Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq Evo N610c Grafika wariuje... nie działają stery

07 Gru 2008 00:05 1812 2
  • Poziom 15  
    Przepraszam że nie kopię (szukam) ale, naprawdę nie mam możliwości...
    Kupiłem na Allegro laptopa (Compaq Evo N610c, PentiumM 4 - 2.00GHz, 512MB DDRram400; 30GB 5400 WDC, DVD itp. ) Gdy go sprawdzałem, wszystko było ok... Problemy zaczęły się po powrocie do domu... Gdy wgrałem na nowo XP, okazało się, że pojawiła się na ekrenie pionowa linia... małe pixele sobie lekko mrygają, ale... pojawia się to tylko i wyłącznie na jednego typu obrazie. Tj. gdy, włączona jest jakaś tapeta, nic nie widać (z tą właśnie tapetą) go sprawdzałem... Nawet teraz, gdy piszę tego posta, nic na ekranie sie nie dzieje, zacznie sie dziać, gdy ekran będzie tylko i wyłącznie np, koloru zielonego (mapa bitowa) itp.
    Kolejna sprawa... pracuję na standardowych sterownikach z XP (super Vga, 1024x768, 32Bit, 60Hz) bo.... inne do tej karty graficznej nie działają. Grafika w tym PC to ATI 7500 32mb ram... Gdy wgram sterowniki ATI (próbowałem dziesiątek wersji) od bardzo starych do najnowszych... to po restarcie, pojawia się na ekranie masa poziomych (tylko poziomych) linii.... Bardzo często też, wtedy, obraz przechodzi jak by w stan negatywu! Co jest grane? Mam tylko kilka godzin na zwrot, powiedzcie mi.....
    czy da się te usterkę naprawić i jaki był by koszt.... Za laptopa (wszystko działa ok, prócz obrazu) dałem 499zł.... Bateria 1.5h, zasilacz ok, nagrywarka czyta wszystko... jest legalny xp box pl....
    muszę oddać go jutro około godz. 12 bo mam gwarancji 24h....\co robić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Podejrzewam, że padnięte są pamięci karty graficznej. Prawdopodobnie ta karta miała dedykowaną pamięć (nie korzystała z systemowej) i po stronie tej pamięci leży wina.

Sterowniki spróbuj do grafiki Omega ale wątpię czy to coś zmieni.
  • Poziom 15  
    dokładnie tak jest , 32MB dedykowanej bez zaboru systemowej... Powstał kolejny problem... Podczas uruchamiania, komputer zatrzymuje sie w miejscu WITAMY i stoi... System, wgrany jest poprawnie... Wgrywałem XP miliony razy, więc, błędu nie popełniłem. Nie pomagają restarty... Teraz, w tej chwili działa w trybie awaryjnym....
    zaraz ściągnę OMEGI ale, myślę że to Ram grafiki... i trzeba go zwracać...