Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak skopiowac dysk startowy WIN98 na HDD

06 Gru 2008 18:30 4086 10
  • Poziom 16  
    Witam

Mam problem jak w tytule. Mam starego laptopa ktory obsluguje albo FDD albo CD. I musze skopiowac dyskietke startowa na dysk tak aby zabotowała.

Poki co wykonałem polecenie sys c: spowodowało to to, ze wiersz poleceń uruchamia sie z dysku, lecz nie moge wybrać zeby zainstalował CD. Nastepnie skopiowałem cała zawartość dyskietki na dysk C:. Po tej operacji z dysku uruchamiało mi sie menu w ktorym moglem wybrac aby uruchomil z obsluga CD lecz po kilku chwilach wysypywał mi sie ze nie ma dyskietki w stacji A:

Jak moge to zrobić aby dzialalo?

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    ale pod tym linkiem widze tylko jak zrobic dysk aby obsluzul cd a nie jak juz dzialajacy dysk ktory uruchamia cd zgrac na hdd, zeby to hdd stał sie dyskiem botujacym
  • Spec od komputerów
    Przeciez napisales, ze system juz bootuje z dysku twardego, wiec nie rozumiem o co Ci chodzi.
  • Poziom 16  
    Nie mam mozliwosci edytowac plikow znajdujacych sie na dyskietce startowej, poniewaz nie mam FDD w moim PC. Mam do dyspozycji tylko tego laptopa. Wierz polecen rusza z HDD i co jeszcze potrzebuje zgrac z dyskietki na dysk aby wlaczyla sie obsluga CD?
  • Spec od komputerów
    Nie pisalem nic o edytowaniu plikow na dyskietce. Podalem Ci jakie pliki potrzebujesz miec na dysku zeby zainstalowac cdrom, wiec o co Ci jeszcze chodzi?
  • Poziom 16  
    po zgraniu dodatkowo całej zawartosci dyskietki na HDD ..zamiast wiersza polecen pojawia sie menu w ktorym mam do wyboru jak ma zostac system uruchomiony-z obsluga cd lub bez cd. Wybieram z CD i po chwili pisze ze potrzebuje dyskietke w stacji A. Wiec czegos brakuje jeszcze na HDD do poprawnej pracy
  • Spec od komputerów
    Niczego nie brakuje tylko musisz pozmieniac we wszystkich plikach (autoexec.bat, config.sys itd) litery dysku z A:\ na C:\ i powinno dzialac.
  • Poziom 16  
    o i to juz jest cos. A moglbym uzyskac jakies informacje jak edytowac te pliki? NIestety nie znam sie na dosie zbytnio wiec nie mam pojecia
  • Spec od komputerów
    Otwierasz pliki pierwszym lepszym edytorem tekstu, zmieniasz co Ci potrzeba, zapisujesz i to wszystko. Wczesniej usun z nich atrybut "tylko do odczytu".
  • Poziom 16  
    Udało mi sie. Musiałem wykonac nastepujace czynnosci.

1. Zabotowac z dyskietki Dysk Startowy WIN98
    2. nastepnie w weirszu polecen wpisac sys c:
    3. NAstepnie reset komputera wiersz polecen uruchomił sie bez potrzeby uzywania dyskietki startowej
    4 Nastepnie na innym komputerze skopiowałem dwa pliki z dyskietki startowej OAKCDROM.SYS i MSCDEX.EXE
    5. W notatniki utworzyłem dwa pliki CONFIG.SYS i AUTOEXEC.BAT w ktorych umiescilem nastepujace komendy: w pliku CONFIG.SYS komenda device=c:\oakcdrom.sys /d:oemcdrom

w pliku AUTOEXEC.BAT komenda mscdex.exe /d:oemcdrom

6. NAstepnie wszystkie te 4 pliki przenioslem za pomoca dyskietki na laptopa. W wierszu polecen wpisałem
    copy a:\*.* c:\ co spowodowało skopiowanie tych 4 plikow na dysk C:
    7. zamienilem stacje dyskietek na naped CD-rom. Wlaczylem laptopa i CD został uruchomiony