Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

viesamanna VITOPEND 100 WH1B

serwer2 04 Dec 2008 22:55 5828 10
 • #1
  serwer2
  Level 10  
  witam co sądzicie na temat viesamanna VITOPEND 100 WH1B czy zda egzamin na 30m takie małe mieszkanko prosze o opinie
 • #3
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Poradzi sobie,i jeszcze sporo zapasu będzie.A dlaczego nie coś tańszego np.de Ditridh?
 • #4
  slimak82
  Level 10  
  Poradzić sobie na pewno poradzi, ale czy będzie działał w pełni ekonomicznie? Jaki dokładnie to jest model, o jakiej mocy, zamknięta czy otwarta komora, jaki system kominowy, jedno czy dwufunkcyjny?
  Jestem zwolennikiem kotłów Viessmann ale niekoniecznie w twoim przypadku będziesz z niego zadowolony. Szukałbym raczej kotła o mniejszej mocy.

  Re. "serwisant73 - A dlaczego nie coś tańszego np.de Ditridh?"

  Tańsze nie znaczy lepsze...
 • #5
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Sama nazwa viessman też nie oznacza ,że lepszy.A na pewno w przypadku vitopenda.A de Dietrich to pewna marka a cena niższa,bo kotły składane z własnych części i odlewów.Może nie wiesz,kolego slimak82,ale polniki i korpusy do viessmana produkuje de Dietrich(konkretnie Remecha)która jest częścią de Dietrich.W zasadzie większośc producentów europejskich kotłów tam właśnie się zaopatruje w te podzespoły.
 • #6
  slimak82
  Level 10  
  Re. serwisant73
  Przede wszystkim chodziło mi o to, że nie można kierować się przy wyborze kotła tylko niższą ceną - liczą się też inne aspekty, jak rozwinięta dystrybucja i przedstawiciele, jakość i dostępność serwisu, dojście do części zamiennych, niezawodność - a to wszystko często i gęsto kosztuje - i za to płacimy przy kupnie kotła.
  Znam masę ludzi którzy często przy kupnie kotła kierowali się ceną i słono w niedługim czasie za to zapłacili.
  Nie mówię, że Viessmann, De Ditrich, Buderu, Vaillant czy inny producent jest najlepszy ale cena zawsze z czegoś wynika - jednego stać na fiata, innego na mercedesa, ale przemieszczać się możemy i syrenką ...:).
  Co do podzespołów, głowy dziś nie dam, ale w poniedziałek mogę to sprawdzić na 100%. Z mojej najlepszej wiedzy, jeżeli chodzi ci o wewnętrzną obudowę, to jest to kawałek blachy nie pełniącej ważniejszej roli przy kotle Vitopend, jest to tylko wytłaczana zwykła blacha. Jeżeli ci chodzi o wymiennik - to jest on wykonywany tylko przez Viessmanna. Pewne podzespoły są brane od innych dostawców - pompy, silniki krokowe, elektrozawory gazowe. Ale patrząc na politykę firmy Viessmann od jakiegoś czasu, jeśli nie są w stanie jakiegoś produktu dostać w dobrej jakości lub sami wytworzyć, często kupują jego producenta - huta szkła, huta stali. Jeżeli będziesz chciał na ten temat pogadać jestem do dyspozycji, ale trochę zeszliśmy z tematu.

  W tym wątku chodzi mi bardziej o to że kocioł o niższym zakresie dolnej mocy i górnej mocy będzie lepiej pracował. Nawet przy dobrze ograniczonej mocy Vitopenda na 30 m2 kocioł będzie taktował, ograniczy się znacznie moc na cwu.
 • #7
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  I tu się z kolegą zgodzę.A poza tym maksymalne ograniczanie mocy kotła też nie wychodzi im na dobre.
 • #8
  slimak82
  Level 10  
  Re: serwisant73

  Obiecałem, że zaciągnę informacji na temat dostarczanych podzespołów przez firmę De Ditrich (REMECHA) do kotłów firmy Viessmann.
  Po konsultacjach u źródeł informuję, że Viessmann nie współpracował i nie współpracuje z w/w firmami. W/w firmy nie dostarczają żadnych podzespołów/części do kotłów firmy Viessmann.

  W razie wątpliwości pozostaję do dyspozycji:)
 • #9
  davvid80
  Level 17  
  Witam,
  w przypadku małych powierzchni ogrzewalnych proponuję podejść grubymi rurami co najmniej do pierwszego grzejnika - najlepiej łazienkowego bez głowicy termostatycznej i żadnych termostatów elektronicznych w pomieszczeniu! Zapewni to długie czasy pracy palnika i w miarę długie czasy pomiędzy kolejnymi uruchomieniami.
  Pozdrawiam
 • #10
  serwisant73
  VIP Meritorious for electroda.pl
  I wysokie rachunki za gaz...
 • #11
  davvid80
  Level 17  
  Witam...
  serwisant73... - czy masz jakąś inną ciekawą odpowiedź?
  Pozdrawiam