Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka inwertorowa TELWIN Tecnica 164 vs BESTER 141+

sloneczny25 04 Gru 2008 23:11 36545 28
  • #1 04 Gru 2008 23:11
    sloneczny25
    Poziom 2  

Który inwertorek będzie lepszy do zastosowania w gospodarstwie domowym?

Cena podobna:

Tecnica 1100zł 150A
    Bester 950zł 135A

Czy te spawarki mogą zagwarantować poprawne spawanie elektrodą otuloną 3,25mm ??

Czy może powinienem zainteresować się jakąś inną firmą ?

0 28
  • #2 05 Gru 2008 14:59
    prez8s
    Poziom 33  

Na chwile obecną Dedra 200 - cena 550zł w castoramie, bije na głowe wszystko w przedziale do 1400zł

1
  • #3 05 Gru 2008 16:24
    sloneczny25
    Poziom 2  

No tak, czytalem o tej spawarce, ale nie mam czasu chodzic z nia na reklamacje :( Trafi sie dobry egzemplarz albo i nie. Sa tez na serwisie Alledrogo po jakies 600zl.
    Myslalem ze spawarka z lepszej firmy bedzie mniej awaryjna, wiec myslalem nad tymi dwoma z ankiety.

A jeszcze jedno co do Dedry, obserwuję Alledrogo od kilku dni i już widzę kolejną Dedrę (prawie nówkę) używaną zaledwie 2-3 miesiące. Więc coś jest z nimi nie tak, że ludzie tak się ich wyzbywają.

0
  • #4 11 Gru 2008 19:55
    lis.tom
    Poziom 11  

Witaj.Ja proponuję zainteresować się spawarką firmy DECA o nazwie MOS168 lub MOS169.
    Spawarka jest o niebo prościej wykonana,o wiele lepsza i łatwiejsza w serwisowaniu. Wiem bo sam je serwisuję.Jeszcze jeden plus dla tej spawarki to to że do niej można podłączyć rączk,e TIG i spawać TIGiem nawet aluminium.
    Pozdrawiam

0
  • #5 11 Gru 2008 20:21
    prez8s
    Poziom 33  

sloneczny25 napisał:
    ...
    A jeszcze jedno co do Dedry, obserwuję Alledrogo od kilku dni i już widzę kolejną Dedrę (prawie nówkę) używaną zaledwie 2-3 miesiące. Więc coś jest z nimi nie tak, że ludzie tak się ich wyzbywają.

:) heh, to była moja, już sprzedana, za jakiś czas planuje kupić Tig-a AC/DC dlatego ją sprzedałem, obecnie mam zosie tig160 i ćwicze sobie tigiem, elektrodami praktycznie już nie spawam, a na tiga mam cały czas zajęcie, dlatego Dedre pogoniłem. Jeśli masz zamiar spawać tylko elektrodami to bierz Dedre, gwarantuje że będziesz zadowolony, bo w tych pieniądzach nie znajdziesz nic lepszego. Taką samą mamy w pracy, spawają nią od czasu do czasu spawacze zawodowi, służy jako przenośna serwisowa i są z niej w 101% zadowoleni! Na codzień spawają spawarkami prostownikowymi Bestera 300A dość grube rzeczy powyzej 10mm, ale wszyscy zgodnie twierdzą że jednak mniejsze rzeczy Dedrą lepiej sie spawa. Niedawno był u nas profesjonalny spawacz z zewnątrz z chyba wszystkimi możliwymi uprawnieniami, z własnym profesjonalnym Faltigiem i naprawde różnic w spawaniu elektrodami nie ma żadnych, a weź pod uwage że Faltig kosztuje kilkanaście razy więcej.

0
  • #6 12 Gru 2008 10:10
    Stary1952
    Poziom 33  

Osobiście radziłbym Ci kupić Bestera , uważam Dedrę za przereklamowaną . :?:
    Pozdrawiam .

0
  • #7 12 Gru 2008 10:18
    prez8s
    Poziom 33  

To Bester jest przereklamowany.

0
  • #8 12 Gru 2008 17:56
    GreX0
    Poziom 12  

Telwina bierz albo w tej cenie jest też GYSMI 131 takie Link

1
  • #9 12 Gru 2008 18:28
    prez8s
    Poziom 33  

Gysmi produkowane jest w Chinach tak samo jak Dedra, GYS to firma która opracowuje spawarki we Francji, ale produkuje je w Chinach. Spawarki tej firmy sa bardzo delikatne, w dodatku to mikroelektronika SMD, jak coś padnie to spawareczka praktycznie na śmietnik.

0
  • #10 12 Gru 2008 18:32
    GreX0
    Poziom 12  

A myślałem że to we francji jest produkowane.

0
  • #12 30 Gru 2008 16:02
    mar400
    Poziom 11  

Telwin to markowe urządzenie. Uważam ze nie ma co pownywać jej z besterem a tym bardziej z dedra..

0
  • #13 30 Gru 2008 18:32
    prez8s
    Poziom 33  

telwin to taka sama marka jak i einhell

1
  • #14 31 Gru 2008 10:43
    mar400
    Poziom 11  

telwin to światowa firma produkująca rewelacyjne migomaty, miałem kilka takich sprzetow i wiem jak były wykonane. przykładem może być np ten migomat za 31000zl natomiat einhell to nieco lepszy odpowiednik towarów z pod znaku "made in china", nie znajdziemy tam spawarki drożeszej od 1500zl

oto link to do synergicznego półautomatu inwerterowego telvin: http://www.ceneo.pl/1274660

0
  • #15 01 Sty 2009 10:46
    lord II
    Poziom 11  

Jeżeli chodzi o małe migomaty w środku einchel do złudzenia przypomina telwina, podejrzewam, że pochodzą z jednej fabryki, ale w dzisiejszych czasach to chyba norma.

0
  • #16 01 Sty 2009 12:40
    mar400
    Poziom 11  

no tak niektórzy spostrzegają tak tą markę, ponieważ telwin robi też tani sprzęt. Szukając taniego sprzętu radziłbym nie szukać konkretnej firmy a zwrócić uwagę na parametry na tabliczce znamionowej a więc moc jaką osiąga w cyklu 100%

1
  • #17 12 Lut 2009 14:20
    gadem
    Poziom 16  

Bester i telwin są w cenie okolice 1000 zł. I są jakie są .

Spawarki inwertorowej średniej klasy i ceny takie jak
    ESAB Caddy Arc 151i z panelem sterującym A31 (1900 zł)
    ten model mam i to dopiero nazywać można inwertorem
    ESAB Caddy Arc 151i z panelem sterującym A33 (3900 zł)
    KEMPPI MINARC 150 (2099 zł)
    SELCO GENESIS 1100 (2100 zł)
    LINCOLN (BESTER) Invertec 145-S (1950 zł)
    OERLIKON MINIARC 4.0i (1948 zł)
    OERLIKON CITOARC 1600i (2196 zł)
    OERLIKON MINIARC 3.2i (1354 zł)

Dodano po 2 [minuty]:

I

Dodano po 5 [minuty]:

0
  • #18 11 Mar 2009 18:19
    zzz
    Poziom 19  

Cytat:
    spawać TIGiem nawet aluminium.

lis.tom - kłamiesz - do spawania aluminium potrzeba bardziej zaawansowanego TIGa

Kurczę, co się stało z tym forum? Sami sprzedawcy już tylko dyskutują?
    Przestańcie ściemniać z jakimiś Telwinami (chociaż i tak lepsze to od byle jakiej chińszczyzny) itp. Bester to zawsze Bester a nawet lepiej - w tym przypadku producentem tej spawarki jest Lincoln tylko, że w Polsce sprzedawana jest pod nazwą Bester 141+ (na świecie - Handy Stick)

0
  • #19 11 Mar 2009 19:48
    Andrzei Fx2
    Poziom 14  

Z dwojga złego Telwin czy einhell to wolałbym Einhela a Telwin do Bestera ma się jak Yugo do Mercedesa.
    Jeśli ktoś uważa inaczej to chyba nie wiele wie na temat takich użadzeń.

0
  • #20 11 Mar 2009 22:32
    kalasz20
    Poziom 26  

[quote="zzz"]

Cytat:
    producentem tej spawarki jest Lincoln tylko, że w Polsce sprzedawana jest pod nazwą Bester 141+ (na świecie - Handy Stick)
    Jakoś nie mogę znaleść powiązania tego produktu z Lincolnem, podaj jakiś dowód.
    Pozdr

0
  • #22 13 Mar 2009 19:45
    akexander_m
    Poziom 15  

Witam wszystkich forumowiczów.
    Czytam, i nasuwa mi się kilka wniosków:
    - Bester, którego już nie ma jest Lincoln jedzie na marce, wyroby marketowe oraz inverteki, oba dno.
    - Esab in China bez komentarzy
    - reszta do 1000 zł może być byle nie spawać na długim przedłużaczu i z agregatu.
    - Z wyzszej półki Kemppi, EWM, Fronius, nie do zarżnięcia ale drogie
    - dobra jakość za rozsądne pieniądze OERLIKON

0
  • #23 15 Mar 2009 22:27
    Andrzei Fx2
    Poziom 14  

Czy to istotne kto się podpisuje pod besterem ?
    Wystarczy porównać migomat bestera za 1300zł z marketu do Telwina za 1500zł o nieco gorszych parametrach biorąc pod uwagę dane podane przez producentów.
    Bester posiada uchwyt Binzel,transformator w pełni z miedzi,
    Telwin uchwyt no name , transformator w połowie z aluminium.
    Poza tym w besterze jest lepsza obudowa i bardziej profesjonalny podajnik drutu.

0
  • #24 16 Mar 2009 17:43
    mac9366
    Poziom 13  

W besterze bynajmniej w spawarkach elektrodowych tych nowych to wtórne jest z aluminium i tylko pierwotne z miedzi.

0
  • #25 16 Mar 2009 18:22
    akexander_m
    Poziom 15  

Andrzei Fx2 napisał:
    Bester posiada uchwyt Binzel

Osobiście wolę Trafimet lub noname od tego Binzla. Spróbuj pospawać kilkuletnim uchwytem tig Binzla (o ile taki znajdziesz) w temperaturze około zera.
    Ceny części to nieporozumienie. Ogólnie lepszy chińczyk.
    Andrzei Fx2 napisał:
    transformator w pełni z miedzi

A w czym to aluminium gorsze??

0
  • #26 16 Mar 2009 21:44
    Andrzei Fx2
    Poziom 14  

W migomatach Bestera transformator jest w pełni z miedzi i wtórne również.
    akexander_m napisał

Cytat:

Aluminium się utlenia i ma większą rezystancję od miedzi przez co transformastory z niego wykonane mają niższą sprawność.
    akexander_m napisał:
    Cytat:
    Osobiście wolę Trafimet lub noname od tego Binzla. Spróbuj pospawać kilkuletnim uchwytem tig Binzla (o ile taki znajdziesz) w temperaturze około zera.

Niewiem jak się w tigu sprawuje Binzel ale wystarczy mi porównanie Binzela do tego użytego np. w migomacie Telwin.

Dodano po 50 [minuty]:

P.S.
    W Telwinie podajnik drutu jest tego typu:
    A w Besterze taki :

Podajniki pochodzą z użądzeń o podobnej cenie i teoretycznie podobnych parametrach.
    Dodam że telwin waży 24kg a bester 32kg.
    Moim zdaniem identyczna sytuacja będzie w innych użądzeniach tych firm np. inwerterach.

0
  • #27 17 Mar 2009 11:19
    zzz
    Poziom 19  

Cytat:
    akexander_m
    - Bester, którego już nie ma jest Lincoln jedzie na marce, wyroby marketowe oraz inverteki, oba dno.

To się mało orientujesz - fakt wyroby marketowe z cyklu MINImagstery, Magpowery itp. do najlepszych nie należną, ale z drugiej strony Bester przynajmniej uczciwie pisze, że są to maszyny klasy HOBBY i podaje prawdziwy cykl pracy (ok 15%). Więc do pracy na warsztacie się nie nadają! Poza tym chyba nie jesteś do końca świadomy, że Lincoln to przecież najwyższa półka, jeżeli chodzi o spawalnictwo.

Magstery - doskonałe i wydajne spawarki w dobrej cenie (Lincoln jedzie na minimalnej marży, aby robić sobie reklamę)

Invertec - Nie znajdziesz na rynku lepszych spawarek inwerterowych w tym przedziale cenowym.

Powertec - półautomaty o jakości porównywalnej z Kemppi a przy niższej cenie

Tyle Lincoln

Co do Esaba to powoli stacza się na dno. Coraz więcej chińskich części i mierna jakość sporej części asortymentu. Swoją drogą - w lepszych czasach to transformatory brali jeszcze od Bestera ;)

Cytat:
    akexander_m

Tak? To spróbuj znaleźć działający przez 6 lat uchwyt noname do TIGa. Mam takiego Binzla i z doświadczenia mogę stwierdzić, że jest nie do zajechania!! Ceny części? Nigdy nic w niej nie wymieniałem oprócz elementów zużywających się (elektrody, dysze) - ale parzcież je można dostać za grosze w każdym sklepie. Wszystkie te podróbki są zresztą w "standardzie Binzla" - o czymś to chyba świadczy.

Cytat:
    Andrzei Fx2

Z wagą radziłbym być bardzo ostrożny. Nie raz widziałem już w marketach "profesjonalne", ciężkie migomaty - po rozkręceniu pokazywał się nam mikroskopijny transformator i metalowa płyta na spodzie robiąca za sztuczny balast.

0
  • #28 17 Mar 2009 20:05
    Andrzei Fx2
    Poziom 14  

zzz napisał :

Cytat:
    Z wagą radziłbym być bardzo ostrożny. Nie raz widziałem już w marketach "profesjonalne", ciężkie migomaty - po rozkręceniu pokazywał się nam mikroskopijny transformator i metalowa płyta na spodzie robiąca za sztuczny balast.

Pewnie masz rację ale oczywiste jest że w przypadku bestera żadnych chwytów typu sztuczne dociążenie nie znajdziemy.
    Oczywiście do chińskich wyrobów podchodzę sceptycznie tak i pod kątem ciężaru.
    Co do bestera to faktycznie kupiłem takiego z nomi ale i tak przykładowy telwin mimo wszystko droższy nie umywa się do niego.
    Z resztą mogłem porównać telwina do einhella no i mogę stwierdzić że einhell
    ma przynajmniej lepiej wykonaną obudowę.
    Na marginesie rozkręciłem kilka takich użądzeń więc wiem co piszę i nie są to tylko teksty z palca wyssane.

0
  • #29 04 Mar 2010 23:45
    integrum
    Poziom 2  

lis.tom napisał:
    Witaj.Ja proponuję zainteresować się spawarką firmy DECA o nazwie MOS168 lub MOS169.
    Spawarka jest o niebo prościej wykonana,o wiele lepsza i łatwiejsza w serwisowaniu. Wiem bo sam je serwisuję.Jeszcze jeden plus dla tej spawarki to to że do niej można podłączyć rączk,e TIG i spawać TIGiem nawet aluminium.
    Pozdrawiam

Witam
    Kolego, troszkę logiki. Spawarka inwertorowa do spawania aluminium musi spawać prądem zmiennym. Na taką spawarkę w miarę dobrej firmy trzeba przeznaczyć co najmniej 8 000 tyś zł. To wszystko za 1 tys to spawarki z możliwością Tiga - aluminium tym nie pospawasz- nierdzewkę owszem ale nic poza tym.

Dodano po 58 [minuty]:

integrum napisał:
    lis.tom napisał:
    Pozdrawiam

Witam
    Kolego, troszkę logiki. Spawarka inwertorowa do spawania aluminium musi spawać prądem zmiennym. Na taką spawarkę w miarę dobrej firmy trzeba przeznaczyć co najmniej 8 000 tyś zł. To wszystko za 1 tys to spawarki z możliwością Tiga - aluminium tym nie pospawasz- nierdzewkę owszem ale nic poza tym.

I jeszcze jedno -solidny uchwyt do Tiga to koszt około 700 zł z zajażeniem bezdotykowym bo takie pozwoli na prawidłowy proces spawania aluminium i prawidłową regulację łuku. Zwykłe spawarki inwertorowe nie posiadają możliwości podłączenia takiego uchwytu a jedynie podłączenie uchwytu do zajażenia dotykowego. Tym uchwytem to możesz spawać aluminium ale w szopce. Nie chcę nikogo urazić ale koszt pospawania 1 cm aluminium u prawdziwego spawacza to 1/10 ceny spawarek o których piszecie więc radzę się dwa razy zastanowić zanim ktoś napisze że chce spawać aluminium spawarką za 1000 zł.
    pozdrawiam.

Dodano po 7 [minuty]:

Co do spawarek to polecam zdecydowanie p. 2 regulaminu. [retrofood]
    -to jest importer.

Dodano po 6 [minuty]:

Andrzei Fx2 napisał:
    W migomatach Bestera transformator jest w pełni z miedzi i wtórne również.
    akexander_m napisał
    Cytat:

Aluminium się utlenia i ma większą rezystancję od miedzi przez co transformastory z niego wykonane mają niższą sprawność.

akexander_m napisał:
    Cytat:

Niewiem jak się w tigu sprawuje Binzel ale wystarczy mi porównanie Binzela do tego użytego np. w migomacie Telwin.

Dodano po 50 [minuty]:

P.S.
    W Telwinie podajnik drutu jest tego typu:
    A w Besterze taki :

Podajniki pochodzą z użądzeń o podobnej cenie i teoretycznie podobnych parametrach.
    Moim zdaniem identyczna sytuacja będzie w innych użądzeniach tych firm np. inwerterach.

Co do tych podajników to ten telwina nie pokazałeś w całości. Silnik jest ukryty w obudowie maszyny co chroni go przed zanieczyszczeniami- masz jedynie zdjęcie uchwytu na rolki - ten Bestera jest kompletnie wbudowany na podajniku z rolkami a brudy z opiłków z czasem oblepiają silnik.

Dodano po 12 [minuty]:

sloneczny25 napisał:
    Który inwertorek będzie lepszy do zastosowania w gospodarstwie domowym?

Cena podobna:

Tecnica 1100zł 150A
    Bester 950zł 135A

Czy te spawarki mogą zagwarantować poprawne spawanie elektrodą otuloną 3,25mm ??

Czy może powinienem zainteresować się jakąś inną firmą ?

Jak miałbym wybierać to Telwina - zgodnie z parametrami spawa prądem 150A czyli elektroda 4. Spawarka zgodnie z oznaczeniami jest do użytku przemysłowego a więc śmiało można spawać na warsztacie. 135 A przy besterze to tylko elektroda 3,2 i przy marnej sprawności. Polecam firmę p. 2 regulaminu [retrofood]

1