimetal co ne zmienia faktu czajnik nadal nie dziala. raczej odpada zakup noname w markecie poniewa dalem za niego 249zl i jestem bardzo zadowolony.

Jesli ktos cos na ten temat wie prosz eo pomoc.
  • Poziom 15  
    Może taniej kupic cały wyłącznik nawet inny i wymienic nawet sam bimetal ,bo wątpie czy można kupic sam bimetal.Radze sprawdzic grzałke czy nie ma na niej dużo kamienia,może to jest przyczyną.
  • Poziom 9  
    Grzalka raczej odpada. Nie bardzo sie na tym znam, ale na grzalce mam 2 identyczne blaszki jakie do niej dolegaja - dla mnie to zabezpieczenie przed przegrzaniem samej grzalki. Natomiast bimetal o jakim wspominam jest osobno do wylacznika podlaczony - i on reaguje na temperature pary jaka sie pojawia w podstawie czajnika. Po wyjeciu go i przelozeniu z innego zcajnika dziala bez problemu. Mam nadzieje zna ktos patent jak to naprawic.
  • Poziom 20  
    Witam

Kiedyś miałem podobny problem tylko z czajnikiem noname.
    O ile pamiętam w środku oprócz załącznika sieciowego (bimetalicznego - element który opisałeś w swoim poście) znajdowały się jeszcze czujniki bimetaliczne i to one szwankowały.
    Proponuje ci rozebrac czajnik dokładnie i sprawdzić wszystkie elementy.
  • Poziom 9  
    Wydaje mi sie w miare dokladnie to posprawdzalem. Tak jak napisalem w pierwszym poscie wedlug mnie szwankuje metalowa blaszka wielkosci 2 groszy, majaca w srodku wyciety fragment i wystajacy jezyczek - wedlug logicznego myslenia pod wplywem temperatury ma sie odgiac i pstryknac wylacznik.
  • Poziom 37  
    Takie rzeczy się wymienia w całości. Nie znajdziesz w handlu samej blaszki. Poza tym ona może być dobra, tylko źle założona. Nie kombinuj tylko kup cały wyłącznik za kilkanaście złotych.
  • Poziom 9  
    To podpowiedz gdzie. Niestety serwis Krups twierdzi do tego modelu maja tylko pokrywke, filtr oraz podstawke. Nie chodzi o kombinowanie, mam 2 identyczne czajniki po rozebraniu obu i zamieanie blaszek sparwny zaczal sie wylaczac zaraz po starcie a popsuty dziala prawidlowo wiec dla mnie uszkodzona jest ta blaszka bimetaliczna.
  • Poziom 9  
    W sobote postaram sie zrobic zdjecie i dokaldnie pokaze co jest uszkodzone oraz jak wyglada cala podstawka.