Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gdzie tkwi błąd - moje połączenie - Wasze opinie

miki_ 05 Dec 2008 21:37 1089 7
    miki_
    Level 11  
    Połączeniewygląda następująco:
    wariant 1
    - internet radiowy przez TP-LinkWA501g -> komp ( PPPoE ) -wszystko jest ok .
    wariant 2
    - internet radiowy przez TP-LinkWA501g ->ruter asmax BR-604 ( PPPoE )-> 2 kompy - wszystko jest ok
    wariant 3
    - internet radiowy przez TP-LinkWA501g ->ruter linksys BEFSX41( PPPoE ) -> 2 kompy - brak połączenia z serwerem PPPoE z rutera
    wariant 4
    - internet radiowy przez TP-LinkWA501g ->ruter SWEEX RO002( PPPoE ) -> 2 kompy - brak połączenia z serwerem PPPoE z rutera

W czym tkwi problem z połączeniem przez PPPoE
    rafał
    Level 22  
    Zrób screeny na bank coś źle ustawiasz. Sprawdź MTU. Odpowiedź równie przypadkowa jak pytanie.

Po pierwsze więcej danych. :D
    miki_
    Level 11  
    wariant 3
    linksys BEFSX41 - ustawienia zresetowane do"fabrycznych" , następnie zgodnie z instrukcją szybkiej instalacji ( http://img.ktr.pl/n/netlsbefsx41/netlsbefsx41.pdf ) podany użytkownik i hasło dla PPPoE ( http://ui.linksys.com/files/BEFSX41/1.52.5/Setup-PPPoE.htm ) i teoretycznie powinno działać.
    Zastanowia mnie tylko nagłówek tej instrukcji - "Router ADSL + switch z firewallem "- przecież tam niema modemu
    miki_
    Level 11  
    Czyżby problem był nie do rozwiązania ?
    rafał
    Level 22  
    A ty wciąż swoje zrób screen z ustawień komputera do PPPoE potem z ustawień ruterów. Nikt tutaj nie jest filozofem. A tym bardziej wróżką, żeby bez żadnych informacji rozwiązać twój problem.
    miki_
    Level 11  
    Po pierwsze - komputer nie wykożystuje ustawień PPPoE poza wariantem 1 . w pozostałych wariantach to ruter łącząc się z dostawcą wykożystuje PPPoE i ustawienia komputera są standardowe tzn. adres ,maska ,brama - jak piszę w wariancie 2 wszystko działa.
    W pozostałych przypadkach ustawienia komputera i AP są niezmieniane( własciwie to do nawiązania połączenia komputer jest niepotrzebny ) ,rutery zresetowane do "fabrycznych" ustawień i gdybyś zerknął pod ( http://ui.linksys.com/files/BEFSX41/1.52.5/Setup-PPPoE.htm ) zauważysz że niewiele tam jest do ustawienia - zmiana MTU w przedziale od 1400 - 1492 niczego nie zmienia
    rafał
    Level 22  
    A ty swoje.

Powtarzam nikt nie jest wróżką i nie pomożemy nie widząc ustawień.

A Linksysów to już kilkadziesiąt ustawiłem i wiem jak wygląda ich panel.
    miki_
    Level 11  
    rafał wrote:
    A ty swoje.

Powtarzam nikt nie jest wróżką i nie pomożemy nie widząc ustawień.

A Linksysów to już kilkadziesiąt ustawiłem i wiem jak wygląda ich panel.

Przecież wyraźnie napisałem - ustawienia FABRYCZNE - i jedyne co podaję to hasło i użytkownik.