Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Indesit IDL 40 - jaki to kod błędu?

06 Gru 2008 15:31 12263 6
 • Poziom 2  
  Witam
  Zmywarka rozpoczyna cykl, nabiera wodę, śmigła zaczynają pracę i (w zależności od programu) po ok. minucie zaczynają mrugać diody 2-ga i 4-ta (mycie i suszenie: takiego zestawu nie ma w opisie błędów w instrukcji obsługi). Dzieje się tak na każdym programie, potem już tylko pompa wyciąga wodę i koniec.
  Spirala wygląda ewidentnie na spaloną (kolory raczej jednoznaczne), i tu mam pytania-jakie przyczyny oprócz zwykłego zużycia spirali mogą wchodzić w grę, czy są jakieś niespodzianki przy dostępie do spirali, trudności przy jej wymianie (jeśli już ją gdzieś dostanę) i czy jakieś inne modele zmywarek mają kompatybilną spiralę do tej z modelu IDL40(pomocne przy poszukiwaniu).
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Błąd AL 10 czyli uszkodzona grzałka , polecam jednak oryginał , jeśli masz kluczyk oczkowy 7 lub 8 ( albo rurkowy ) nie powinno być problemu , z dostępem też nie jest żle .
 • Poziom 2  
  Dzięki serdeczne, a co do zamienników pytam na zapas, gdyż obecnie nie mieszkam w kraju i w promieniu 100km ode mnie jest tylko jeden sklep z częściami AGD, także ze sprowadzeniem może być różnie.
  Pozdrawiam
 • Specjalista AGD
  C00061014 orginał
  zamiennik C00144251
  grzałka 45 1800W/230V pytaj tu http://elma-rk.pl/
 • Poziom 17  
  A błąd A1 (AL) to co za błąd ? Wyłączona zmywarka sama zaczęła się włączać i próbuje odpompować wodę.
 • Poziom 9  
  Witam, słuchajcie mam problem ze swoją zmywarką, kupiłem używaną i po dzisiejszym podłączeniu zauważyłem ze mrugać zaczyna mi po chwili 1 i 2 dioda nie mogę nigdzie znaleźć nic na temat tego kodu błędu.

  Poprawiłem posta pod względem ortograficznym, i dodam iż błąd 1 i 2 diody zniknął po zlikwidowaniu zatoru w odpływie ale za to teraz mam inny błąd z pierwszą diodą która zaczyna mrugać, heh no nie ma łatwo jak zwykle.

  Mod. ROBSON33

  Regulamin 15

  Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
 • Poziom 1  
  Witam mam pytanie do kolegów bo widzę, że orientujecie się w temacie. Mam zmywarkę IDL 40 tak jak w temacie wersja EU grzałka 1800W. Mruga mi kontrolka 1 i 2 jednocześnie. Zmywarka zaczyna pracę jednak po chwili pojawia się wyżej opisany błąd i zostaje w niej woda. Woda jest zimna a grzałka jest tak jakby brązowa. Nie ma na niej kamienia ani nic innego. Nie pomaga tak jak w przypadku kolegi turbobastard czyszczenie odpływu. Po wyczyszczeniu zmywarka rusza i po chwili znowu wyskakuje ten sam błąd. Posta piszę ponieważ ktoś napisał że spalona grzałka to kontrolka 2i 4 a nie chcę wydać pieniędzy niepotrzebnie. Pozdrawiam Łukasz

  Dodano po 5 [godziny] 22 [minuty]:

  Może to dziwne że pisze sobie sam odpowiedź na zadane pytanie.

  Udało mi się naprawić zmywarkę. Po wyczyszczeniu układu filtra na pulpicie przestały mrugać dwie kontrolki czyli 1 i 2 od lewej. Natomiast zmywarka pobierała wodę myła wstępnie i pozostawiała wodę nie grzejąc. Włączyłem program na 1 i stwierdziłem że grzałka pracuje jak powinna, czyli to nie ona była powodem usterki. Wcześniej wydawało mi się że jak była na programie 2 i zaczynała od mycia wstępnego to grzałka nie grzejąc powodowała wywalanie błędu. Natomiast po skończeniu cyklu na programie 1 gorąca woda pozostawała w zmywarce ale mrugała juz tylko 1 dioda od lewej na pulpicie. Zabrałem się do roboty i wyciągnąłem pompę spustową. Wszystko wyczyściłem elegancko i poskładałem. Zmywarka zaczęła odpompowywać wodę po zakończonym cyklu. Właśnie kończy mycie garów. Na dobrą sprawę mogę tylko przypuszczać że to właśnie ta pompa była powodem usterki. Pisze bo być może komuś się to przyda w przyszłości i może zaoszczędzi parę groszy na naprawie. Cewka od pompki jest na 230V, więc można ją sprawdzić zwykłym zasilaniem z sieci :) zaznaczam ze opis błędu w instrukcji użytkownika nijak się ma do tego co dziś wyczyniałem ze zmywarką. pozdrawiam Łukasz