Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta 2210 drukuje jakies znaczki i puste strony

labedz 06 Gru 2008 17:26 2356 8
  • #1 06 Gru 2008 17:26
    labedz
    Poziom 12  

Witam. nabyłem na allegro drukerke magicolor 2210na poczatku problem polegał na tym ze drukarka nie chciała drukowac tzn. odbiera plik do druku z komputera i wyświetlała naprzemian napisy:
    1 ACTIV JOB
    a zaraz potem jest
    INPUT IDLE
    PRINTING
    i nic nie drukowała (nawet strony testowej z windowsa). sprawdzałem strony testowe (te z menu drukarki) drukowala je bez problemu i papier nadal ma.
    No wiec poszperałem troche w menu znalzłem opcje emulations i pogrzebałem w nich zaczeła drukować ale jakieś znaczki i puste kartki( na dodatek jak bym jej nie przerwał to zadrukowała by cały papier znajdujacy sie w podajniku)
    Nie wiem co mam zrobic czy zmienic konfiguracje drukarki czy cos innego.
    Dodam że drukarka pracuje pod vistą i podłączona jest kablem USB-LPT centronics( firmy unitek, adapter sprawdzalem na drukarce brother hl-1430 i dzialal normalnie).

• #2 06 Gru 2008 20:36
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Stawiam na przelotkę USB-LPT. Potrafią zdrowo nakrzaczyć. Może byś ją spróbował po sieciówce puścić? Skrętkę założyć i skofigurować połączenie sieciowe komputer-drukarka i po sprawie ? No i ta nieszczęsna Vista... ;) do kompletu . Nie wiem czy z drukarką dostałeś instrukcję podłączaenia i konfiguracji, a jeżeli nie - to załączam.

C.

• #3 06 Gru 2008 20:43
    labedz
    Poziom 12  

tak sie zastanawialem czy mozna jakos soft zresetowac w drukarce bo ktos w niej namieszał( tak mi sie wydaje ze ten co od niego kupiłem drukarke chcial/ starał sie ja ustawic ale mu nie wyszło) stad te problemy. a po sieciówce mam internet podpiety, mam też router ale bez print servera i to jest problem bo najczesciej drukuje z internetu informacje
    A czy na zwykłym kablu sieciowym komp-komp da rade ja sprawdzić?

• #4 06 Gru 2008 21:08
    copyman

Jak masz neta po sieciówce, podepnij switch-a i pod niego drukarkę. A co do ustawień i mieszania w nich, przywróć jej z menu ustawienia fabryczne a potem korzystając z instrukcjii konfiguracji ustaw to co potrzebujesz.

C.

• #5 06 Gru 2008 23:01
    labedz
    Poziom 12  

podłączyłem drukarke pod kompa jednak nie udało mi sie ustawic zeby windows drukowal normalnie, dodatkowo spod przegladarki w menu drukarki jest opcja przeslania pliku do druku ale i ona nie działa zresetowałem ustawienia i nic po recznym wysłaniu pliku do drukarki nastronie pojawia sie print sucesfull i status drukarki zmienia sie na offline, a na drukarce 1 active job a po chwili pojawia sie cancelig i ciezko cos zrobic. spisalem sobie jakie ma domyslne ustawienia Sam za bardzo nie wiem co zmieniac może byś mi cos poradził dodałem w załączniku ale jak wolisz to dam je w następnym poscie

• #6 07 Gru 2008 12:14
    labedz
    Poziom 12  

udało mi sie ja uruchomic na kablu rj45 ale musiałem zmienic ustawienia portu raw na lpr po tym zabiegu mozliwe byla wydrukowanie strony testowej z windowsa jednak drukarka drukowała błąd SYNTAXERROR
    dodatkowo zmienilem procesor wydruku z RAW na RAW [FF AUTO] (nie wspominajac o prawidłowym skonfigurowaniu adresow ip)
    po tym zabiegu drukuje normalnie spróbuje odpalic ja na kablu a jak nie to trzeba bedzie siec przebudowac :/
    Aktualnie moja siec wygląda tak (ip przypisywane sa przez router tylko laptop na skrętce ma z zroutera przypisany jeden adres ip na stałe drugi ma zmienne)

Minolta 2210 drukuje jakies znaczki i puste strony

1 jak mam podpiać swicza i skonfigurowac polączenia zeby można było drukowac??
    2 a moze zastosowac dodatkowa karte sieciowa na PCMCIA

• #7 07 Gru 2008 14:39
    copyman

Ale mieszasz... uff ! Switcha podepnij za ruterem (kabel z rutera z sygnałem internetowym do switcha i podpiąć pod niego kompa z Vistą i drukarkę) Drukarce daj stały IP , a na laptopie z XP-kiem wogóle jej nie instaluj i po sprawie !

C.

• #8 07 Gru 2008 21:50
    labedz
    Poziom 12  

switch okazal sie nie potrzebny drukarka chodzi na routerze dl-524 jednak wielkie dzieki za porady :)

• #9 08 Gru 2008 08:54
    copyman

Nie wpadłem na to że ruter może mieć kilka portów RJ-45 :) ! Stąd ten pomysł ze switchem... :) Może to dlatego że używam LINKSYS-a z modemem ADSL który ma 1 port RJ-45 i switch to konieczność.

C.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME