Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta tunera TV Gigabyte GT-P8000 - sterowniki

05 Gru 2008 22:35 1799 2
  • Poziom 16  
    Zakupiłem w/w kartę i po montażu i instalacji oprogramowania natknąłem się na trzy problemy:
    1. Zakłócenia odbioru, niektóre kanały mają pionowe paski, tak jakby kanał nie był dobrze wstrojony.
    2. Niemożność wstrojenia niektórych kanałów z kablówki.
    3. Zakłócenia w postaci iskrzeń na obrazie.

Po wymianie karty na inny egzemplarz objawy nie ustąpiły.

Problem 3. częściowo rozwiązałem, zakłócenia pochodziły z modemu kablowego, a ich intensywność zależała od intensywności korzystania z internetu.

Natomiast rozwiązywanie pozostałych dwóch problemów rozpocząłem od wymiany beznadziejnego oprogramowania firmowego (presto PVR!) na KMPlayera, co dało mi dużo lepszą kontrolę nad obrazem i dostęp do niektórych danych o parametrach strojenia.

Niemożność wstrojenia niektórych kanałów, a przypuszczam, że i zakłócenia odbioru są związane z tym, że inne częstotliwości środkowe kanałów są wprowadzane przez sterownik karty, a inne są w rzeczywistości, co przy ograniczonym zakresie odstrajania powoduje niemożność prawidłowego ustawienia tunera.

Dla przykładu - kanał S05 135.25 MHz, a tuner próbuje wstrajać na kanale 44-133.25MHz, a na kanale 45-136.25MHz i w efekcie nie znajduje kanału.
    Próbowałem znaleźć inne sterowniki, ale nie znalazłem działających.

Wg. danych producenta karty chip dekodera to NXP 7131E, a chip tunera NXP 18271 firmy Philips.
    Próbowałem instalować sterowniki Philips SAA713x Hybrid Capture Device, zainstalowały się, ale nie uzyskałem obrazu ani dźwięku.
    Prosiłbym o jakiekolwiek wskazówki i sugestie.
  • Poziom 14  
    Może zbyt wysoki poziom sygnału?
  • Poziom 16  
    07 Gru 2008 22:04
    Nie przypuszczam, standardowy sygnał z kablówki osłabiony o 6dB.
    Edit:
    I co, nikt nie ma żadnych pomysłów?