Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejście na odbiór cyfrowy

06 Gru 2008 22:07 3353 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chciałbym przerzucić się na odbiór cyfrowy satelity. Myślałem o telewizji na karte. Obecnie mam odbiór analogowy na sprzęcie: tuner Pace MSS 200 i Datacom AP 500 (to jest pozycjoner, tak??).
    Sygnał z satelity i anteny naziemnej mam wprowadzony do tunera a następnie rozprowadzony po zwyklym kablu antenowym na 3 telewizory (na wszystkich tv ten sam kanał z sat ).

Co myślicie o http://allegro.pl/item491530747_telewizja_na_karte_tuner_globo_7010_cx_3gratisy.html ?
    Czy musiałbym coś oprócz tego dokupić?

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Nowy konwerter do satelity.
  • Poziom 24  
    Peter__ napisał:
    Ja bym zaproponował tę kartę http://www.cyfraplus.pl/_pro_cyfraplus-na-karte.html mym zdaniem oferta jest lepsza (w sumie 6 miesięcy). Pozdrawiam.

Żadna oferta za taka sumę . za dużo kanałów ogólnodostępnych ...FTA.
    Datacom AP 500 to jest...pozycjoner. :) Też mam taki .
  • Poziom 9  
    Doominus napisał:
    Nowy konwerter do satelity.

Na takim będzie działać? konwerter I czy są jakieś większe problemy z zamontowaniem i ustawieniem tego?

Marek-B napisał:
    Datacom AP 500 to jest...pozycjoner. Też mam taki .

No tak właśnie sądziłem. A czy będe go musiał podłączyć np do tego tunera aby wszystko działało?
  • Poziom 25  
    Tak.Konwerter , tuner i karta do Tv na kartę.Jeżeli wykorzystasz pozycjoner to będziesz odbierać z ASTRY i HB.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    jeśli chcesz odbierać więcej niż jednego satelitę ...podłączysz pozycjoner . Jesli wystarczy ci tylko odbiór telewizji na kartę ...nie musisz podłączać .Konwerter zalecam wymienić . ten z linka moze być.
  • Poziom 9  
    Oki, dzięki za odpowiedzi.
    I jeszcze jedno: czy za pomocą tego (FERGUSON FK 6900 CR) tunera będe mógł połączyć sygnał satelitarny i naziemny w jeden kabel antenowy?
    I czy ta funkcja nagrywania przez usb sprawuje się dobrze?

Pozdro
  • Poziom 34  
    Sygnał podłacza się sumatorem żaden tuner nie ma takiej funkcji.
    Sumatior montuje się przy antenie sat a do niego kabel od zwykłej naziemnej.
    Chyba że chcesz wpuścić w kabel program z fergusona ,
    w taki wypadku modulator + sumator.
  • Poziom 9  
    Więc mam już dekoder cyfrowy, starter tnk oraz nowy konwerter. Wszystko dobrze podlaczone, odbieram programy takie jak: TVP Historia, Info, Kultura, Polonia. Zarejestrowalem karte przez internet i teraz mam czekać do 48h na aktywacje.

I tak sie zastanawiam czy mam w dobrym kierunku satelitę skierowanego. Te programy które mam to z Astry lecą? Jeśli tak to jak mam obrócić talerz? Wcześniej miałem zamontowany pozycjoner to może dało by rade go wykożystać do ustawienia?
  • Poziom 9  
    Witam jeszcze raz.

Jakoś sobie poradziłem z ustawieniem sat na HB.
    Tylko teraz mam inny problem:

Chciałbym połączyć sygnał z satelity i anteny naziemnej, a następnie podzielić go na 3 telewizory po kablu antenowym, tak aby na każdym tv był ten sam program z sat. Mam dekoder Globo 7010cx z wbudowanym modulatorem(?). Po operacji chciałbym mieć następujace kanały na kazdym tv:
    1 TVP 1 (naziemne)
    2 TVP 2 (naziemne)
    3 Polsat (naziemne)
    4 Wybrany kanał z satelity

Jak mam to zrobić?
    Próbowałem podłączyć antenę naziemną do "aerial in" w dekoderze, a "aerial out" do tv. Sygnał był na tv ale bez głosu i obraz do niczego.

Dzieki za pomoc
  • Poziom 2  
    Mam pytanko podobnej działki a niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
    W chwili obecnej mam Thomsona DSI30 i po wpięciu do niego sygnału z anteny naziemnej rozprowadzam sobie sygnał (przy pomocy rozgałęźnika) na 3 telewizory.
    Chcę zmienić tuner na Fergusona 6900 i tu pojawia się problem. Ten tuner nie ma wejścia anteny naziemnej. Rozumiem że muszę uzbroić się w sumator ale tu pojawia się pytanie.
    Czy mogę zsumować sygnał TV/SAT przed tunerem i tak wejść do tunera (nie posiadającego osobnego wejścia anteny naziemnej)?
    Być może to czysta herezja ale pytanie z mojego punktu widzenia ma sens ponieważ zauważyłem iż w chwili obecnej (w DSI30) znacznie lepszą jakość sygnału telewizji naziemnej po przepuszczeniu jej przez tuner aniżeli w przypadku bezpośredniego połączenia.
    Proszę o rady.
  • Poziom 34  
    Tuner nie zauważy sygnału TV.