Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

karta DWL-G122 jak tego użyć?

galante 06 Dec 2008 20:27 1524 5
    galante
    Level 23  
    Dostałem kartę USB szybkiej obsługi sieci bezprzewodowej DWL-G122 (D-Link).
    Mam neostradę przez łącze telefoniczne.
    Chciałbym podłączyć tą kartę do laptopa, aby móc korzystać z niego za pomocą sieci bezprzewodowej w różnych pokojach.

Jak to ma działać i czego mi jeszcze brakuje aby taką sieć zbudować?
  • Helpful post
    tom.jak
    Level 18  
    Musisz miec linię telefoniczną (neostradę) przyłączoną przez np. router z modemem adsl i WiFi i wtedy mozesz wykorzystac do połączenia z laptopem kartę wifi którą posiadasz. Jeżeli masz Livebox'a z TP to on również to umożliwia.
    galante
    Level 23  
    Zatem, czy dobrze kumam?
    Muszę mieć sam router z modemem adsl (czy router z modemem i WiFi?), który podłączam do linii telefonicznej. Ten router (z lub bez WiFi) przesyła sygnał internetu w zasięgu powiedzmy 100metrów, który to sygnał odbierze moja karta WiFi, którą już posiadam i którą przez USB podłączę w innym pokoju do laptopa. Oczywiście to wszystko wymaga konfiguracji. Czy tak? I co z tym routerem z WiFi, czy bez WiFi?
  • Helpful post
    tom.jak
    Level 18  
    Tak. Musisz posiadać router który zawira w jednej obudowie modem ADSL (do podłączenia lini neostrady) oraz urządzenie o nazwie AP czyli punkt dostepowy WiFi. Takie urządzenia (np. Pentagram Cerberus ADSL2 Wi-Fi P 6331-42 - oczywiscie może być inny) pozwoli po odpowiednim skonfigurowaniu (dostepne w instrukcji oraz na forach internetowych) na korzystanie z internetu bezprzewodowego z Twojej neostardy. Czy to będzie 100m to trudno powiedzieć ale w mieszkaniu w pokojach przez ścianę powinno działać.
    galante
    Level 23  
    Dziękuję za wyjaśnienia w tym zakresie. Wszystko jasne.
    Przy okazji ten Pentagram Cerberus to urządzenie przykładowe, które podałeś, czy polecasz akurat ten model? bo nie wykluczone, że zdecyduję się na zakup, cena ok 150-160zł.

I powiedz mi jak wygląda sytuacja w przypadku sygnału z Aster City. W TP sygnał jest z linii telefonicznej przez modem, a jak to wygląda w Aster City. Jak najprościej rozdzielić sygnał na dwa pokoje, przewodowo i bezprzewodowo.
    tom.jak
    Level 18  
    Używam go do podziału łacza 1Mb na 4 komputery w domu. Ogólnie jest ok, ale mi się nieco zawieszał przy uzywaniu p2p. Wymieniłem mu oprogramowanie na BiPAC 7300GA i jest OK. Ale z doświadczenia wiem, że dużo stabilniejszy jest w pracy sprzęt LINKSYSA np. WAG200G-EU. Chociaż najpierw poczytaj o nim na forach.