Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera, Panasonic NV-DS65EG, Wyłącza się po jakiś 10 sek.

devone 06 Gru 2008 19:26 2940 6
  • #1 06 Gru 2008 19:26
    devone
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Nie jestem pewien czy w odpowiednim dziale chcę zgłosić swój problem więc jeśli się pomyliłem to będę wdzięczny za ewentualne przeniesienie tematu.

Jestem w posiadaniu kamery Panasonic NV-DS65EG i problem polega na tym, że po uruchomieniu kamery na ekranie zapala się coś czerwonego prawie na środku wyświetlacza i miga (jest to widoczne na zamieszczonym zdjęciu, tzn. ten znaczek który się wyświetla namalowałem sam bo przez aparat by nic nie było widać) i po mniej więcej 10 sekundach kamera sie wyłącza. Nie mam pojęcia co to jest i jak z tym sobie poradzić aby kamera funkcjonowała dalej bo na ten moment nic z nią nie można zrobić. Od razu powiem iż instrukcji nie posiadam a i gwarancji tez już nie ma. Podłączyłem ją już do komputera przez kabel bo myślałem, że może wtedy chociaż będzie działać jednak nic z tego. Proszę o porady, odpowiedzi osób które mogą coś wiedzieć na ten temat i są w stanie mi pomoc. Może akurat wyjdzie na to że to jakaś błaha sprawa i nie będę musiał jej wywalać ;)

Poszukałem trochę w internecie i znalazłem instrukcje jednak w niej nie znalazłem nigdzie takiego oznaczenia aby sprawdzić co oznacza. Zauważyłem jeszcze że po za miganiem tego znaczka na ekranie miga również dioda od Power-a na kamerze.

0 6
  • #2 08 Gru 2008 11:01
    Dorian Olech
    Poziom 28  

Coś więcej.
    1- czy można wyjąć kasetę? ( klawisz EJECT na wyłączonej kamerze)
    2. czy po wyłączeniu kamery można ja od razu włączyć czy trzeba wyciągnąć akumulator
    3. czy znaczek pojawia się bez kasety
    4. czy słychać prace mechanizmu?
    Znaczek może oznaczać wilgoć

0
  • #3 08 Gru 2008 12:52
    devone
    Poziom 9  

Dorian Olech napisał:
    Coś więcej.
    1- czy można wyjąć kasetę? ( klawisz EJECT na wyłączonej kamerze)
    2. czy po wyłączeniu kamery można ja od razu włączyć czy trzeba wyciągnąć akumulator
    3. czy znaczek pojawia się bez kasety
    4. czy słychać prace mechanizmu?
    Znaczek może oznaczać wilgoć

1 - Tak, po wciśnięciu EJECT otwiera się klapa od kasety.

2 - Po wyłączeniu można ją od razu uruchomić.

3 - Tak, pojawia się bez kasety.

4 - Tak, słychać.

Na instrukcji znaczek od wilgoci wygląda tak (chyba, że to nie chodzi o wilgoć):

To jest wbudowany akumulator który też się pojawił jako znaczek informacyjny na ekranie kamery. Wcześniej go nie było, pojawił sie dopiero kiedy wyciągnąłem i włożyłem wbudowany akumulator.

Tak się ładuje ten wbudowany akumulator lecz ja nie posiadam tego kabla i nie wiem czy mogę go kupić normalnie w sklepie czy tylko w serwisie Panasonica który jest dość daleko.

Zasilacz sieciowy, kabel zasilający prądu stałego i kabel
    sieciowy - LSJA0310

0
  • #4 08 Gru 2008 16:11
    Dorian Olech
    Poziom 28  

wymień go to zwykła bateryjka , dostaniesz w każdym sklepie ( zegarmistrz)

1
  • #5 08 Gru 2008 19:03
    devone
    Poziom 9  

Dorian Olech napisał:
    wymień go to zwykła bateryjka , dostaniesz w każdym sklepie ( zegarmistrz)

Byłem u zegarmistrza i w jeszcze jednym sklepie i niestety wymiana nic nie dała. Nadal miga informacja, ale ta bateria w zasadzie służy do utrzymania godziny/daty i raczej nie sądzę aby od tego kamera po 10 sekundach się wyłączała (zegarmistrz też mi tak powiedział). Fakt iż coś musi być nie tak bo po wymianie informacja powinna zniknąć a tak się nie stało. Wracając do tego oznaczenia które zamieściłem na pierwszym obrazku być może faktycznie oznacza wilgoć czy coś tylko jak ewentualnie można to naprawić? Dolną klapkę od kamery mam rozkręcić bo nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić i w którym miejscu to się znajduje. A jeśli chodzi o kabel o którym wcześniej wspominałem to Panasonic chyba specjalnie taki zrobił żeby go nigdzie nie szło dostać :|

0
  • #6 11 Gru 2008 01:01
    Tadmen
    Poziom 16  

Kamerka jest uszkodzona,niestety sam sobie nie poradzisz.
    Opisywałem już kiedys na tym forum tą usterke i sposób naprawy,ale sorry,musisz mieć trochę doświadczenia w naprawach takiego sprzetu.
    Pozostaje serwis.
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów