Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Whirlpool ADP 6736 kod F4

mann11 06 Gru 2008 16:34 3868 5
  • #1 06 Gru 2008 16:34
    mann11
    Poziom 2  

Kod F4 w zmywarce Whirplpool ADP 6736
    Wyczyscilem filtr i nadal jest F4 i nie odprowadza wody

0 5
  • #2 06 Gru 2008 19:32
    basgol
    Poziom 23  

Trzeba sprawdzić drożność odpływu i pewnie wymontować pompę spustową ( może być czymś zablokowana lub jeśli czysto , a ona milczy to jest uszkodzona ).

0
  • #3 07 Gru 2008 13:18
    mann11
    Poziom 2  

dziekuje
    Pytanie.Zmywarka jest zabudowana,jak dostac sie do pompy
    spustowej

0
  • #4 07 Gru 2008 14:47
    Jasxx
    Poziom 21  

Niestety trzeba zmywarkę wysunąć z mebli, zdjąć drzwi (będą przeszkadzać), a następnie odkręcić przedni panel. W tym momencie masz dostęp do urządzeń zmywarki ale do pompy nie tak łatwo jeszcze się dostać. Przechyl nieznacznie zmywarke na plecy i odkręć dolną miskę ściekową. Teraz po lewej stronie masz pompę. Od góry jest jej blokada, wsićnij ją i przekręć pompkę odwrotnie do wskazówek zegara. Teraz możesz zdemontować pompę drenażową.

1
  • #5 25 Kwi 2014 22:37
    rymius
    Poziom 2  

Ta sama zmywarka, ale w wersji wolnostojącej i ten sam kod - startuje zmywanie, normalnie zmywa i w pewnym momencie [chyba podczas wypompowywania wody] pojawia sie F4 i dioda Power miga 4 razy, ale nadal wykonuje jakaś czynność [to chyba pompa wypompowywująca wodę cały czas działa]. Dopiero po jakieś chwili milknie. Dzięki temu wątkowi udało mi się zdemontować ową pompę - podłączyłem ją na krótko pod 230V i działa bez problemu. Przy okazji sprawdziłem na krótko drugą pompę [chyba myjącą] i też działa po zasileniu. Zmontowałem i było nadal F4. Wezwałem autoryzowany serwis, przyjechał koleś z tą pompą wypompowywującą, ale po mojej opowieści przytrzymał tylko dłużej przycisk Power i zmywarka ożyła. Ustawił płukanie i cały cykl przeszedł bez problemu. Zainkasował 100zł i poszedł w cholere. Ustawiłem zmywanie i w trakcie znowu F4.

Co jest uszkodzone? Same silniki chodzą więc przyczyna F4 jest inna niż uszkodzona sama pompa.

0
  • #6 25 Kwi 2014 22:57
    viiking
    Poziom 25  

Sprawdź czystość i drożność układu hydrostatu, możliwe że jest brudny i zapchany dlatego zmywarka wyrzuca błąd po upływie czasu jaki ma na opróżnienie.

2