Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wtyk USB - jaki rodzaj, jakie wyjścia?

Kubbaz 06 Dec 2008 12:47 12495 6
    Kubbaz
    Level 26  
    Witam,

mam kabel USB do połączenia aparatu cyfrowego Samsung Digimax z komputerem (USB), aparat posiada też możliwość komunikacji poprzez to gniazdko z telewizorem - wejście AV.
    Jaki to rodzaj końcówki USB oraz jaka jest pinologia (jakie sygnały są prowadzone ja każdym ze styków tej końcówki)?

Munieq
    Level 14  
    To gniazdo to wtyk mini-USB, zerknij:
    Link

Jest tam też pinologia.

Jednakże to wejście nie jest raczej wejściem AV (zazwyczaj osobne wejście na JACK 3,5 mm, dostępne specjalne przejściówki JACK - czincz)
    gsm_virus
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Raczej będziesz musiał poszukać "service manual" do tego Samsung Digimax , bo sam wtyk jest raczej unikalny dla tego aparatu,
    poniżej przyciąłem i rozjaśniłem twoją fotkę wtyku

Co chcesz uzyskać znajdując owy pinout? Podłączyć do TV?
    Kubbaz
    Level 26  
    Witam po dłuższej przerwie,

sprawdziłem połączenia pomiędzy dwoma stronami tego kabla AV (Audio - Video) do cyfrowego aparatu firmy Samsung Digimax model S630 / S760 / D60/ S1050/ S1060 /S 1065 i pewnie wiele wiele innych z jednej strony typu wtyk (końcówka, a nie gniazdo) 2 x cinch (biały cinch - linia audio mono, żółty cinch - linia video, masa obydwu cinchy jest wspólna dla obu linii - jest zwarta), a wtykiem mi bliżej nieznanym z drugiej strony.

Okazało się, po sprawdzeniu omomierzem, że pinout (styki) wtyku mi nieznanego wygląda tak jak przedstawia poniższy wykonany przeze mnie rysunek:

Niestety w polskiej wersji Wikipedii (link tu: Link) jest błąd, ponieważ poniższe zdjęcie
    nie jest zdjęciem przedstawiającym rzeczywisty wtyk mini-USB (typ Mini-A), ale zupełnie inny wtyk (taki sam jaki ja przedstawiam na swoim rysunku/zdjęciu powyżej).

Rzeczywisty wtyk mini-USB (typ Mini-A) ma 5 pinów. Poniżej schemat ideowy tyku mini-USB (typ Mini-A) z polskiej Wikipedii:

Dodam, że nie jest to też wtyk (wtyk przedstawiony na moim rysunku i na zdjęciu z polskiej Wikipedii) micro-USB (typ Micro-A) - patrz źródło angielska Wikipedia Link, ponieważ wtyk micro-USB (typ Micro-A) również ma 5 pinów, a nie 8 pinów.

Gdzie we wszystkich wtykach interface'u USB pin (źródło: polska Wikipedia)

1 - pin zasilający pod napięciem stałym +5V DC (max. prąd to 500mA),
    2 - pin transmisji danych D-,
    3 - pin transmisji danych D+,
    4 - pin masy (potencjał 0V).

Zatem czy ktoś wie jaki jest to rodzaj wtyku - jaka jest jego nazwa?
    coco1
    Level 11  
    Poszukaj pod hasłem
    8-pin Flat USB lub micro usb chergable port