Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux esf 4159 nie działa

05 Gru 2008 19:54 5375 8
  • Poziom 12  
    Potrzebuję pomocy !!!
    Kupiłem tanio uszkodzoną zmywarkę electrolux esf 4159. Diagnoza z serwisu byla taka że padł moduł ( poprzedni właściciel oddał ją do serwisu po diagnozie sprzedał za doga naprawa). Po włączeniu do prądu świeciła tylko dioda zasilania. Pomyślałem że to tylko wymiana modułu nic trudnego zrobię to sam. Kupiłem, wymieniłem włączyłem a tu nadal to samo pali się tylko kontrolka zasilania i nic więcej. Próbowałem na krótko włącznik w drzwiczkach ale dalej nic. Co to może być?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Jeśli moduł jest odpowiedni , prawidłowo podłączony , wyłącznik sprawdzony to zostaje prześwietlić przewody od wyłącz.sieciowego i drzwiowego do modułu oraz wiązkę kabli w drzwiach ( szczególnie w dolnej części , gdzie wiązka się zgina i czasem przełamuje jakiś przewód ) , dalej pozostałe połączenia , rezystancje pomp , zaworów itd.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    A na pewno dobrze podłączyłeś przewody?? Jest możliwość pomyłki w jednej kostce (ta podwójna z grubymi przewodami na samym brzegu)
  • Poziom 12  
    libretto4 napisał:
    A na pewno dobrze podłączyłeś przewody?? Jest możliwość pomyłki w jednej kostce (ta podwójna z grubymi przewodami na samym przegu)

Mam dziś chwilkę czasu to sprawdzę. Jak Pomyliłem wtyczkę to mogłem uwalić nowy moduł?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Nie powinno się uszkodzić , ale zależy na czym polega ewntualna pomyłka .Zamieszczenie foto podłączenia kostek ( zbliżenie ) bardzo by pomogło .
  • Poziom 12  
    basgol napisał:
    Nie powinno się uszkodzić , ale zależy na czym polega ewntualna pomyłka .Zamieszczenie foto podłączenia kostek ( zbliżenie ) bardzo by pomogło .

Podłączenie raczej dobre ponieważ kostki można podłączyć inaczej el trzeba troszkę się poginnastykować. Sprawdzałem wczoraj jeszcze raz włącznik drzwi i nie ma w nim napięcia czy tak powinno być czy obwód jest zamykany minusem?
    Dołączam zdjęcie kostek.

Zmywarka Electrolux esf 4159 nie działa

Moderowany przez skryn:

Załącznik usunąłem, załadowałem zdjęcie w postaci obrazka. Proszę następnym razem korzystać z TEj instrukcji.

• Pomocny post
    Moderator AGD i automatyka
    Jeśli mnie pamięć nie myli to pierwsza wtyczka od lewej powinna być "do góry nogami".
  • Poziom 12  
    mrhari napisał:
    Jeśli mnie pamięć nie myli to pierwsza wtyczka od lewej powinna być "do góry nogami".

Super !!! Działa jednak to ta wtyczka od lewej była odwrotnie wetknięta. Kolego duże piwko dla Ciebie Dziękuję.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    A może stary moduł jest sprawny??