Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z pomp± pralki Polar Diana P 565 E

06 Gru 2008 22:06 2989 10
  • Poziom 14  
    Witam. Mam pewien problem. Wczoraj robione były 3 prania. Pompa normalnie zachowywała się na pierwszych dwóch praniach. Podczas trzeciego prania na pompowaniu, przed pierwszym płukaniem pompa strasznie trzeszczała itp. Ja uważam że co¶ wpadło do niej przez zbiornik, tylko sk±d. Moja pompa jest magnetyczna, ma 3 lata. Jak my¶licie da się co¶ zrobić? Pralka pompuje spoko, wypompowuje wszystko, ale hałasuje, raz gło¶no, raz cicho. Bardzo proszę o jak najprostsze wytłumaczenie, bo jak wcze¶niej wspomniałem nie jestem dobry w te klocki. Dzięki z góry. Adam
  • PCBway
  • Poziom 23  
    Je¶li jest to pompa magnetyczna i po jej demontażu widać , że nic do niej nie wpadło , to ¶wiadczy to o zużyciu pompy i nadaje się do wymiany .
  • PCBway
  • Specjalista AGD
    Jaki¶ "¶mieć" dostał się do komory turbinki i st±d te efekty - rozebrać i wyczy¶cić.
  • Poziom 14  
    a jak się dostać do pompy? Jak niewydostane tego "¶miecia" to pompa może pa¶ć?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Polar09 napisał:
    a jak się dostać do pompy? Jak niewydostane tego "¶miecia" to pompa może pa¶ć?

Pompa magnetyczna nie padnie - jak Ci to nie przeszkadza(hałas), to pierz :D
  • Poziom 14  
    a jak się dostać do tej pompy? moja żona kipi :D więc proszę o pomoc
  • Poziom 23  
    Pa¶ć raczej nie , ale może się zablokować ( je¶li co¶ wpadło ) .Aby j± wyj±ć trzeba położyć na lewy bok i odkręcić dwie ¶ruby mocowania pompy ( na ¶rodku podstawy ) i dwie mocowania filtra , wysun±ć trochę przez otwór w podstawie , odkręcić obejmy węży , zdj±ć kable .
  • Poziom 14  
    a co do pompy raczej jest magnetyczna, bo dĽwięk ma tak jak te nowoczesne, i niema wiatraczka. Jak typek rozkręcił pralkę kiedy¶ i zakładał t± pompę to zauważyłem że wiatraczka niema.

Dodano po 1 [minuty]:

a trudne jest skręcanie i rozkręcanie węży? Jakie ryzyko że popsuję ? :P
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    To na pewno jest magnetyczna i zdarza się , że zużyje się po 3 - latach .

Dodano po 1 [minuty]:

Jak odkręcisz , to zobaczysz . Obejmy się odkręca , potem skręca mocno z powrotem , odwagi .
  • Poziom 14  
    Idę przekazać wie¶ci żonie. A szczerze to niema to jak stare predom Eda. Pompa Edowska przepracowała 13 lat :D Dzięki wielkie, za niedługo ogłoszę wam moje wie¶ci, jak mi poszło. Trzymajcie kciuki. Adam PS. Ale ryzyka wielkiego niema?
  • Poziom 14  
    Cze¶ć. Mam dla Was zaskakuj±c± informacje. Podczas dzisiejszego prania, było to drugie pranie z rzędu, na wirowaniu pralka prawie dzi¶ wyszła z łazienki. Na 3 praniu, gdy zaczęło się pierwsze pompowanie, pralka nie trzeszczała, wszystko jest git, nawet nie musiałem jej rozbierać, czyli ten syf musiał jako¶ wylecieć :D. Dzięki wielkie. Temat uważam za raczej zamknięty. Adam