Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak pracy przekaźnika świec żarowych 1.9 tdi 1z 98r golf 3

gutek83. 05 Gru 2008 16:27 27403 5
  • #1 05 Gru 2008 16:27
    gutek83.
    Poziom 10  

Witam , mam problem z golfem 3 .Problem tkwi w tym że nie działa jak należy przekaźnik grzania świec żarowych oraz cieczy chłodzącej. Sprawdziłem przekaźnik 109 w skrzynecce bezpieczników grzeje się tj czuć smrud .Wiec zacząłem spr instalacje wyglada na dobrą wypiąłem przewód od czujnika temp. aby spr czy na przekaźnik zespolony dochodzi prąd na świece żarowie i na świece na podgrzewanie cieczy , jak sie okazało po przekreceniu kluczyka nie dochodzi a mimo to zauważyłem że świece grzejana w silniku z tego co wiem po wypieciu tego czujnika temp. powinno grzać tu i tu . sprawdziłem ten przekaźnik zespolony bezpiecznik dobry 60A na wszelki wypadek dokręciłem te śrubki wypiąłem wtyczke 3 pinową i spr zasilanie nic brak zasilania tj 3 pinowe świece silnik +masa , świece ciecz + masa .Z Wniosek mam taki po przekreceniu stacyjki którą też wymieniłem tą kostkę zauważyłem że świece na silniku grzeją mimo tego żę przekaźnik pod maską nie pracuje , przekaźnik ten jest spr na 100% spr poprzez zestyki ! a przekaźnik 109 grzeje się . ? wyglada że prąd znalazł sobie inna drogę ? przepływu? ps świece nowe 0,9 ohm każda !

1 5
  • #2 05 Gru 2008 16:48
    adam 660
    Poziom 14  

Jesli się grzeje to jest podejrzany może skleił styki .Spróbuj wyciągnąc przekaznik i wtedy sprawdz najlepiej żarówką na świecach..jesli po wyjęciu przekaznika swiece grzeją to niestety trzeba sprawdzic przewody.(jeśli w golfie zasilanie świec idzie przez przekaznik i jest to 109 jak piszesz

1
  • #3 05 Gru 2008 16:54
    Sztomel
    Poziom 34  

przekaźnik grzania świec żarowych to przekaźnik nr 103 a nie 109, który jest od zasilania sterownika silnika i elektrozaworu N109 na pompie wtryskowej, który lubi się grzać i dlatego często siada co objawia się gaśnięciem silnika podczas jazdy lub brakiem możliwości uruchomienia silnika czemu towarzyszy wtedy brak błyśnięcia kontrolki świec żarowych po przekręceniu kluczyka w stacyjce.
    Wiadomo, że na przekaźnik świec żarowych i przekaźnik podgrzewaczy nie będzie po przekręceniu kluczyka dochodził prąd bo są one sterowane kablem masowym ze serownika a nie prądowym.
    Tak więc przekaźnik świec żarowych jest sprawny i nie masz się czym martwić.
    Jeśli chodzi o przekaźnik podgrzewacza chłodziwa to są dwa jeden o nr 100 i drugi o nr 53 i są one w komorze silnika, ten pierwszy jest wysoko prądowy a ten drugi nisko prądowy gdyż przy temperaturach otoczenia powyżej 0*C grzeje tylko jedna świeca podgrzewacza zasilana przekaźnikiem o nr 53 a przy minusowych temperaturach grzeją dodatkowo dwa następne zasilane z przekaźnika nr 100.

0
  • #4 05 Gru 2008 23:20
    gutek83.
    Poziom 10  

nie ma tam przekaźnika 103 tylko 109 tak jak mówie , rozkręciłem go i zauważyłem przegrzanie dla pewności poprawiłem przejścia lutownicą może to cos pomoże. spr miernikiem dochodzi napięcie na pin do cieczy 12 v na silnik z 8 spada na ok 5 V zakałdam narazie że to wina przekaźnika w skrzynecce bezpieczników choć nie widać pracy przekaźnika pod maską !

0
  • #5 06 Gru 2008 03:31
    Sztomel
    Poziom 34  

gutek83, masz Golfa TDI z silnikiem 1Z więc nie mów, że nie masz przekaźnika nr 103 bo chyba go nie zauważyłeś,
    przekaźnik nr 109 nie jest od grzania świec ani żarowych ani podgrzewacza tylko od zasilania sterownika silnika i elektrozaworu N109 na pompie wtryskowej, bez tego przekaźnika byś nie uruchomił silnika - ile razy trzeba Ci to powtórzyć, wklejam Ci foto gdzie masz szukać przekaźnika nr 103 :

Brak pracy przekaźnika świec żarowych 1.9 tdi 1z 98r golf 3

ale dalej nie rozumiem co chcesz osiągnąć skoro świece Ci grzeją, jak coś działa to robisz wszystko żeby przestało.

1
  • #6 06 Gru 2008 15:34
    gutek83.
    Poziom 10  

rozumiem że u ciebie jest 103 , umnie nie ma czegość takiego !!!!! mozę było kiedyś zastąpione czymś innym ! Rozwaliłem wszystkie przekaźniki do środka i wszystko git po za 109 !! wymienie go na nowy choś nie wiem czy to cos pomoże

0