Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative I-TRIGUE 3330 - uszkodzony pilot

06 Gru 2008 13:53 7610 5
  • Poziom 10  
    jestem posiadaczem głośników Creative I-TRIGUE 3330 w zestawie z nimi znajdował się przewodowy pilot który jest jednocześnie włącznikiem/wyłącznikiem regulatorem basu i głośności.
    Niestety pech chciał że po 2 latach użytkowania pilot odmówił posłuszeństwa rozkręciłem go, próbowałem połączyć kabelki itd ale, że jestem laikiem w sprawach elektronicznych nic nie wskórałem.

Problem polega na tym, że bez pilota głośników nie da się włączyć mam wobec tego pytanie czy istnieje jakiś zamiennik tego pilota (może być bez przewodowy).
    Na internecie udało mi się znaleźć jedynie taka zabawkę http://pl.europe.creative.com/products/product.asp?category=4&subcategory=30&product=14565

niestety nie znalazłem polskiego sklepu który miałby w swojej ofercie tego pilota, a na a ebay cena wynosi ponad 100zł więc średnio opłacalna inwestycja do tych głośników.

Proszę pomóżcie bo już głowa mnie zaczyna boleć od tej ciszy :|

poniżej zdjęcie pilota

• Poziom 10  
    żadnych pomysłów? może ktoś podejmie sie konstrukcji? :)
  • Poziom 11  
    witam,
    też mam problem z pilotem, oddałem je na serwis bo są jeszcze na gwarancji

ale w tym poście :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=960989&highlight=trigue+3330&sid=

jest fotka jak ten pilot wygląda w środku, więc jak odrzucą mi naprawę z jakieś przyczyny to wezmę miernik i sam go naprawie,

jeśli jesteś "zielony" w tych sprawach znajdź i poproś kogoś co Ci przemierzy tą płytkę, podejrzewam że jakiś drobiazg

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    moje straciły gwarancje 2 miesiące temu.
    Z creative Polska odpisali mi że mogą mi wysłać pilot za 18euro i muszę w tym celu wykonać telefon do Irlandii, trochę nie opłacalne wg mnie.
    Akurat w moim przypadku wiem że potencjometr jest ok.
    Dzięki za namiary na ten temat spróbuje pokombinować.
  • Poziom 9  
    Otóż miałem ten sam problem. Niedługo po upływie gwarancji, gdzieś po 2 i pół roku po kupnie głośników Creative I-TRIGUE 333 siadł pilot przewodowy. Szukałem jakiegoś używanego na aukcjach, jednak nie znalazłem, zapytałem na creative polska, odpisali: "Bardzo mi przykro ale nie możemy pogwarancyjnie odsprzedać pilota do
    głośników." Wkurzyłem się trochę bo głośniki leżały w kącie już dłuższy czas i używałem zastępczych, postanowiłem sam to naprawić nie mając zbyt dużego pojęcia jak. Rozkręciłem i oto co zrobiłem. Rozebrałem pilota, podłączyłem zasilacz i głośnik basowy do prądu, podpiąłem pilot przewodowy do głośnika - AUX i Volume Control a następnie włączyłem go, dioda się nie paliła. Z powodu braku narzędzi wziąłem kluczyk od samochodu i zacząłem stykać ze sobą po kolei po 2 luty na płytce drukowanej, po zetknięciu jednej pary dioda zaczęła świecić, potem okazało się że po zetknięciu innej pary także świeci, jednak świeciła nawet po wyłączeniu głośników, zacząłem szukać dalej i znalazłem odpowiednie dwie. Spoiłem je bardzo prowizorycznie z powodu braku lutownicy, wystarczył kawałek miedzianego przewodu i taśma klejąca ;) Noi działa, głośniczki grają jak nowe :)

Poniżej foto relacja

Prowizorka
    Narzędzia jakie użyłem :)
  • Użytkownik usunął konto