Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

galaxy 520 v6 programowanie przez rs na płycie głownej

lukas7791 05 Gru 2008 21:46 6460 11
  • #1 05 Gru 2008 21:46
    lukas7791
    Poziom 10  

Koledzy!Było to już na forum,ale do końca nie dogadane. Kabel zrobiłem tak jak opisane,centralę zaprogramowałem na microtech 57600 8 1 brak i kod 111111.Wgrałem remote servicing suite wer.2.13.Utworzyłem nowy obiekt 111111 i dalej nie wiem jak nawiązać połączenie z centralą.Może to wina tego że mam przejściówkę z usb na com,ale inne centrale-satel,dsc na niej chodzą.Jak chociaż sprawdzić,że jest transmisja?

0 11
  • #2 10 Gru 2008 00:46
    narvany
    Poziom 13  

Wydaje mi się że do łączenia się raczej nie używasz konwertera RS232/RS485
    i nie próbujesz się łączyć przez aplikację Galaxy Gold Software. Poza tym czy w ustawieniach wybrałeś typ połączenia na bezpośredni ? Jeśli łączysz się tak jak ja to opisałem to wszystko robisz dobrze, potem zostaniesz jeszcze spytany o kod managera systemu i połączenie zostanie nawiązane. Opisz dokładniej jakim kablem się łączysz, schemat itp...
    Ja nigdy nie łączyłem się inaczej niż przy użyciu konwertera USB/RS232 (też używam go do DSC/Satel i innych) + konwertera 232/485 (firmowy do Galaxy kupiony u producenta) i do tego własnej roboty czterożyłowy przewód A,B,+,- do magistrali RS485.

3
  • #3 10 Gru 2008 23:00
    lukas7791
    Poziom 10  

To przecież Dimension. Chcę użyć tego rs na płycie gł. Potrzebuję pomocy od kogoś kto tą galaxy już programuje z kompa. Mam ją na stole ale jak się połączyć.

0
  • #4 13 Gru 2008 11:05
    simon83
    Poziom 12  

Po ustawieniu wewnetrznego portu szeregowego (podmenu 4 bodajze) centrala jest przygotowana do polaczenia. Problem moze lezec w sofcie. Przy instalacji GalaxyRSS instalowanych jest kilka uslug, w tym "serwer komunikacji". Klikajac ikonke podobna do LANowskiej na trayu (obok zegarka) mozna dotrzec do niego. Tam konieczna jest konfiguracja komunikacji parametry takie, jak ustawione w centrali). Dopiero po tym zabiegu mozna uruchomic Frontshell, dodac nowy obiekt jezeli go jeszcze nie ma i kliknac dwukrotnie na nim. Uruchomi sie aplikacja do programowania (tu nowosc - calkowicie zmieniona). Domyslnie w niej wybrana jest komunikacja bezposrednia, ale nalezy upewnic sie sprawdzajac ustawienia (gorne menu). That's all folks.

Dodam na koniec ciekawostke. Z komputera stacjonarnego polaczenie z centrala przebieglo pomyslnie. Po instalacji na docelowym obiekcie proba polaczenia z laptopa (wbudowany RS232) spelzla na niczym. Po kilku chwilach sprawdzania hasla pojawial sie komunikat "Rozlaczono z centrala". Nie wiem czy jest to kwestia obslugi RSa, czy byc moze zapomnialem o czyms w ustawieniach centrali (w miedzyczasie skasowalem z niej probny program). Temat bede na pewno jeszcze sprawdzal.

0
  • #5 14 Gru 2008 12:50
    mekkki
    Poziom 11  

a przeplot w kabelku kolega zrobil?

1
  • #6 14 Gru 2008 16:09
    simon83
    Poziom 12  

Hahah, smieszne, ale chyba nie :) Po 16 godzinach pracy chyba juz o tym nie myslalem. Dzieki :)

1
  • #7 16 Gru 2008 17:00
    lukas7791
    Poziom 10  

Udało się. Programuję z kompa.

0
  • #8 07 Maj 2014 21:09
    Duszek274
    Poziom 2  

Witam,
    Zakładam tutaj żeby nie zaśmiecać forum. Mam problem z centralą G520 - za nic nie mogę się z nią połączyć. Oczywiście zrobiłem wszystkie rzeczy wymienione powyżej.

Nurtuje mnie tylko jedno: czy oprogramowanie V6 w wersji 1.32 (całość pakietu 2.32) połączy się centralą w wersji 6.7. Nic innego nie przychodzi mi już do głowy. Proszę o wyrozumiałość.

Z góry dziękuję,
    Adrian.

0
  • #9 07 Maj 2014 21:27
    simon83
    Poziom 12  

Oprogramowanie to Galaxy RS czy starszy RSS (Shell)? Numeracji nie pamiętam, a nie chce mi się teraz szukać :)
    Firmware 6.7 to jeżeli nie mylę się już Dimension, a wówczas potrzeba Galaxy RS.

0
  • #10 08 Maj 2014 16:58
    Duszek274
    Poziom 2  

Panowie działa. Najpierw ruszyłem centrale przez ethernet, potem poszło przez RS. Dziwna sprawa, ale zadziałało.

Pozdrawiam,
    Adrian.

0
  • #11 16 Wrz 2014 01:23
    pietrek80
    Poziom 2  

Koledzy, pomocy.

Skorzystam z tego że temat jest nadal otwarty.
    Usiłuję bez sukcesów uruchomić "Alarm Monitor" dostarczony w pakiecie Galaxy RS.
    Mam dostęp do obydwu wersji oprogramowania oznaczonych kodem producenta R058 i R056 (z donglem) i w obydwu przypadkach mam taki sam problem. Łączę się z centralką bez problemu, mogę ją oprogramować zdalnie i wykonać wszystkie czynności za pomocą konsoli V6 jednak nie mogę ustawić prezentacji rejestru zdarzeń. Dla mnie jest to kluczowy problem.
    Dodam tylko, że na bardzo starej wersji oprogramowania (dawno temu) z poprzednią wersją centrali GALAXY i złączu RS-232 nie miałem żadnych problemów z wyświetlaniem. Ale to było nieporównywalnie prostrze oprogramowanie.

Jakiś czas temu konfigurowałem też wizualizację w InPRO (nie sam ale jednak) i nie miałem problemów ze skonfigurowaniem serwera SQL - instrukcja była bardzo przystępnie skonstruowana.
    Tymczasem: mam niby banalne zadanie - potrzebuję prosto i tanio (pakiet Galaxy Remote Servicing Suite jest o wiele tańszy niż licencja InPRO BMS) wyświetlić rejestr i od kilku dni stoję w miejscu.

Zauważyłem, że w oknie "Serwer komunikacyjny" {SERWER} oczekuje wciąż na połączenie i stawiam że tu jest problem. Cała reszta (jak widać) śmiga.

Proszę o wskazówkę, wiem że to pewnie jakaś trywialna rzecz, ale brak mi już pomysłów.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, bo nie mogę spać po nocach... ;)

PS. Chyba jeszcze jedna ważna sprawa - z uwagi na pewne warunki korzystam z modułu Ethernet'owego E080.

0
  • #12 16 Wrz 2014 10:02
    simon83
    Poziom 12  

Uruchamiasz sam Alarm Monitor czy także konsolę? Sprawdź ustawienia nr obiektu w centrali oraz standardu transmisji i ich poziomów dla Ethernet (SIA / Microtech).

0