Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przestrojenie głowicy UKF Radmor 5412

piorun0 07 Dec 2008 12:15 11502 9
 • #1
  piorun0
  Level 20  
  Do tej pory używałem konwentera(kupiona gotowa płytka),lecz niebyło wszystkich stacji no i jakość była średnia.Postanowiłem przestroić na wysokie pasmo według opisów znalezionych w Elektrodzie i na innych łamach netu.Nawet mi to nie najgorzej wyszło,pomijając wł. Arcz,po włączeniu Arcz stacja ustawiona milknie i diody gasną(dołożyłem rezystordo pin5,6 złącza W304 o rez.10Kohm)lecz bez pozytywnego wyniku.
  Może ktoś miał podobny problem proszę o wskazówki.
 • #2
  dybas
  Level 38  
  Co prawda nie przestrajałem Radmora 5412, ale ze schematu wynika, że wyprowadzenia 5 i 6 nasadki W304 nie są równoległe do R3043. Wydaje się, że tylko ten rezystor decyduje o zachowaniu się układu ARCz, zatem proponuję dobranie rezystancji, lub w przypadku niepowodzenia przeprowadzenie powtórnego zestrojenia głowicy.
 • #3
  piorun0
  Level 20  
  Dzięki za poradę pójdę tym krokiem,co do ponownego zestrojenia głowicy to według mnie nic nie pomoże ponieważ w kilku osobnych opisach była zawsze "mowa" o tym rezystorze
 • #5
  piorun0
  Level 20  
  Czy tego opisu używałeś do przestrojenia Radmora 5412? bo widzę spore różnice w budowie głowicy
 • #6
  Krzysztof L.
  Level 34  
  Chciałbyś podane idealnie na talerzu..? ;) To masz: przestrojenie 5412

  Przy okazji; akurat z klasycznymi polskimi obwodami w.cz. głowic UKF, dałbyś sobie radę i z opisem od 5102 - metodyka podobna.

  pozdr.
 • #7
  piorun0
  Level 20  
  Dzięki właśnie według tego opisu przestroiłem(sam znalazłem!),chodzi mi tylko i wyłącznie o nieprawidłowe działanie Arcz
 • #8
  Krzysztof L.
  Level 34  
  Nie kręciłeś nic przypadkiem przy pośredniej..? Może teraz spróbuj podstroić heterodynę głowicy przy włączonym ARCz.
 • #9
  piorun0
  Level 20  
  Nie dotykałem p.cz,przy włączonym Arcz nic niemogę dostroić
 • #10
  Krzysztof L.
  Level 34  
  Musisz pooglądać dokładnie płytkę p.cz. Musi być coś nie ok w tej kwestii. Popraw lutowanie filtrów w p.cz, spróbuj też troszkę rozstroić heterodynę w głowicy, a następnie wykonaj procedurę jeszcze raz. Jeśli to Twoje pierwsze przestrajanie głowicy, to raczej musisz poprawić. Wiekowe obwody w.cz. bywają kapryśne, a Ty musiałeś przy okazji coś źle dostroić propo heterodyny :)