Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Popsuty wzmacniacz? Złe podłączenie głośników? Nie gra.

rysiekvectra 06 Dec 2008 16:50 3195 12
 • #1
  rysiekvectra
  Level 10  
  Wzmacniacz Kac 846 kenwood, przód carpower165 set, tył skrzynia JL AUDIO 12W0-4. Podłączyłem, wszystko grało z godzinke ok ale teraz co chwile przestaje grać na 2-3sekundy jak cicho gra ok ciut głosniej przerywa. Wydaje mi się, ze uszkodził się wzmacniacz. Czy to możliwe?Kable zasilajace odpowiedniej grubosci. Czy mógł sie popsuć od złego podłączenia głosników(+-)?Przy montażu dotknąłem plusowym kablem do obudowy wzmacniacza ...ale pózniej jeszcze grał.Jestem załamany:(Coś poradzicie? W przypadku uszkodzonego wzmaka jaki kupić inny do 300zł?
 • #2
  sanders156
  Level 35  
  AWitam posprawdzales czy wszystkie kable dobrze siedza w portach ( sa dobrze dokrecone) ? Masa do aku czy budy? Masz jak zmierzyc napiecie na wzmaku?
 • #3
  Luke15
  User under supervision
  A czy wzmacniacz zaczyna przerywać od razu na dużej głośności czy dopiero po jakimś czasie? Wzmacniacz mogłeś uszkodzić złym obciążeniem kolumn (za małym).
 • #4
  rysiekvectra
  Level 10  
  Wzmacniacz przerywa od razu gdy tylko dam głośniej przerywa i gra i tak w kółko kable siedzą raczej dobrze .Na początku grał ok nie znam się ..raz dotknąłem plusem do obudowy i raz przez chwile na jednym głośniku plus i minus był zmieniony.Nie mam czym zmierzyć napięcia .Chyba się poddam
 • #5
  Luke15
  User under supervision
  Ale gdy zetknąłeś + i - to kable były wpięte do wzmacniacza? - przy małej mocy raczej przez to nic mu się nie stało. Ewentualnie mogło się zepsuć po prostu jakieś drobne zabezpieczenie, lub coś nie łączy - zimne luty. Raz spotkałem się z takim czymś że w power-mikserze spaliło się zabezpieczenie i gdy tylko pozom wysterowania wzmacniacza dochodził na 0 to zaczynał przerywać.
 • #6
  rysiekvectra
  Level 10  
  Wszystko było wpięte i poprawiałem + tak nieszczęśliwie...Moje pytanie czy coś mogło sie uszkodzić przez złe podłączenie głośników?
 • #7
  sanders156
  Level 35  
  O ile wiem to podlaczenie w przeciw fazie nie powinno nic zlego zrobic wzmakowi
 • #8
  rysiekvectra
  Level 10  
  W ogóle po podłączeniu ten przód gra dość cienko ...cienki bas myślałem ze pomyliłem bieguny w głośnikach i na chwile zmieniłem ale już nie zdążyłem sprawdzić róznicy.Drzwi sa nie wygłuszone.Natomiast sub ...przerósł moje oczekiwania.Kiedyś poradzono mi tutaj abym go zakupił strzał w 10 na moje ucho taki bas wystarczy na dzień dzisiejszy:)
 • #9
  Luke15
  User under supervision
  To żę podłączyłeś + w miejsce - i na odwrót nie mogło uszkodzić wzmacniacza. Po prostu głośnik grał odwrotnie niż powinien i to wszystko. Zwarciem czy małej mocy tez raczej nie uszkodziłeś go. A czy podczas pierwszego zjawiska przerywania wzmacniacz był mocno nagrzany? Mogłeś po prostu coś przegrzać lub spalić jakiś element dlatego teraz przerywa.
 • #10
  rysiekvectra
  Level 10  
  Tak!!! Z jednej strony był gorący to mnie zdziwiło ...i lekki smród ale w końcu nie wiem czy ten smród to mi sie wydawało czy lekko z niego zalatuje.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Ale skoro wszystko podłączone oki i grało to co dlaczego sie popsuł?Jaki do tego zestawu kupić inny w zbliżonej cenie?Jeśli jest uszkodzony to już go sobie daruje .
 • #11
  Luke15
  User under supervision
  Chodzi o to ze jeśli wzmacniacz pracuje z min. obciążeniem np. 8 Ohm. i podłączysz 4 Ohm. to możesz przegrzać układ wzmocnienia końcowego czyli końcówki mocy. Jakie obciążenie min. możesz podłączyć do Twojego wzmacniacza - powinno pisać na tylnej ścianie obudowy. Jakie obciążenie podpiąłeś? Może po prostu grzał się transformator lub co gorsze końcówka mocy i mogłeś ją spalić lub spalić jakieś elementy dlatego teraz są takie problemy.
 • #12
  rysiekvectra
  Level 10  
  Jakiś czas grał przy podłączonym subie i tylko jednym głośniku czy to mogło go uszkodzić?
 • #13
  Luke15
  User under supervision
  Nie ma znaczenia ilość głośników i ich moc ale obciążenie czyli opór głóśnika - zespołu głośnikowego.