Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 głowica pasek rozrzadu !!

05 Gru 2008 18:34 4855 4
  • Poziom 2  
    mam pytanie odnośnie zerwanego paska rozrządu w 406 1.8 16V pasek zerwał mi sie na swiatlach przy ruszaniu ( moja wina powinienem wymienić po 50tys zwłaszcza ze samochód kupiony parę miesięcy temu ) wracając do tematu silnik byl na małych obrotach kiedy sie zerwał i nie zdazyl nabrać prędkości. teraz mechanik ocenił sprawę tak trzeba kupić 16 zaworów jakies popychadła ( sorry to moj pierwszy samochód nie mam pojecia praktycznie o czym pisze :) grzybki itd itd ze względu ze mieszkam na wyspach cena ok 750 funtów w tym 250 za robotę ! tak wiec jak to polak zeby nie placic tyle kasy znalazłem inny sposób. wsiałem nr silnika, nadwozia znalazłem niemieckie auto z małym przebiegiem nr pasują rożni sie tylko 1 sruba ale to od korka od oleju wiec nie powinno byc problemu. kupiłem cala głowicę rolki pasek uszczelki i filtr powietrza. wszystko ok 500 zl czyli 120 funtów ok. dostarczyłem wszystko do mechanika i próbowałem utargować cenę za robociznę bo wcześniej zgodzę sie miał by sporo roboty ale teraz tylko wymienić głowicę i resztę.mechanik sie tłumaczy ze będzie dużo roboty ze zdejmowaniem itd wcześniej zanim dostał głowicę mowil cos o tych popychaczach i gniazdach dlatego chciał tyle za robociznę. co sadzicie o całej sprawie ?? sorry ze tyle czytania. z góry dzięki za pomoc.przy kupnie czescie pomagał mi ktoś bo sam nie dal bym oczywiście rady.:!:
  • Poziom 42  
    Rozumiem że rolki pasek i calą resztę kupiłeś też używaną?
    Co ja sądzę? W d... bym cie kopnał. Skąd jesteś taki mądry że wiesz lepiej od mechanika ile jest pracy i jakie związane z nią ryzyko porazki? Najwięcej roboty jest właśnie ze zdjeciem głowicy i założeniem drugiej lub tej samej po regeneracji... A "zrobiona" głowica daje pewność jakości, kupiona z auta z małym przebiegiem niestety już nie...
  • Poziom 2  
    wszystko oprócz głowicy kupiłem nowe rolki uszczelki filtr itd ! wcale nie jestem mądry i nie wiem ile jest pracy dlatego sie pytam o poradę ! jak pisałem jestem początkującym kierowca. i wogole nie podważam nikogo słowa tylko mam wątpliwości co do jego argumentów. bo sprawę konsultowałem ze znajomymi. jak zauwazyles dzieje sie to na wyspach nie w Polsce, sytuacja mechaników jest trochę inna. uważam ze twoja ocena jest mocno zbyt pochopna !
  • Poziom 42  
    Niestety dane mi jest być mechanikiem, czesto spotykam się z targującymi się ignorantami pytającymi ze zdziwieniem: Panie, 5 min w komputerek, jeden wężyk i 200 zł??? Ileż razy można tłumaczyć ile kosztuje VADIS? A VADIS obsługuje tylko jedna markę.... Dlatego reaguje agresja na wszelkie próby zbicia ceny... Kolego zapłać ile mechanik życzy i ciesz się że tylko tyle, zresztą w Polsce niewiele mniej byś zapłacił za taką robotę.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    jeżeli chodzi o robociznę to by dużo mniej zapłacił - gdzieś z połowę