Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez 1,6 GL,problem z zaplonem

jaca271 05 Dec 2008 16:02 1058 2
Bosch
    jaca271
    Level 12  
    Witam.
    Przepraszam ze odświeżam temat ale odpowiedzi na moje pytania nigdzie nie znalazłem.Mianowicie podczas odpalania na benzynie,po dłuższym kręceniu na chwilke zaskoczy i gaśnie,to samo na gazie.Po ustawieniu przełącznika gazu na środek i trzymaniu na rozruszniku po około 15 sekundach zapala,trzepie,skacze,tak z 10 sekund i gaśnie.Jeżeli w tym momencie dodam gazu,wywala dosyć pokaźny ogień z gaźnika.
    Jest to wtrysk jednopunktowy Bosha.Modelu instalacji gazowej nie znam.
    Autko jest starszej osoby,stało jakoś 3 miesiące,wcześniej było ok.
    Prosze kolegów o pomoc.
    Dziękuje i pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

jaca271 wrote:
    Witam.
    Przepraszam ze odświeżam temat ale odpowiedzi na moje pytania nigdzie nie znalazłem.Mianowicie podczas odpalania na benzynie,po dłuższym kręceniu na chwilke zaskoczy i gaśnie,to samo na gazie.Po ustawieniu przełącznika gazu na środek i trzymaniu na rozruszniku po około 15 sekundach zapala,trzepie,skacze,tak z 10 sekund i gaśnie.Jeżeli w tym momencie dodam gazu,wywala dosyć pokaźny ogień z gaźnika.
    Jest to wtrysk jednopunktowy Bosha.Modelu instalacji gazowej nie znam.
    Autko jest starszej osoby,stało jakoś 3 miesiące,wcześniej było ok.
    Prosze kolegów o pomoc.
    Dziękuje i pozdrawiam.

W odpowiedzi to kable,świece wymienione.
    Pozdrawiam
  • Bosch
    flash_mm
    Level 20  
    zalej go benzyna , zapnij linke i przeciagnij kawalek na 3 biegu, jak zapali, to nie dotykaj tylko poczekaj az przepali i zacznie pracowac rowno.

piszesz ze to gl, wiec wnioskuje ze gaznik, zacznij od wymiany " zielonego kabelka" to taki slynny kabelek ktory laczy aparat z modulem zaplonowym.

p.s.poldka znam na wylot, pisz , na pewno pomoge
    jaca271
    Level 12  
    flash_mm wrote:
    zalej go benzyna , zapnij linke i przeciagnij kawalek na 3 biegu, jak zapali, to nie dotykaj tylko poczekaj az przepali i zacznie pracowac rowno.

piszesz ze to gl, wiec wnioskuje ze gaznik, zacznij od wymiany " zielonego kabelka" to taki slynny kabelek ktory laczy aparat z modulem zaplonowym.

p.s.poldka znam na wylot, pisz , na pewno pomoge

jeżeli by posiadał słynny zielony kabelek to bym wymienił.Jest to wtrysk jednopunktowy BOSCH.
    Wnioskuje z zachowania że to zawczesny zapłon,tylko niewiem jak w tym typie to sie reguluje.
    Pozdrawiam