Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cinquecento 700 gażnik aisan po rozgrzaniu giną wolne obrotu

06 Gru 2008 07:39 9017 11
  • Poziom 13  
    Witam problem gażnika aisan w cc700 był już niejednokrotnie wałkowany u mnie problem występuje gdy silnik się rozgrzeje na zimnym jest ok niedawno wymieniana była uszczelka pod głowica , rano pali na dotyk jedzie ciągnie jak szalony ale po przejachaniu około 10 km gdy już się rozgrzeje zaczyna gasnąć na wolnych obrotach a uruchomienie go sprawia problem trzeba pompować pedałem gazu jak ruszy to jedzie ale też nie ciągnie jak powinien.Przewody patrzyłem siedzą na swoim miejscu czy to wina jakiegoś czujnika ?
  • RenexRenex
  • Poziom 42  
    Jeśli to dzieje się na mrozie to sprawdź czy masz jeszcze termostat powierza, rurę do kolektora i blachę na wydechu, a może już zgubiona :)
  • RenexRenex
  • Poziom 25  
    Jeżeli jeszcze nie kręciłeś śrubami regulacyjnymi to (nie rób tego) a sprawdz przewody podciśnieniowe czy dobrze podłączone
  • Poziom 13  
    Nie nie na mrozie taka pogoda jak teraz 3-5 stopni rurki siedzą wcześniej było wszystko ok to tak od niedawna i dopiero po rozgrzaniu silnika nie chodzi na wolnych obrotach i ciężko się uruchamia.
  • Poziom 10  
    podobno jest coś takiego w cieniakach czytałem to gdzieś kiedyś zdaje sie czy nie w książce sam naprawiam ale nie jestem pewny zdaje sie ze to jakiś czujnik ale wybacz pewności nie mam a na mechanice słabo sie znam
    wiem zę cieniaki maja tendencje do gaśnięcia (mój zreszta też) ale ja mam na gaz-póki sie nie zagrzeje to gaśnie pytałem kiedyś faceta na parkingu powiedzial mi że on na benzie ma to samo.
  • Poziom 11  
    jest to czujnik wlaczajacy ssanie,znajduje sie on obok pompki paliwa,jesli jest uszkodzony to moze powodowac gasniecie po rozgrzaniu,gdyz do 15*C wylancza on sterowanie elektroniczne a po przekroczeniu 15*C wlacza,spruboj po rozgrzaniu,odpiac kostke od tego czujnika i zobacz czy jest poprawa
  • Poziom 13  
    Jutro sprawdzę może akurat .Czas chyba się pożegnać się z plontaniną rurek i założyć polski gażniczek.
  • Poziom 11  
    tez myslalem nad zmiana,ale sie nie oplaca,gaznik w dobrym stanie okolo 300 zl. a dotego jeszcze przerobka gazu,ssania,zaslepka plynu.
  • Poziom 11  
    kokolo napisał:
    Jutro sprawdzę może akurat .Czas chyba się pożegnać się z plontaniną rurek i założyć polski gażniczek.
    daj znac czy to wina tego czujnika
  • Poziom 13  
    Sprawdź przewody podciśnieniowe.Przeczyść czujnik położenia wału korbowego jak nic nie da to regulacja gaźnika - pompki przyspieszonego biegu jałowego.
  • Poziom 1  
    czesc, u mojej babci w cienkim to samo sie robi.poprawilo sie jak zmienilem kable zapłonowe i popychacz hydrauliczny na zaworze wydechowym.ale znowu cos sie tam psuje przy gazniku a ma gaznik aisan.