Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jeden program nie drukuje polskich liter

05 Gru 2008 17:39 2629 4
  • Poziom 17  
    w wordzie drukuje bez problemu . w firmie mam program SAP - coś w rodzaju bazy danych i tutaj są problemy . drukarka to Xerox 6110MPF . Pdf Creator i pdf995 też drukują kwadracik # zamiast "ł" i "ż" . ten SAP ma pewne ustawienia czcionek ale zadrukowałem już na tyle dużo kartek ,że mam dość . w innym oddziale naszej firmy jest jedno stanowisko na którym wydruki SAPowskie wychodzą w porządku .może ktoś umie pomóc?
  • Moderator
    Zakładam, że winXP. Spróbuj: panel sterowania - czcionki - dodaj - (teraz pokaż plik z SAP) - zainstaluj.

• Poziom 43  
    Nie instalowałem tego modelu. Jeśli w sterowniku ma opcje drukuj jako pliki obrazu / mapy bitowe to wybierz taką opcję.
  • Poziom 20  
    Czy drukujesz bezpośrednio z SAP? Czy drukarka jest podłączona bezpośrednio do Twojego komputera (lokalna)?
    Musisz skontaktować się z administratorem SAP on musi odpowiednio skonfigurować drukarki w serwerze SAP abyś mógł drukować na drukarce lokalnej.
  • Poziom 17  
    rzeczywiście coś musi zrobić administrator bo jak sie właśnie dowiedziałem to drukowanie jest bezproblemowe tylko dla jednego loginu w naszej firmie , wcale nie chodzi o konkretną drukarkę . thx