Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki nowy jack bez lutowania

spam28 06 Gru 2008 23:42 11847 3
  • #1 06 Gru 2008 23:42
    spam28
    Poziom 10  

Mam nadzieję że w dobrym dziale.

Problem mam taki, że mam pełno dobrych słuchawek mini-jack z pourywanym/przerywającym jackiem. Jak kupie nowego jacka i to polutuje to tydzień pośmiga i znowu przerywa:cry: A te luty się tam stykają jak się porusza i ogólnie to nic dobrego mi z tego nie wychodzi. Potrzebuje jakiś pomysł jak to zrobić, żeby dobrze działało. Myślałem o gotowym jacku z kablem, wtedy jak poruszam to mi się to nie rozwali tak jak wtedy kiedy sam lutuje, tylko jak mam te kable połączyć? Bo takie małe kabelki to nie ma jak polutować.

0 3
  • #2 07 Gru 2008 00:46
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Gru 2008 00:51
    Luke15
    Użytkownik obserwowany

Witaj, masz dwie opcje do wyboru -->
    1. Kupujesz gotowy kabel Jack, rozkręcasz słuchawki i w słuchawkach go porządnie lutujesz. (stary kabel wlutowujesz)
    2. kupujesz wtyczkę jack, kupujesz dobry kabel, lutujesz wszystko razem i solidnie, potem rozkręcasz słuchawki i tak samo wszystko porządnie lutujesz.
    I nie ma opcji żeby to nie działało. Bo kabla z kablem nie zlutujesz bo oryginalne kable są cieniutkie.

P.S. Można kupić kabel z zalanym i gotowym jack-iem. są takie przedłużki jack-jack i tylko obcinasz wtyczkę i masz gotowy kabel z jack-iem. Takie kable kosztują naprawdę grosze.

0
  • #4 07 Gru 2008 01:07
    kris6661991
    Poziom 25  

Lutowanie jest bardzo proste pod warunkiem że posiadasz dobry (co nie oznacza drogi) sprzęt lutowniczy oraz trochę cierpliwości. Lutownice najlepiej mieć oporową ok 40W, tylko nie firm typu toya z miedzianym grotem... Kup w elektroniku za 14-17zł lutownicę Która ma tylko napis Soledring Iron :] Wydaje się tania i prosta ale za to ma platerowany grot którym lutowanie to bajka oraz niezawodną grzałkę (mam 3 sztuki i chodzę po 12godzin dziennie ok 3 lat), oraz spoiwo najlepiej firmy Cynel Może być bez srebra, popularna LC60 (60% cyny). Teraz masz pewność że cyna nie będzie od razu wysychała i operacja będzie prosta.
    Musisz pamiętać że lutując przewody musisz je pobielić: przytrzymujesz przewód np "trzecią ręką" czyli stojaczkiem malutkim przydatnym w elektronice, z jednej strony rozgrzewasz przewód następnie z drugiej po troszku dodajesz cyny i widać jak pięknie rozpływa się po całym przewodzie.
    Robisz tak samo z blaszkami wtyku Jack... potem pozostaje ci już tylko zetknięcie dwóch lutowanych struktur i rozgrzanie ich... proste prawda? W lutowaniu nie ma nic trudnego, po prostu trzeba po swojemu opatentować tą sztukę lub znaleźć jakieś wskazówki które być może pomogą Ci posługiwać się nią. Jak elektronik nie umie lutować to tak jak by krawcowa nie wiedziała jak szyć na maszynie :)

Pozdrawiam! :D

1