Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka inwertorowa TELWIN Tecnica 164 vs BESTER 141+

sloneczny25 04 Dec 2008 23:11 37892 28
    sloneczny25
    Level 2  
    Który inwertorek będzie lepszy do zastosowania w gospodarstwie domowym?

Cena podobna:

Tecnica 1100zł 150A
    Bester 950zł 135A

Czy te spawarki mogą zagwarantować poprawne spawanie elektrodą otuloną 3,25mm ??

Czy może powinienem zainteresować się jakąś inną firmą ?
    prez8s
    Level 33  
    Na chwile obecną Dedra 200 - cena 550zł w castoramie, bije na głowe wszystko w przedziale do 1400zł
    sloneczny25
    Level 2  
    No tak, czytalem o tej spawarce, ale nie mam czasu chodzic z nia na reklamacje :( Trafi sie dobry egzemplarz albo i nie. Sa tez na serwisie Alledrogo po jakies 600zl.
    Myslalem ze spawarka z lepszej firmy bedzie mniej awaryjna, wiec myslalem nad tymi dwoma z ankiety.

A jeszcze jedno co do Dedry, obserwuję Alledrogo od kilku dni i już widzę kolejną Dedrę (prawie nówkę) używaną zaledwie 2-3 miesiące. Więc coś jest z nimi nie tak, że ludzie tak się ich wyzbywają.
    lis.tom
    Level 12  
    Witaj.Ja proponuję zainteresować się spawarką firmy DECA o nazwie MOS168 lub MOS169.
    Spawarka jest o niebo prościej wykonana,o wiele lepsza i łatwiejsza w serwisowaniu. Wiem bo sam je serwisuję.Jeszcze jeden plus dla tej spawarki to to że do niej można podłączyć rączk,e TIG i spawać TIGiem nawet aluminium.
    Pozdrawiam
    prez8s
    Level 33  
    sloneczny25 wrote:
    ...
    A jeszcze jedno co do Dedry, obserwuję Alledrogo od kilku dni i już widzę kolejną Dedrę (prawie nówkę) używaną zaledwie 2-3 miesiące. Więc coś jest z nimi nie tak, że ludzie tak się ich wyzbywają.

:) heh, to była moja, już sprzedana, za jakiś czas planuje kupić Tig-a AC/DC dlatego ją sprzedałem, obecnie mam zosie tig160 i ćwicze sobie tigiem, elektrodami praktycznie już nie spawam, a na tiga mam cały czas zajęcie, dlatego Dedre pogoniłem. Jeśli masz zamiar spawać tylko elektrodami to bierz Dedre, gwarantuje że będziesz zadowolony, bo w tych pieniądzach nie znajdziesz nic lepszego. Taką samą mamy w pracy, spawają nią od czasu do czasu spawacze zawodowi, służy jako przenośna serwisowa i są z niej w 101% zadowoleni! Na codzień spawają spawarkami prostownikowymi Bestera 300A dość grube rzeczy powyzej 10mm, ale wszyscy zgodnie twierdzą że jednak mniejsze rzeczy Dedrą lepiej sie spawa. Niedawno był u nas profesjonalny spawacz z zewnątrz z chyba wszystkimi możliwymi uprawnieniami, z własnym profesjonalnym Faltigiem i naprawde różnic w spawaniu elektrodami nie ma żadnych, a weź pod uwage że Faltig kosztuje kilkanaście razy więcej.
    Stary1952
    Level 32  
    Osobiście radziłbym Ci kupić Bestera , uważam Dedrę za przereklamowaną . :?:
    Pozdrawiam .
    prez8s
    Level 33  
    To Bester jest przereklamowany.
    GreX0
    Level 13  
    Telwina bierz albo w tej cenie jest też GYSMI 131 takie Link
    prez8s
    Level 33  
    Gysmi produkowane jest w Chinach tak samo jak Dedra, GYS to firma która opracowuje spawarki we Francji, ale produkuje je w Chinach. Spawarki tej firmy sa bardzo delikatne, w dodatku to mikroelektronika SMD, jak coś padnie to spawareczka praktycznie na śmietnik.
    GreX0
    Level 13  
    A myślałem że to we francji jest produkowane.
    mar400
    Level 12  
    Telwin to markowe urządzenie. Uważam ze nie ma co pownywać jej z besterem a tym bardziej z dedra..
    prez8s
    Level 33  
    telwin to taka sama marka jak i einhell
    mar400
    Level 12  
    telwin to światowa firma produkująca rewelacyjne migomaty, miałem kilka takich sprzetow i wiem jak były wykonane. przykładem może być np ten migomat za 31000zl natomiat einhell to nieco lepszy odpowiednik towarów z pod znaku "made in china", nie znajdziemy tam spawarki drożeszej od 1500zl

oto link to do synergicznego półautomatu inwerterowego telvin: http://www.ceneo.pl/1274660
    lord II
    Level 12  
    Jeżeli chodzi o małe migomaty w środku einchel do złudzenia przypomina telwina, podejrzewam, że pochodzą z jednej fabryki, ale w dzisiejszych czasach to chyba norma.
    mar400
    Level 12  
    no tak niektórzy spostrzegają tak tą markę, ponieważ telwin robi też tani sprzęt. Szukając taniego sprzętu radziłbym nie szukać konkretnej firmy a zwrócić uwagę na parametry na tabliczce znamionowej a więc moc jaką osiąga w cyklu 100%
    gadem
    Level 16  
    Bester i telwin są w cenie okolice 1000 zł. I są jakie są .

Spawarki inwertorowej średniej klasy i ceny takie jak
    ESAB Caddy Arc 151i z panelem sterującym A31 (1900 zł)
    ten model mam i to dopiero nazywać można inwertorem
    ESAB Caddy Arc 151i z panelem sterującym A33 (3900 zł)
    KEMPPI MINARC 150 (2099 zł)
    SELCO GENESIS 1100 (2100 zł)
    LINCOLN (BESTER) Invertec 145-S (1950 zł)
    OERLIKON MINIARC 4.0i (1948 zł)
    OERLIKON CITOARC 1600i (2196 zł)
    OERLIKON MINIARC 3.2i (1354 zł)

Dodano po 2 [minuty]:

I

Dodano po 5 [minuty]:

zzz
    Level 20  
    Quote:
    spawać TIGiem nawet aluminium.

lis.tom - kłamiesz - do spawania aluminium potrzeba bardziej zaawansowanego TIGa

Kurczę, co się stało z tym forum? Sami sprzedawcy już tylko dyskutują?
    Przestańcie ściemniać z jakimiś Telwinami (chociaż i tak lepsze to od byle jakiej chińszczyzny) itp. Bester to zawsze Bester a nawet lepiej - w tym przypadku producentem tej spawarki jest Lincoln tylko, że w Polsce sprzedawana jest pod nazwą Bester 141+ (na świecie - Handy Stick)
    Andrzei Fx2
    Level 14  
    Z dwojga złego Telwin czy einhell to wolałbym Einhela a Telwin do Bestera ma się jak Yugo do Mercedesa.
    Jeśli ktoś uważa inaczej to chyba nie wiele wie na temat takich użadzeń.
    kalasz20
    Level 26  
    [quote="zzz"]
    Quote:
    producentem tej spawarki jest Lincoln tylko, że w Polsce sprzedawana jest pod nazwą Bester 141+ (na świecie - Handy Stick)
    Jakoś nie mogę znaleść powiązania tego produktu z Lincolnem, podaj jakiś dowód.
    Pozdr
    akexander_m
    Level 15  
    Witam wszystkich forumowiczów.
    Czytam, i nasuwa mi się kilka wniosków:
    - Bester, którego już nie ma jest Lincoln jedzie na marce, wyroby marketowe oraz inverteki, oba dno.
    - Esab in China bez komentarzy
    - reszta do 1000 zł może być byle nie spawać na długim przedłużaczu i z agregatu.
    - Z wyzszej półki Kemppi, EWM, Fronius, nie do zarżnięcia ale drogie
    - dobra jakość za rozsądne pieniądze OERLIKON
    Andrzei Fx2
    Level 14  
    Czy to istotne kto się podpisuje pod besterem ?
    Wystarczy porównać migomat bestera za 1300zł z marketu do Telwina za 1500zł o nieco gorszych parametrach biorąc pod uwagę dane podane przez producentów.
    Bester posiada uchwyt Binzel,transformator w pełni z miedzi,
    Telwin uchwyt no name , transformator w połowie z aluminium.
    Poza tym w besterze jest lepsza obudowa i bardziej profesjonalny podajnik drutu.
    mac9366
    Level 13  
    W besterze bynajmniej w spawarkach elektrodowych tych nowych to wtórne jest z aluminium i tylko pierwotne z miedzi.
    akexander_m
    Level 15  
    Andrzei Fx2 wrote:
    Bester posiada uchwyt Binzel

Osobiście wolę Trafimet lub noname od tego Binzla. Spróbuj pospawać kilkuletnim uchwytem tig Binzla (o ile taki znajdziesz) w temperaturze około zera.
    Ceny części to nieporozumienie. Ogólnie lepszy chińczyk.
    Andrzei Fx2 wrote:
    transformator w pełni z miedzi

A w czym to aluminium gorsze??
    Andrzei Fx2
    Level 14  
    W migomatach Bestera transformator jest w pełni z miedzi i wtórne również.
    akexander_m napisał
    Quote:

Aluminium się utlenia i ma większą rezystancję od miedzi przez co transformastory z niego wykonane mają niższą sprawność.
    akexander_m napisał:
    Quote:
    Osobiście wolę Trafimet lub noname od tego Binzla. Spróbuj pospawać kilkuletnim uchwytem tig Binzla (o ile taki znajdziesz) w temperaturze około zera.

Niewiem jak się w tigu sprawuje Binzel ale wystarczy mi porównanie Binzela do tego użytego np. w migomacie Telwin.

Dodano po 50 [minuty]:

P.S.
    W Telwinie podajnik drutu jest tego typu:
    A w Besterze taki :

Podajniki pochodzą z użądzeń o podobnej cenie i teoretycznie podobnych parametrach.
    Dodam że telwin waży 24kg a bester 32kg.
    Moim zdaniem identyczna sytuacja będzie w innych użądzeniach tych firm np. inwerterach.
    zzz
    Level 20  
    Quote:
    akexander_m
    - Bester, którego już nie ma jest Lincoln jedzie na marce, wyroby marketowe oraz inverteki, oba dno.

To się mało orientujesz - fakt wyroby marketowe z cyklu MINImagstery, Magpowery itp. do najlepszych nie należną, ale z drugiej strony Bester przynajmniej uczciwie pisze, że są to maszyny klasy HOBBY i podaje prawdziwy cykl pracy (ok 15%). Więc do pracy na warsztacie się nie nadają! Poza tym chyba nie jesteś do końca świadomy, że Lincoln to przecież najwyższa półka, jeżeli chodzi o spawalnictwo.

Magstery - doskonałe i wydajne spawarki w dobrej cenie (Lincoln jedzie na minimalnej marży, aby robić sobie reklamę)

Invertec - Nie znajdziesz na rynku lepszych spawarek inwerterowych w tym przedziale cenowym.

Powertec - półautomaty o jakości porównywalnej z Kemppi a przy niższej cenie

Tyle Lincoln

Co do Esaba to powoli stacza się na dno. Coraz więcej chińskich części i mierna jakość sporej części asortymentu. Swoją drogą - w lepszych czasach to transformatory brali jeszcze od Bestera ;)

Quote:
    akexander_m

Tak? To spróbuj znaleźć działający przez 6 lat uchwyt noname do TIGa. Mam takiego Binzla i z doświadczenia mogę stwierdzić, że jest nie do zajechania!! Ceny części? Nigdy nic w niej nie wymieniałem oprócz elementów zużywających się (elektrody, dysze) - ale parzcież je można dostać za grosze w każdym sklepie. Wszystkie te podróbki są zresztą w "standardzie Binzla" - o czymś to chyba świadczy.

Quote:
    Andrzei Fx2

Z wagą radziłbym być bardzo ostrożny. Nie raz widziałem już w marketach "profesjonalne", ciężkie migomaty - po rozkręceniu pokazywał się nam mikroskopijny transformator i metalowa płyta na spodzie robiąca za sztuczny balast.
    Andrzei Fx2
    Level 14  
    zzz napisał :
    Quote:
    Z wagą radziłbym być bardzo ostrożny. Nie raz widziałem już w marketach "profesjonalne", ciężkie migomaty - po rozkręceniu pokazywał się nam mikroskopijny transformator i metalowa płyta na spodzie robiąca za sztuczny balast.

Pewnie masz rację ale oczywiste jest że w przypadku bestera żadnych chwytów typu sztuczne dociążenie nie znajdziemy.
    Oczywiście do chińskich wyrobów podchodzę sceptycznie tak i pod kątem ciężaru.
    Co do bestera to faktycznie kupiłem takiego z nomi ale i tak przykładowy telwin mimo wszystko droższy nie umywa się do niego.
    Z resztą mogłem porównać telwina do einhella no i mogę stwierdzić że einhell
    ma przynajmniej lepiej wykonaną obudowę.
    Na marginesie rozkręciłem kilka takich użądzeń więc wiem co piszę i nie są to tylko teksty z palca wyssane.
    integrum
    Level 2  
    lis.tom wrote:
    Witaj.Ja proponuję zainteresować się spawarką firmy DECA o nazwie MOS168 lub MOS169.
    Spawarka jest o niebo prościej wykonana,o wiele lepsza i łatwiejsza w serwisowaniu. Wiem bo sam je serwisuję.Jeszcze jeden plus dla tej spawarki to to że do niej można podłączyć rączk,e TIG i spawać TIGiem nawet aluminium.
    Pozdrawiam

Witam
    Kolego, troszkę logiki. Spawarka inwertorowa do spawania aluminium musi spawać prądem zmiennym. Na taką spawarkę w miarę dobrej firmy trzeba przeznaczyć co najmniej 8 000 tyś zł. To wszystko za 1 tys to spawarki z możliwością Tiga - aluminium tym nie pospawasz- nierdzewkę owszem ale nic poza tym.

Dodano po 58 [minuty]:

integrum wrote:
    lis.tom wrote:
    Pozdrawiam

Witam
    Kolego, troszkę logiki. Spawarka inwertorowa do spawania aluminium musi spawać prądem zmiennym. Na taką spawarkę w miarę dobrej firmy trzeba przeznaczyć co najmniej 8 000 tyś zł. To wszystko za 1 tys to spawarki z możliwością Tiga - aluminium tym nie pospawasz- nierdzewkę owszem ale nic poza tym.

I jeszcze jedno -solidny uchwyt do Tiga to koszt około 700 zł z zajażeniem bezdotykowym bo takie pozwoli na prawidłowy proces spawania aluminium i prawidłową regulację łuku. Zwykłe spawarki inwertorowe nie posiadają możliwości podłączenia takiego uchwytu a jedynie podłączenie uchwytu do zajażenia dotykowego. Tym uchwytem to możesz spawać aluminium ale w szopce. Nie chcę nikogo urazić ale koszt pospawania 1 cm aluminium u prawdziwego spawacza to 1/10 ceny spawarek o których piszecie więc radzę się dwa razy zastanowić zanim ktoś napisze że chce spawać aluminium spawarką za 1000 zł.
    pozdrawiam.

Dodano po 7 [minuty]:

Co do spawarek to polecam zdecydowanie p. 2 regulaminu. [retrofood]
    -to jest importer.

Dodano po 6 [minuty]:

Andrzei Fx2 wrote:
    W migomatach Bestera transformator jest w pełni z miedzi i wtórne również.
    akexander_m napisał
    Quote:

Aluminium się utlenia i ma większą rezystancję od miedzi przez co transformastory z niego wykonane mają niższą sprawność.
    akexander_m napisał:
    Quote:

Niewiem jak się w tigu sprawuje Binzel ale wystarczy mi porównanie Binzela do tego użytego np. w migomacie Telwin.

Dodano po 50 [minuty]:

P.S.
    W Telwinie podajnik drutu jest tego typu:
    A w Besterze taki :

Podajniki pochodzą z użądzeń o podobnej cenie i teoretycznie podobnych parametrach.
    Moim zdaniem identyczna sytuacja będzie w innych użądzeniach tych firm np. inwerterach.

Co do tych podajników to ten telwina nie pokazałeś w całości. Silnik jest ukryty w obudowie maszyny co chroni go przed zanieczyszczeniami- masz jedynie zdjęcie uchwytu na rolki - ten Bestera jest kompletnie wbudowany na podajniku z rolkami a brudy z opiłków z czasem oblepiają silnik.

Dodano po 12 [minuty]:

sloneczny25 wrote:
    Który inwertorek będzie lepszy do zastosowania w gospodarstwie domowym?

Cena podobna:

Tecnica 1100zł 150A
    Bester 950zł 135A

Czy te spawarki mogą zagwarantować poprawne spawanie elektrodą otuloną 3,25mm ??

Czy może powinienem zainteresować się jakąś inną firmą ?

Jak miałbym wybierać to Telwina - zgodnie z parametrami spawa prądem 150A czyli elektroda 4. Spawarka zgodnie z oznaczeniami jest do użytku przemysłowego a więc śmiało można spawać na warsztacie. 135 A przy besterze to tylko elektroda 3,2 i przy marnej sprawności. Polecam firmę p. 2 regulaminu [retrofood]