Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung LE52A856 - kiepski obraz z Cyfrowego Polsatu

wilkutychy 07 Gru 2008 11:34 4393 4
  • #1 07 Gru 2008 11:34
    wilkutychy
    Poziom 9  

Witam, niedawno kupiłem sobie nowy telewizor Samsung LE52A856, tv ma 52 cali i gdy podłączam pod niego sygnał z DVD to wszystko jest ok, obraz nie jest rewelacyjny ale myślę ze to wina jakichś ustawień, gdy podłączam dekoder z cyfrrowego polsatu to obraz jest fatalny, rozmyty i niewyraźny, nie chce mi się wierzyć że to wina TV gdyż jest on z najnowszej serii samsunga, jaki dekoder mam wziąść, lub w czym może tkwić wina?
    Dzięki z góry.

0 4
  • #2 07 Gru 2008 11:51
    delsen_p
    Poziom 15  

Zadajecie pytania, dodając oczywiście, zerwo konkretów od siebie... To tak jak bym napisał, piekłem placki, nie wyszły, dalczego....
    A więc...
    Jaki to dekoder (model,typ) ...
    Jak połączony z TV? euro, hdmi?

Aha.... z najwyższą półką, to dzisiaj juz nie jest tak jak kiedyś... Cena i firma nie oznacza jakości... Często bywa, że ten za 5000 jest sto razy gorszy od tego za 3000...
    Marketing, kolego, marketing....

Patrząc na specyfikację TV, jest to dość dobry model...
    a więc...
    by uzuskać SUPER OBRAZ, musisz mieć dekoder HD..
    to popierwsze... Eurozłącza sobie daruj. Pozostaje HDMI...
    Kolejna sprawa, przy takiej ilości cali, na obraz patrzysz z odległości minimum 5metrów, a nie... stojąc 50cm od ekranu, bo zawsze dopatrzysz się rozmazu i pixeli...
    Ustawienia?
    te telewizory automatycznie wykrywają możliwości odbiorcze i same , nastawiaja sie na FULL, więc...
    jeśli podłączysz dekoder SD będziesz miał obraz HD Ready, gdy podłączysz dekoder fullHD , TV sam wykryje parametry (ze złącza HDMI) i przejdzie w tryb 1080p...
    Jeśli, TV ma możliwość ustawienia w MENU obrazu takich parametrów jak: format (16:9, 4:3) oraz 780p, 1080p itp. to nastwa 4:3 i najmniejszą wartość XXXp, sprawdź obraz wtedy... Byc może, TV odbiera z dekodera sygnał SD i próbuje wyświetlić go w HD (nie wykrywa automatycznie). Normalnie, nie powinno tak sie dziać, ale... oprogramowanie oprogramowaniu nierówne...
    Jeśli, po ustawieniu najmniejszej wartości p (rozdzielczości) obraz sie poprawi, masz winowajcę na dłoni... Jeśli, nie... choć nie chce mi się wierzyć że taki sprzęt nie ma możliwości ust.ręcznych rozdzielczości, pozostaje wymiana dekodera na HD, ale....
    to też nie jest rozwiązanie... Połowa kanałów i tak nadawana jest w SD i konwertowana stucznie do HD... więc, jakość będzie podobna... Tylko, prawdziwe kanały HD (discovery itp) będą świetnie odbierać...
    Kolejna rzecz...
    połączenia, o których juz wspomniałem...
    Przez Euro nie puścisz HD!!! Jeśli dekoder C+ jest starego typu (generacji) i nie ma HDMI, to nic juz więcej nie uczynisz...
    Jeśli chodzi o sam obraz, pokombinuj jeszcze w MENU tunera (dekodera) sprawdź jak będzie np. na NTSC, PAL, BG itp. Wszystko znajdziesz w MENU-konfiguracja TV

0
  • #3 07 Gru 2008 12:02
    Doominus
    Poziom 34  

Połowa kanałów nie jest nadawana w HD. Można powiedzieć ze HD to rzadkość a to co wciska nam nasz marketing to kit.Na zachodzie nawet darmowe kanały są w HD i jest to pełne HD a nie tak jak u nas :/

Cyfrowy polsat ma kiepskie dekodery i puszcza kiepski obraz .

0
  • #4 08 Gru 2008 18:19
    wilkutychy
    Poziom 9  

Dzieki wielkie za informacje :) Zaraz ide porobić te rzeczy które wymieniłeś i powiem jak jest
    ps. przepraszam za nie podanie konkretów, ale co do wejscia to jest to euro :/ tez o tym myślałem :) odpowiem co udało mi się dokonać dzięki za odp :)

0
  • #5 10 Gru 2008 09:12
    wilkutychy
    Poziom 9  

Faktycznie była to wina dekodera no i złącza oczywiście :)
    Zakupiłem dekoder Samsung DSB-H370G, gdy go podłączyłem to aż mi ulżyło, kabel HDMI oraz model dekodera praktycznie wszystko rozwiązał, wiadomo, że są kanały gdzie jest słaby sygnał i obraz nie jest najpiękniejszy, ale większość kanałów jest piękna, nie mówiąc już o kanałach HD, bo tam to normalnie lustro. Obraz jest ładny nawet z 2 metrów, a gdy się siądzie około 4-5 metrów od ekranu to już jest bosko dochodzący do tego dźwięk z kolumn daje wrażenie własnego kina :D
    Dzięki wielkie za wypowiedzi. Polecam typ tego dekodera jak i TV, bo Samsung z serią 8 naprawdę się postarał :)

0