Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blue Screen -tego jescze nie bylo

pukaaa 05 Gru 2008 11:08 8058 38
  • #1 05 Gru 2008 11:08
    pukaaa
    Poziom 9  

Witam.
    Na początku czemu tutaj się znalazłem :P

Cytat:
    No cóż - jak widać do Twojego problemu potrzeba fachowca (nie mam na myśli siebie toung.gif ) - wydaje się, że to jednak problem hardware, więc zarejestruj się i załóż temat na tym forum: https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum6.html
    Tam są elektronicy i osoby znające się WYBITNIE na sprzęcie komputerowym - jak tam Ci nie pomogą to oznacza, że już nikt Ci nie pomoże bigsmile.gif Ci ludzie chętnie pomagają rozwiązać każdy problem, to fachowcy w swojej dziedzinie. Sry za reklamowanie innego forum, ale jak już nie ma nadziei to właśnie od tego jest tamte forum toung.gif To i podobne forum gazet komputerowych jak pclab, chip itd. to głównie dyskusje o nowy kartach graficznych, procesorach, testy itd. Natomiast forum elektrody to już specjalistyczne forum pomocy gdy coś nie gra, nie raz mi pomogli. smile.gif

, a Teraz w czym tkwi mój problem.
    Mój problem polega na tym, ze restartuje mi się komputer.
    Może zacznę od początku. Kupiłem nowy Komputer, sam składałem z allegro ,

Karta Palit Gforce 9600GT Gddr3
    Płyta Głowna Asus P5K\EPU
    Procek Core2Duo E4500 @2,2 Ghz
    Ram A-data 2x1Giga 800mhz
    Zasilacz Chiftec 500W
    Dysk Samsung Sata 160 Gb
    Coler na procka firmy Manhatan , Scoket T/672/930

Wiec złożyłem komputer.
    Początkowo były to nowe części które wymieniłem podłączone do starego Dysku 80 Giga SATA Samsung i do starego zasilacza Tracera 450W.

Zrobiłem format, doinstalowałem sterowniki do płyty, karty itd. Ok wszystko fajnie.
    Włączam Call of duty 4 RES komputera po parunastu minutach i blue screen.

Zdarzało się to dość często, ale nie regularnie więc użyłem google no i wyczytałem, ze slaby zasilacz, wiec włożyłem drugi słabszy 400W, ale i to również nie pomogło.
    Więc postanowilem, ze kupie nowy zasilacz i tak zrobiłem - Chiftec 500W.
    Gorsza z tym, ze po podłączeniu i po graniu paru minut w grę znowu restart.

Znowu google i lektura, po czym kupiłem nowy dysk SATA Samsung 160 Giga bo myślałem, ze stary może być zły itd....
    Złożyłem, znowu nic nie pomogło, a wiec założyłem parę tematów na forach itd, ludzie kazali mi dawać jakieś informacje z programów na temat wirusów itd.
    Nic nie pomogło wiec mówili o teście ram-u i karty grafiki, wiec zamówiłem nowy RAM Kingstona 2 Giga , włożyłem, nic nie pomogło.
    Poszedłem do kolegi, pożyczyłem ram, tez nic nie pomogło.
    Zacząłem kombinować z karta, pożyczyłem od kolegi 8600GT zotaca , dalej były resety, kolega na forum kazał wyjąć komputer z obudowy i położyć go na jakieś szmatce (czymś co nie przewodzi prądu) i sprawdzić, tak tez uczyniłem - dalej resety.

Po tych wszystkich nie udanych próbach pojechałem do mnie do miasta do sklepu z komputerami
    i chciałem oddać komputer do sprawdzenia, a podejrzewałem płytę gł.
    Jednak pan w sklepie powiedział, ze nie warto wydawać kasy na sprawdzanie bo
    procki intela nie psuja się, a jak się już popsuja to objawami nie będzie blue screen.

Wiec co zrobiłem> ciekawe> allegro i zamówiłem
    płytę główna Gigabyte Ga-G31-1M_S2L, złożyłem i dalej restart.
    To obecny stan na którym się zatrzymałem i nie wiem co dalej robić wiec napisałem tą wiadomość i proszę o pomoc bo to jest straszne!

Dodam jeszcze, ze w trakcie tych prób było robione ok. 10 formatów, dużo skanów anty wirami, antyspamowe itd. nic nie pomagało.
    Czytałem również o nadkruszeniu procesorów itd, nic takiego u mnie nie dostrzegłem , poza tym temp. są ok , napięcia również.

Natomiast co do resetów to sytuacja po wymianie płyty, obecnie pracuje na Gigabycie uległa minimalnej zmianie, mianowicie jeśli reset występuje z Windowsa , nie z gry to raczej w 90% przypadków jest to zwykły reset, a nie blue screen.

Tylko czarny ekran, ale nie zawsze , resety są rożnie , np jak rano włączę komputer,
    włączę Call of duty 5 i mogę grac około 1-2 H, po czym jest restart i blue screen ( Błędy jakie występowały - nv4_dispaly.dll , dxg.dll , usb port.sys i bodajże drivercab.sys)

Włączam od razu ponownie komputer i jak już się jeden raz zrestartuje to potem jest obraz Win XP, napis zapraszamy i reset.

Potem trochę dalej, łącze internet res , a potem znowu około 1h gry i nie wiem co mam robić?
    Wiec proszę kogoś naprawdę mądrego o pomoc i wypowiedz bo sam chociaż mam odrobinie pojęcia o komputerach w tej sytuacji jestem bezradny.

Dodam, ze np. w call of duty jeden restartuje się raz na 10-20 godzin, a może rzadziej:D
    Poprawiłem TONI_2003

0 29
  • #2 05 Gru 2008 11:26
    Kolobos
    Spec od komputerów

Sprzet sie sprawdza, a nie w ciemno kupuje nowy. Teraz masz prawie dwa komputery i dalej nie dziala tak powinno.

Uzyj Everest Home i podaj jaka temperature ma procesor.

Nie zaszkodzi tez jak zrobisz test orthos'em:
    http://sp2004.fre3.com/beta/beta2.htm i sprawdzisz czy tez sie zresetuje.

0
  • #3 05 Gru 2008 11:31
    grubas
    Poziom 40  

Witam.
    Bardzo dziwny i ciekawy przypadek.
    Z tego co piszesz to wymieniłeś już prawie wszystko, oprócz procka.
    Ja bym podstawił jeszcze jego i wtedy miałbyś 100% pewność, że jest OK.

0
  • #4 05 Gru 2008 11:34
    pukaaa
    Poziom 9  

Proszę wynik z Everesta :

Code:
    Temperatury:  

Procesor   24 °C (75 °F) 
       Procesor graficzny   35 °C (95 °F

Cytat:
    Ja bym podstawił jeszcze jego i wtedy miałbyś 100% pewność, że jest OK.

W tym tkwi problem, ze nie mam możliwości pożyczenie procesora, a nie chce kupować nowego .
    Cytat:
    Nie zaszkodzi tez jak zrobisz test orthos'em:

Wczoraj testowalem procesor orthosem przez 15 minut , i super pI i nie bylo żadnego restartu.

0
  • #5 05 Gru 2008 11:38
    pejotpc
    Poziom 11  

Jaki system ja tu czuje problem ze sterownikami karty graficznej.
    Ściagales najnowsze?

0
  • #6 05 Gru 2008 11:40
    pukaaa
    Poziom 9  

pejotpc napisał:
    a jaki system? ja tu czuje problem ze sterownikami karty graficznej.. sciagales najnowsze?

Win XP Sp2 - nie tylko te z płyty od producenta i starsze...

0
  • #7 05 Gru 2008 12:09
    mat_ed
    Poziom 43  

Jak wygląda sprawa z innymi sterownikami, mam tutaj na myśli sterowniki od płyty głównej ,są zainstalowane?
    Proponuję także odpalić program PC-CHECK -dostępny jest w pakiecie Hiren's boot cd i nim przeprowadzić test procesora.

0
  • #8 05 Gru 2008 12:18
    pukaaa
    Poziom 9  

Cytat:

Jak wygląda sprawa z innymi sterownikami, mam tutaj na myśli sterowniki od płyty głównej ,są zainstalowane?

Są zainstalowane .
    Cytat:
    Proponuję także odpalić program PC-CHECK -dostępny jest w pakiecie Hiren's boot cd i nim przeprowadzić test procesora.

Juz się robi...
    Sciagnalem Hirens Boot 9.05 i nie ma tam pc checka
    Moze to cos mowi :
    Blue Screen -tego jescze nie bylo
    Moderowany przez TONI_2003:

Proszę przeczytać i stosować...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

Następne naruszenie tego punktu to automatyczne skazanie się na uzyskanie ostrzeżenia....

0
  • #9 05 Gru 2008 14:32
    Pytong
    Poziom 32  

Po przeczytaniu całości i przeanalizowaniu ... na początku myślałem, że problem jest z SP3 no ale go nie masz. W tym momencie wykluczyłeś: pamięci, grafike, zasilacz, płyte główną .. pozostał procesor, klawiatura i myszka :> nie ma sie co smiać urządzenia na USB też są warte przyjrzenia się sprawie. Jak widać masz już złożony praktyczynie drugi komputer z tym samym objawem. Więc możnaby również zadać pytanie czy mieszkasz w mieście czy małej miejscowości >> mam tu na myśli stabilność zasilnia w gniazdku :) ewentualnie zerowania w gniazdku, co nie jest błahym problemem. Krótkie zaniki niezauważalne dla oka mogą być przyczyną restartu komputera. Druga sprawa: Jeżeli pytają/pytamy cie o dane w postaci pomiarów/odczytów parametrów to takie wyniki z programików pobranych ze stron darmowych typu dobreshity.pl czy nielegalki.pl (nazwy celowo zironizowalem dostosowując sie do poziomu tych serwisów) mogą być dobre na forum pclab czy chipa (poziom równie wysoki :>). Nigdy bowiem nie sugeruj sie całkowicie tym co pokaże ci software. Odczyty czujników z takich "darmówek" mogą być błędne. W efekcie napięcia wogóle sie nie pokrywają, a czujniki temperatur są ze sobą zamienione. Powoduje to, że napięcia wydają się czasami być bardzo dobre, a czujnik który wedle programu pokazuje 35 stopni na procesorze jest w rzeczywistości czujnikiem temperatury dysku. Jeśli mierzysz napięcia rób to miernikiem (to nie jest droga rzecz 15-20zł), jeżeli chcesz być pewny temperatury procesora, a nie masz pirometru porównaj odczyty chociażby przez dotyk (40 a 60 stopni to ogromna różnica).

0
  • #10 05 Gru 2008 14:39
    autokomputer
    Poziom 19  

Na tym ostatnim screenie zamieszczonym przez autora - te 82 stopnie C - to czego to jest temperatura ? Nie mam tego programu a 82 stopnie to nie jest mało....
    To zdaje się procesor - nie jest to chyba górny prób temperatur, bo w takim wypadku kolumna 'current' powinna być pusta - próg może być tylko dolny i górny. Z drugiej strony niżej jest podana temperatura 24 stopnie....

0
  • #11 05 Gru 2008 14:45
    pukaaa
    Poziom 9  

Cytat:
    Więc możnaby również zadać pytanie czy mieszkasz w mieście czy małej miejscowości

Raczej w małej , ok 15 tyś ludności , co do tego gniazda sam o tym pomyślałem wcześniej , kiedyś mialem strary komputer na dole mieszkania i akurat tak wyszlo ze kiedy wyremontowalismy gore mieszkania ja rownoczesnie kupilem nowy komputer i odrazu po zlozeniu byly resy wiec pomyslalem i podpiałem go do zasilania na dole jednak to również nie rozwiązało problemu, natomiast stary komputer o ile sie nie myle nie zrestartowal mi sie nawet raz.
    Cytat:
    Jeżeli pytają/pytamy cie o dane w postaci pomiarów/odczytów parametrów to takie wyniki z programików pobranych ze stron darmowych typu dobreshity.pl czy nielegalki.pl (nazwy celowo zironizowalem dostosowując sie do poziomu tych serwisów) mogą być dobre na forum pclab czy chipa (poziom równie wysoki :>).

Wiem o tym zeby w 100% nie sugerować się tymi wynikami natomiast kolega wyżej porosil o odczyt z everesta więc dostal, a wg. moich pomiarow temperatury procesora (ręcznych) ma on okolo 30-40 stopni, teraz testuje sobie go programem S$M i jak narazie po godzinnej pracy w 100% użyciu nie ma reseta, wiec uwazam ze to raczej nie on chociaż ostatecznie go nie skreślam , w dodatku sciagam jescze 3d marka 06 zeby obciążyc troche grafike.
    Cytat:
    klawiatura i myszka :> nie ma sie co smiać urządzenia na USB też są warte przyjrzenia się sprawie

Chciałem nawiązać do wypowiedzi i powiedziec ze juz na nowej płycie gigabyta ok. 3-4 dni temu podczas gry w call of duty 5 nastąpil restart i blue screen a nazwa bledu to bylo USBPORT.sys o ile nie pomylilem jakiejs literki bo nie zdazylem przeczytac. (, a mysz ma podłączona do USB).
    Cytat:
    Na tym ostatnim screenie zamieszczonym przez autora - te 82 stopnie C - to czego to jest temperatura ? Nie mam tego programu a 82 stopnie to nie jest mało....

Jest to pomiar z programu S&M , jest to temperatura przy ktorej załącza sie sygnał informujacy o zbyt duzej temp. procka o ile się nie myle, ale nawet podczas dlugiego testu przy maxymalnym uzyciu oprzez sprawdzenie reka czuc ze procesor, tzn. radiaotor jest Chłodny .

0
  • #12 05 Gru 2008 14:55
    pit08
    Poziom 28  

Tak jak kolega wyżej napisał została ci mysz i klawa oraz procek do sprawdzenia. Skoro nie chcesz kupować nowego to kup najtańszą mysz + klawe i będziesz miał wynik. Jeśli objawy pozostaną winny jest procesor.

0
  • #13 05 Gru 2008 14:55
    neophyte
    Poziom 31  

Radiator to moze byc chlodny ale jak czujnik źle wskazuje to i tak odłączy zasilanie przy tych wyimaginowanych 82*

0
  • #14 05 Gru 2008 14:56
    Pytong
    Poziom 32  

Cytat:
    chciałem nawiązać do wypowiedzi i powiedziec ze juz na nowej płycie gigabyta ok. 3-4 dni temu podczas gry w call of duty 5 nastąpil restart i blue screen a nazwa bledu to bylo USBPORT.sys o ile nie pomylilem jakiejs literki bo nie zdazylem przeczytac. ( a mysz ma podłączona do USB )

No to pożycz myszke na PS-a i nie korzystaj z USB przez pare dni wogole. Jak sie okaże, że myszka świruje a drugiego kompa kupiłeś :> :rofl:

Ale jak mówiłem to może być problem ze stabilnościa napięcia w sieci :> A to juz nie jest prosta sprawa.

0
  • #15 05 Gru 2008 15:23
    Jack14
    Poziom 38  

Jak wyglądają "logi" podgląd zdarzeń, dzienniki wydajności w systemie?
    PS.
    Dla pewności (prawy przycisk myszy ma folderze mój komputer zarządzanie).

0
  • #16 05 Gru 2008 18:04
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Podaj nam pełną obecną konfigurację komputera , łącznie z modelem urządzeń zewnętrznych podpiętych podczas odnotowań resetów .
    Koniecznie :
    1-Wgraj najnowszy BIOS płyty gł. (po wgraniu nic w nim nie zmieniaj-ewentualnie załaduj ustawienia standardowe)
    2-Wgraj najnowsze sterowniki płyty gł.
    3-Wgraj najnowsze sterowniki nVidia podpisane cyfrowo . (WHQL)
    4-Podaj napięcia zasilacza pod obciążeniem - mierzone miernikiem z dobrą baterią .

Upewnij się czy:
    1- Wszystkie elementy są dokładnie dociśnięte w gniazdach płyty gł.
    2- Podłączone są wszystkie wtyczki zasilania płyty gł i karty graficznej.
    3- Kable(taśmy) napędów i dysków są 100% sprawne (ewentualnie je podmień)

0
  • #17 05 Gru 2008 18:13
    Jack14
    Poziom 38  

Oczywiście wszystkie te udzielone porady czy też rady są jak najbardziej na miejscu.
    Szkoda tylko że zainteresowany nie odpowiada na nasze posty i tak będziemy (będziecie) "gdybać" dalej.

Pozdrawiam.

0
  • #18 05 Gru 2008 22:54
    pukaaa
    Poziom 9  

Cytat:
    Jak wyglądają "logi" podgląd zdarzeń, dzienniki wydajności w systemie?

Wydaje mi sie ze raczej wporządku , chociaż pare błędów napotkałem .

Cytat:
    Skoro nie chcesz kupować nowego to kup najtańszą mysz + klawe i będziesz miał wynik. Jeśli objawy pozostaną winny jest procesor.

nic nie pomogło testowałem 2 myszki :) i klawiature.

Cytat:
    Podaj nam pełną obecną konfigurację komputera , łącznie z modelem urządzeń zewnętrznych podpiętych podczas odnotowań resetów

Zestaw tak jak pisałem wyżej + Modem ADSL ZTE ZXDSL 852 , flop odłączony , żadnego CD-Rom'u , kabel sieciowy ale bez niego tez byly rs'y.

Cytat:
    Koniecznie :
    1-Wgraj najnowszy BIOS płyty gł. (po wgraniu nic w nim nie zmieniaj-ewentualnie załaduj ustawienia standardowe)
    2-Wgraj najnowsze sterowniki płyty gł.
    3-Wgraj najnowsze sterowniki nVidia podpisane cyfrowo . (WHQL)
    4-Podaj napięcia zasilacza pod obciążeniem - mierzone miernikiem z dobrą baterią .

ad. 1 Zabieram się do roboty
    ad. 2 obecnie takie posiadam
    ad. 3 Dziś ściągnąłem takowe podczas testu myszek, 107 mega i były resy.
    ad. 3 Jak tylko będę miał możliwość sprawdzę, natomiast dodam że komp był podpinany pod TRZY zasilacze .

Cytat:
    Upewnij się czy:
    1- Wszystkie elementy są dokładnie dociśnięte w gniazdach płyty gł.
    2- Podłączone są wszystkie wtyczki zasilania płyty gł i karty graficznej.
    3- Kable(taśmy) napędów i dysków są 100% sprawne (ewentualnie je podmień)

ad. 1 Są
    ad. 2 Są
    ad. 3 Są sprawne bo mam juz ich dużo, bodajże to moja 5 płyta gł. :):D

Cytat:
    Szkoda tylko że zainteresowany nie odpowiada na nasze posty i tak będziemy (będziecie) "gdybać" dalej.

Szkoda że kolega nie może użyć swojego "mózgu" i pomyśleć ze nie kazdy może spędzać caly dzien przed komuterem i odpowiadać w każdej chwili - gdybym sam rozwiązał ten problem to bym napisał tutaj gdzie był błąd.

Pozdrawiam i czekam na dalsze pomysły

Chciał bym jescze przypomnieć od siebie ze np. w grze call of duty 1.1 komputer praktycznie wcale sie nie restartuje , sporadycznie, moze raz na dzien, natomiast np. w grze nfs undercover raz na 5-czasami 10 czy 15 minut, moze to Wam pomoże w pewien sposób zlokalizować złą cześć czy software .

0
  • #19 05 Gru 2008 22:59
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Rozumiem że jest to modem USB - Sprawdzałeś czy się wiesza też bez modemu ?

0
  • #20 05 Gru 2008 23:01
    pukaaa
    Poziom 9  

Cytat:
    Rozumiem że jest to modem USB - Sprawdzałeś czy się wiesza też bez modemu ?

tak wiesza się , przed minuta byl reskim z czarnym ekranem , jak siedziałem na forum , aha i dodam ze przy kazdym resie jest dziwny dzwiek, takie ' trrrrrrr' i pach res

aktualizacja biosu tez nic nie daje , tak samo na asusie uaktualniałem bios i nic

0
  • #21 05 Gru 2008 23:02
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Opisz dokładniej ten dźwięk .

0
  • #22 05 Gru 2008 23:06
    pukaaa
    Poziom 9  

gram w grę , slysze dzwiek , dosłownie na poł sekundy jest tak jak by "trrrrr" ( wypowiedz to sobie to mniej wiecej jest tak slychac) po czym dzwiek ustepuje pokazuje sie blue screen/czarny ekran i restart ( ostatnio na blue sa caly czas 2 błędy - dxg.sys i nv4_nvidia.dll

tzn. kiedy uslysze ten dzwiek w grze to juz wiem ze bedzie res, a po pół czy moze jescze mniej sekundy jest restar

0
  • #23 05 Gru 2008 23:09
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

OK - to raczej dźwięk z głośników - zawiesza się karta muzyczna - miałem kiedyś podobne błędy i resety , też z plikami od karty graficznej - w moim przypadku pomogło wgranie oryginalnego BIOSu karty graficznej .
    U mnie BIOS znajduje się na CD dołączonym do karty graficznej - należy uruchomić komputer "bootując" go z tego właśnie CD .

0
  • #24 05 Gru 2008 23:14
    pukaaa
    Poziom 9  

Cytat:
    OK - to raczej dźwięk z głośników - zawiesza się karta muzyczna -
    tego jestem pewien ze jest to głos z głośników

Ok spróbuje zrobic tak jak mówisz

u mnie chyba nie ma biosu na plycie od karty grafiki bo ja ustawilem bot from cd i dalem plytke od palita to nic tylko win sie ładował :(

0
  • #27 06 Gru 2008 00:00
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Pokaż link - co pobrałeś ?

0
  • #29 06 Gru 2008 00:09
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

OK - pobrałeś sam obraz biosu - potrzebujesz jeszcze programu by go wgrać - nie wiem tylko jakim dokładnie wgrywać ten bios do twojej karty .
    Spróbuj tym :
    http://www.mvktech.net/component/option,com_r...func,fileinfo/filecatid,1251/parent,category/

Po pobraniu plików (spakowane podwójnie) rozpakuj je do jednego folderu .
    Następnie musisz mieć dyskietkę startową i na nią skopiować te pliki .
    Jeśli nie masz dyskietki to trzeba zrobić bootowalne CD z tymi plikami .

Na dyskietce powinne znajdować się pliki :
    WFFlash.exe
    Dos4gw.exe
    cwsdpmi.exe
    Palit.9600GT.PCIe.512MB.Rev.01.rom
    z tym że temu ostatniemu zmień nazwę bo DOS nie widzi takich długich nazw (Max 8 znaków plus rozszerzenie)

Potem odpalasz kompa z tej dyskietki i programem WFFlash.exe ładujesz BIOS - plik xxxx.rom

Palit.9600GT.PCIe.512MB.Rev.01.rom

0
  • #30 06 Gru 2008 00:11
    Hucul
    Poziom 39  

Mam dziwne wrażenie , że ta sama osoba stworzyła temat Link...

0