Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Większość aparatów fotograficznych to shit... :/

07 Gru 2008 00:08 1797 4
  • Poziom 24  
    Witam

Stworzyłem temat, ponieważ chcę się dowiedzieć całej prawdy jak to jest...

Od kilku tygodni porównywuję aparaty cyfrowe. Chciałem powiedzieć, że większość aparatów cyfrowych to wielki shit... Co to za aparat, który nie może zrobić dobrego zooma? Chodzi mi dokładnie o duże zbliżenie i super ostrość. Miałem do porównania NIKON L18, NIKON P60, Samsung S1050. Wynika z tego, że NIKON L18 jest NAJLEPSZYM APARATEM CYFROWYM którym dotąd się bawiłem. Ma niesamowity autofocus, którym można mrówkę z bliska uchwycić, przy 3x zoomie optycznym. Te aparaty NIKON P60 i SAMSUNG S1050 niby o wiele ładniej wyglądają, mają większą martycę, obiektyw jak by już profesjonalny a tu wielka kicha. Nie wiem, być może ja nie umiem się obsługiwac trybem manualnym w tych aparatach, jak źle mówię to proszę powiedzieć, jak mam ustawić aparat, żeby uzyskać duży autofokus... Czemu tak to jest, że jak dam tryb MAKRO na pełnym zoomie i chcę zrobić zdj to nie ma szans na złapanie choć jakiej ostrości? TRAGEDIA nie aparat, to już w telefonie komórkowych SonyEricsson K850i da się robić zooma i jest piękna jakość jak w tym NIKON L18. Proszę mi powiedzieć, jak to odróżnić przy zakupie aparatu cyfrowego czy ma bardzo dobry autofocus? może po ogniskowej? nie wiem, nie znam się na tym.

Proszę o odpowiedz od ludzi, którzy na prawdę się na tym znają...
    A może bawiliście się już jakimiś innymi aparatami, którymi można zrobić piękne zdjęcia z super zbliżeniem?
    Czy ten NIKON L18 to jakiś jedyny aparat?
  • Poziom 38  
    To nie aparaty są winne tylko brak wiedzy z twojej strony !!!
    Poczytaj trochę "strony technicznej " fotografii makro a okaże się że to nie takie proste jak widać na zdjęciach dobrze wykonanych.
    Stron z poradami jest sporo. Link Link
  • Poziom 9  
    podzielam zdanie kolegi nie obwiniaj sprzętu za za to ze nie umiesz posługiwać sie sprzętem! chcesz piekne zdjęcia makro? kup książke o fotografi ,poczytaj "co z czym sie je" kup lustrzankę do niej dobry obiektyw macro .Wiedza i sprzęt to jedyna droga do dobrych zdjęć.
    pozdrawiam:))
  • Poziom 24  
    no dobrze, zgadzam się z tym. Ale powiedzcie mi czemu jest tak ogromna przepaść pomiędzy tymi aparatami? NIKON L18 i NIKON P60? NIKON L18 jest tańszy i o niebo lepsze zdj. od tego P60. Niby L18 nie ma u góry tego pokrętła do ustawiania trybów, a robi zdjęcia naprawdę rewelacyjne (autofocus ma niesamowity - można dać na full zooma + przybliżyć aparat i zdjęcia mają idealną ostrość...) A nie tak jak te wszystkie inne poddają się przy jednej sek. szukania ostrości. Mogę podesłać nawet kilka fotek robionych nim na makro - 80% osób nie mogła uwierzyć, że taki aparacik o marnym wyglądzie tak potrafi... a jednak
  • Poziom 9  
    widzisz..to ze nie mozesz uzyskać jednym aparatem dużego zbliżenia i na dodatek nie łapie ci ostrości zależy od obiektywu chodzi o min. odległośc ostrzenia-funkcja macro jest prawie w każdym kompakcie ale nie wszystkie mają jednakową min odległośc ostrzenia- lepszy jest ten który ma napisane -macro od 1 cm-a najlepiej jak ma supermacro wtedy powiekszenia są wieksze . Nastepna zależnośc -to liczba pól autofokusa im więcej tym szybciej łapie ostrośc ,wspomnieć też nalezy o jasności obiektywu .np f 2.8 bedzie obiektywem jasnym i lepszym.Najlepiej porównaj dane techniczne obu aparatów i wtedy znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie .Pozdrawiam